Цени за породување

Дискусија во 'Бременост' започната од love23, 16 февруари 2012.

 1. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  2.200
  Допаѓања:
  5.847
  Пол:
  Женски
  Звучи како многу дополнителни трошоци да си имала ама пак е ок цената. Јас баш би сакала да раѓам во вода таму, читав пред некое време за тоа ама далеку ми е.
   
 2. Adams

  Adams Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2018
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  4.066
  Да цената е Ок. За дополнителните морав бебето ми бепе фала богу стабилно немаше потреба од инкубатор благодарение на зреењто кое ми гондаде др Таше точно една недела пред да се породам. Ама сепак е недоносено потребен е надзор а и фана жочтичка.
  За крв морав да имам резервација зошто и во бременоста примав крв на секои 2 недели. Ама мислам сепак дека е Ок јас сум многу задоволна од се
   
  На eta и Jana06 им се допаѓа ова.
 3. macufce

  macufce Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2016
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  354
  Пол:
  Женски
  Хај!
  Сакам да се породам во Плодност, природно (секако доколку е све океј).
  Прва бременост ми е. Отприлика колку би чинел ?
  И дали се наплаќаат цтг од 36та недела и сл?
  Фала ❤
   
 4. BY<3

  BY<3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2019
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  1.026
  Подобро прашај во оваа тема поактивна е :)
  https://forum.femina.mk/threads/Породување-во-Плодност-или-Државна-во-Битола.25088/
   
 5. Adams

  Adams Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2018
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  4.066
  Мене природен ме кошташе 71000
  Јас имав плус за бебе 9000
  И за мене 600 ден. А за цтг мислам се наплаќа ама незнам колку е цената зошто јас не стигнав до 36 недела :)
   
  Последна измена: 3 март 2020
 6. Flory

  Flory Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2015
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Здраво , и jас се мислам за санте плус но не можам да се одлучам. Коj др би ми го препорачале. Фала и поздрав
   
  На kremceemce му/ѝ се допаѓа ова.
 7. stefanijata

  stefanijata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Која е цената за пораѓање во Чаир?
   
 8. Adams

  Adams Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2018
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  4.066
  Во државна и Чаир не се наплаќа.
  Мислам упат да не треба нека каже некој кој се породил таму
   
  На eta и stefanijata им се допаѓа ова.
 9. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  674
  Допаѓања:
  851
  Се породила ли некоја деновиве во Ремедика? Имаат ли некои протоколи плус ради вирусов?
   
 10. kremceemce

  kremceemce Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2015
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам дали некој скоро се породил во санте плус? Искуства како поминавте и ме интересира дали со епидуралната анестезија осеќаш болка при пораѓајот?? Ве молам да ми кажете многу сум исплашена
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kremceemce

  kremceemce Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2015
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  И јас уплатив во санте плус последен термин ми е 28 април. Јас сум кај др. Гордана Кипрова
   
 12. peperutka87

  peperutka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  И јас сум кај нејзе. до 5 мај ми е термин
   
  На kremceemce му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.594
  Допаѓања:
  13.480
  Пол:
  Женски
  @kremceemce како си задоволна од Санте за се вкупно?
   
  На mar3q му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Малечко Кикенце

  Малечко Кикенце Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2016
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  19
  Цена во државна без плав картон колку е ?
   
 15. mar3q

  mar3q Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2014
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  21
  И мене ме интересира како е задоволна. Прашував и јас за таму. Од приватниве клиники нај евтин ценовник ми понудија.
   
 16. peperutka87

  peperutka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Се породив пред некоја недела во Санте,и можам да кажам дека воопшто не згрешив,за таа сума на пари ,не би помислила на државно да одам,немаат скриени трошоци,како ми кажаа за цена,толку и беше,имам само замерка сестрите што се на одел каде што лежат трудници се малце неписмени,они се љубезни ама некако не ги бива...со чест на исклучоци ...се на се нема да згрешите ако планирате таму да се пораѓате
   
  На Maja92@, Martka и Brpbrp им се допаѓа ова.
 17. Tsukinory

  Tsukinory Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2019
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  924
  Пол:
  Женски
 18. butterfly *_*

  butterfly *_* Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2015
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Женски
  Negativno iskustvo vo Sante,sestrite pogotovo taa sto me poragjase napravi edna takva grimasa sto mislev deka mrtvo rodeno rodiv ...nemozam da zaboravam i takva se podignav od boksot da vidam sto se slucuva...i nenako nemaat edukacija toa sestrite da se pomačis da go dojis samo im polnat spricevite...i posledniot pregled na bebeto besplaten ortopedski pregled ne ni bese izvrsen ...

  Skoro ne pred 4 godini a inaku nesakav epiduralna anastezija vooosto ne e zdrava kako za majka taka i za bebeto ...
   
  Последна измена од модератор: 3 јуни 2020
 19. peperutka87

  peperutka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  царски со епидурал
   
  На Tsukinory му/ѝ се допаѓа ова.
 20. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Женски
  Да ве прашам , а колку е преглед во Санте ? Дали имаат добри доктори таму?
   
  На Mila_Skopje му/ѝ се допаѓа ова.