Цени за породување

Дискусија во 'Бременост' започната од love23, 16 февруари 2012.

 1. Fani80

  Fani80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2016
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  143
  Пол:
  Женски
  https://acibademsistinababy.mk/images/novosti/poroduvanje-paket-mk.pdf на следниов линк ги имаш цените со сите услуги кои се вклучени во пакетот за во систина
   
  На Ana-sk му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lina92

  Lina92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  30
  Вие кога се породивте во систина
   
 3. ana89

  ana89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2013
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  13
  2070 den e cena na preglee kaj ortoped
   
 4. Aleksandra997

  Aleksandra997 Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2018
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  Zdravo sakam da prasam dali vo sistina ili
  re-medika imaat moznost za plakjanje na rati ili se se plakja vo gotovo?
   
 5. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.417
  Допаѓања:
  6.016
  Пол:
  Женски
  Во Систина има на рати со дајнерс или ако земеш кретит од Стопанска Ад Битола. За ремедика не знам ама би требало да може на рати.
   
  На Aleksandra997 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.647
  Допаѓања:
  6.838
  Има провизија дајнерс, не се исплати да плаќате со дајнерс :)
   
  На Ema_e, Aleksandra997 и VDT2906 им се допаѓа ова.
 7. Fani80

  Fani80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2016
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  143
  Пол:
  Женски
  Стопанска Битола имаат кредит МЕДИПЛУС BABY кој нуди финансиско покритие со 0% каматна стапка за породување во Систина
   
  На Butterfly1107 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Simona14

  Simona14 Активен член

  Се зачлени на:
  30 март 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Super moznost e toa. 48 rati bez kamata. Ne mora za porogjaj , moze i za drugi uslugi da se koristi.
   
 9. Ema_e

  Ema_e Нов член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски

  Dve moi prijatelki zemaa za poroduvanje konkretno od Stopanska banka a.d. Bitola, nema kamata, realno e samo plakanje na rati i e najdobra opcija. Plus im vazi za site medicinski uslugi, a i mi rekoa deka odma go odobruvale
   
  На Butterfly1107 и LadyC им се допаѓа ова.
 10. Rafafa

  Rafafa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2017
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  11
  Дали знаете колку е цената за породување во Систина, Ремедика, Санте и дали во цените се вклучени и анестезиите?
   
  На Chuchanov му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Chuchanov

  Chuchanov Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  1.258
  Пол:
  Женски
  За во ремедика царски рез е 115.000 а природно е 85.000 да вклучени се анестезиите спинална и епидурална мислам дека и систина се тука некаде со цените не сум сигурна
   
  На Rafafa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.647
  Допаѓања:
  6.838
  Во Систина за царски платов 115.000 + 1200 дополнителни испитувања на крв после операција. Се е вклучено во цената, и плус 3 контроли за бебето во првиот месец и 2 контроли за мајката. ЦТГ во 9 месец се плаќа еднаш само, првото.
   
  На Rafafa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Rafafa

  Rafafa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2017
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  11
  Колку е цената за цтг? И колку дена си во боница со царски?
   
 14. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.647
  Допаѓања:
  6.838
  2500 e цтг, 5 дена седиш со царски.
   
 15. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.491
  Допаѓања:
  34.347
  Ctg NE se plaka.
   
 16. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.647
  Допаѓања:
  6.838
  Првото цтг и преглед во Систина го платив 2500, ама не водев бременост кај нив. Пред неполн месец се породив, така да тие се цените.
   
 17. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.491
  Допаѓања:
  34.347
  Eho si platila ne ctg
   
 18. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  480
  Се јавив во ремедика ми кажаа дека природен пораѓај е 85.000 ден. со 3 дена лежење и анестезија а царски 115.000ден со 5 дена лежење и анестезија плус се доплаќале 2-3000ден за прегледи на бебето, но заборавив да прашам дали се наплаќа цтг и прегледите од 36та недела, па ако знае некоја да ми каже и дали има уште некои скриени трошоци што сега не ги кажуваат а после ги наплаќаат?
   
  На Ana-sk и Chuchanov им се допаѓа ова.
 19. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  6.337
  Пол:
  Женски

  6.000ден капар оставаш од 36та недела кога ке започнеш со цтг.
   
  На Ana-sk и malecko5 им се допаѓа ова.
 20. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.446
  Допаѓања:
  138.016
  Пол:
  Женски
  Не се плаќа цтг. Капар оставаш од 100 еу а скриени трошоци знае да има во зависност која среќа ќе бидеш. Мене ми дојдоа да ми кажат дека му направиле на малиот некое испитување, и потоа гледам 5000 ден на сметка поише ради тоа а никаков резултат немав ниту ме прашаа дали дозволувам да ги направат. На своја рака си одлучија.
   
  На Ana-sk и malecko5 им се допаѓа ова.