Цени за породување

Дискусија во 'Бременост' започната од love23, 16 февруари 2012.

 1. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  739
  Допаѓања:
  480
  Кај кој доктор беше и како помина? Дали си задоволна од се?

  Кај кој доктор беше и како помина? Дали сизадоволна од се?
   
  Последна измена од модератор: 8 декември 2019
  На Ana-sk му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Задоволна многу,ептен. Особено од сестрите. Ме породи Котларова царски ,одлично поминав.
   
  На Chuchanov, Ana-sk и malecko5 им се допаѓа ова.
 3. Ana-sk

  Ana-sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2014
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  54
  I mene me interesira toa dali potoa dodavaat nekoi skrieni trosoci.....Inaku i jas planiram da se poragam vo remedika, zakazavme za vtor skrining tamu kaj dr. Elena Petrova pa ke vidam kako ke pominam, a za poragaj zdravje go planirame dr. Jovan Efremovski.
   
 4. NNK19

  NNK19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  1.325
  Пол:
  Женски
  Знам дека темава не е баш соодветна ама ме интересира во приватниве после пораѓај дали е дозволена посета? Некаде прочитав за во систина дека таткото може било кој период од денот да дојде... а деца пуштаат или? :D
   
 5. Cherry333

  Cherry333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2019
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  3.226
  Пол:
  Женски
  Една другарка се породи во Ремедика, гледав на слики и сестра и и внучето (помало од година) сите беа во болница :D
   
  На NNK19 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.204
  Допаѓања:
  43.281
  Пол:
  Женски
  Деца не пуштаат. Посета е од 8 до 20ч.
   
  На NNK19 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.655
  Допаѓања:
  6.863
  Од 10 до 8 е посета сега во Систина.:)
   
 8. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.492
  Допаѓања:
  34.347
  Ne ni bilo od 8
   
 9. peperutka87

  peperutka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Има ли некој искуство со пораѓај во Санте Плус болницата???
   
 10. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  2.279
  Допаѓања:
  6.007
  Пол:
  Женски
  Другарка моја се породи таму пред 2 години природно и беше презадоволна. Ја видов цената, за момент помислив и јас ама си имам доверба во мојата докторка и цела болница и не би мењала сега. А и не сум слушнала некој убав збор за таа докторка таму. Плус друга другарка беше на некои прегледи таму, сестрата не можела вена да и погоди, додека таа барала вена, на друга сестра и пукнал шприцот со крв од претходниот пациент... Искрено, пре би во Чаир.
   
 11. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.204
  Допаѓања:
  43.281
  Пол:
  Женски
  Не се сеќавам. Може и од 10 да беше.
   
 12. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.492
  Допаѓања:
  34.347
  Од 10 е уште од пред 3.5 години а сигурно и од секогаш. Од 8 почнуваат визитите
   
 13. Mila1990

  Mila1990 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2019
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Здраво, читав многу коментари на форумов дека Санте по секоја цена и без индикации породуваат со царски рез. Дали има можеби некој пример за спонтано породување таму или е ова погоре генерално вистина за болницава?
   
 14. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  674
  Допаѓања:
  851
  Колку се доплака за проверка на крвна група на бебе во ремедика?
  Rh негатив сум, прашувам ради инекцијата што би требало да ја примам после порагај, ме интересира и дали инекцијата е вклучена во пакетот од 115 000 за царски..?
   
 15. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  2.279
  Допаѓања:
  6.007
  Пол:
  Женски
  Проверка на крвна група е 1000 ден. Јас кога прашував за цена ми кажаа дека се вклучени 5 ноќевања за царски и прегледот на бебето. За се понатака си се доплаќа. За Рх факторот ништо не ми спомнаа.
   
 16. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.492
  Допаѓања:
  34.347
  Се доплаќа. Ако бебето е негатив нема да ја примиш
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. askme

  askme Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  9
  Прашувам за Ремедика -
  Во доплатата од 3000 за бебето, надвор од 115 000 за царскиот, што спаѓа? Дали на бебето му проверуваат тироидни хормони?
  Сега видов во коментарите погоре дека се доплаќа за крвна група. Мислев дека тоа се подразбира дека теба да спаѓа во некој основен пакет. Посебно па ако мајката е негатив крвна група, тоа е нешто баш основно.
  Второ прашање - ги боцкаат со К1 ?

  Ако има некоја тазе породена мајка да сподели, благодарам :inlove:
   
  На Chuchanov му/ѝ се допаѓа ова.
 18. peperutka87

  peperutka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Јас уплатив во санте плус промоција па ке споделам искуство,имам уште време ....
   
  На mssuniquee и tina2018 им се допаѓа ова.
 19. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Во тие 3000ден се скрининг за слух,ортопедски прегледи,крвна слика(повејќе пати проветуваат ке си пиши во картонот) за К1 дали боцкаат незнам немало потреба кај моето,а и не пишува дека испитале за тироидна,(освен ако пишувало во историјата на болница па да сум заборавила)
  За крвна група се доплаќа

  Да се едитирам за К1 сигурно ја даваат штом педијатарот кажува по 8 дена да се дава д3 со к1 доколку е на доење,но не сум платила плус
   
  Последна измена од модератор: 24 февруари 2020
  На newring86 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Adams

  Adams Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2018
  Пораки:
  1.020
  Допаѓања:
  4.070
  Јас се породив пред 4 месеци во Плодност. Платив 71000 ден.
  Природно породување 28000
  Епидурална 12000
  Еден болнички ден 6500 јас останав 3 дена со царски мислам е 5.
  Имав плус доплатено за бебето 9000
  Фототерапија 6000
  И постојан надзор 3000 зошто е родено пред време.
  За мене имав плус 600 ден резервираер на крв.
  Тебе секој ден ти проверуваат крв и температура.
  Кај бебето се прави скрининг на мозоче ехо на колкови испитување на тероидна
  боцкаат и ампула К1 и 2 вакцини.
   
  На eta му/ѝ се допаѓа ова.