Цени за породување

Дискусија во 'Бременост' започната од love23, 16 февруари 2012.

 1. MinnaAnne

  MinnaAnne Активен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Zdravo, planiram da se poragjam vo Sistina i tamu ja vodam cela bremenost, pa me interesira kako e procedurata za priroden poragjaj. Dali mozes da se dogovoris so posakuvaniot doktor/ka da dojde specijalno da te poragja ili samo ako se pogodi na smena togas doagja?

  Kolku se doplakja za privatna soba a kolku za apartman?
   
 2. butterfly *_*

  butterfly *_* Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2015
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  183
  Пол:
  Женски
  Kaj koj ginekolog odis i kako si zadovolna?
   
 3. MinnaAnne

  MinnaAnne Активен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Kaj Gordana Petrovska i sum prezadovolna..
   
  На butterfly *_* му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Lina*1

  Lina*1 Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2020
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Dali ako bremenosta ja vodis vo privatna bolnica poroduvanjeto moze vo drzavna
   
 5. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  20.117
  Допаѓања:
  98.652
  Зошто да не може.
   
 6. Lina*1

  Lina*1 Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2020
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Si prasuvam samo bidejki planiram bremenosta da ja vodam vo privatno a kako so procitav poroduvanjeto e skapo vo privatno nemam tolku uslovi
   
 7. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  2.458
  Допаѓања:
  6.468
  Пол:
  Женски
  Можеш и кај матичен да си ја водиш, а во приватна болница да одиш само за двата скрининзи кои се поважни.
   
  На missB му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Addicted❤️

  Addicted❤️ Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2019
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Zdravo, bremena sum 36-ta nedela i planiram da se porodam vo Sistina.. ke moze li da mi kaze nekoja od vas sto se porodila tamu stotreba sa spakuvam za mene i za bebeto za vo bolnica, dali bebinjata gi oblekuvaat so nivna obleka i dali treba da zemam spavaca ili nesto dr za mene
   
  На elcezelce му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mareea

  Mareea Активен член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Za tebe samo sredstva za licna higiena, za bebe nisto. Osven za iskacanje ke vi donesat odposle
   
 10. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2.201
  Допаѓања:
  14.611
  Пол:
  Женски
  За тебе само полнач за мобилен ,и облека за излегување од болница за тебе и бебе ,и нешто козметика шминка ако ти треба .
   
 11. ..barbie..

  ..barbie.. Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  Дали ги имате пакетите за породување од РеМедика, што вклучуваат и која цена е за природно, а која за царски. Барав на нет, ама не можам да најдам. Благодарам.
   
 12. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  2.458
  Допаѓања:
  6.468
  Пол:
  Женски
  Мислам дека нема. Природно е 85000, а царски 115000. Вклучени се 3/5 ноќевања зависно природно/царски, 3 педијатарски прегледи и еден гинеколошки. Додатни трошоци имаш околу 1000-2000 ден зависи од тоа какви прегледи ќе бидат потребни после пораѓај и корона тест (зависи која е цената во Жан Митрев).
   
  На ..barbie.. му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.861
  Допаѓања:
  6.532
  Пол:
  Женски
  Најдобро меил прати му може измени да имаат
  20200519_145243.jpg
   
  На ..barbie.. му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ..barbie..

  ..barbie.. Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  Благодарам. Пратив маил, меѓутоа сеуште ми немаат одговорено.

  Се мислам за породување помеѓу Ремедика и Систина. Бременоста ми ја водат во Ремедика, а за двата скрининзи бев во Систина. Ме интересира дали пакетите се исти, бидејќи во Ремедика пишува дека прегледите за бебето откако ќе се роди се доплаќаат, а кога го читам пакетот од Систина за првиот месец има три бесплатни прегледи за малечкото. Затоа, ве молам вие кои имате тазе искуство во една од овие болници, да ми пишете колку доплативте (прегледи за бебето, ковид тест, крвна група и слични додатни трошоци). Многу ви благодарам.
   
  Последна измена од модератор: 6 август 2020 во 20:21
 15. ..barbie..

  ..barbie.. Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  Сега видов дека си ми одговорила. Благодарам. Јас се јавив, ама ми рекоа дека треба да доплатам плус прегледи за бебето 3-4,000 ден, а на @Happyinlove и одговориле дека 2,500-3,000 се доплаќа. Претходно ми рекоа дека имам и три бесплатни прегледи за малото, меѓутоа тие не биле за откако ќе се роди, туку отпосле, па затоа прашувам.
   
 16. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2.201
  Допаѓања:
  14.611
  Пол:
  Женски
  Јас се породив во систина природно пред 1 месец доплатив 3950 ден за тест за корона и плус околу 2000 ден лабараторија за бебе ,друго ништо не доплатив .Во пакетот имаш првиот месец еднаш неделно бесплатни прегледи за бебето ,тест за слух исто така .
   
  На ..barbie.. и Jana06 им се допаѓа ова.
 17. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  2.458
  Допаѓања:
  6.468
  Пол:
  Женски
  Јас не доплатив толку многу, не ја чувам сметката ама не беше повеќе од 2000 ден. Откако ќе излезете од болница имате 3 педијатарски прегледи и за тебе гинеколошки. Веќе имам пишано досега немам платено преглед за бебето освен крвна слика и еднаш кај друг педијатар, а бебето е 3 месеци. Корона тест платив тогаш 1500ден ама сега е поскап, затоа пишав зависи од Жан Митрев. Абе исти ѓавол ти е, прескапи се и двете, веќе кога ќе дадеш 2000 евра ништо не ти менува плус 50 евра. И на двете места си во добри раце. Во Систина се жалеа од сестрите од педијатрија само.
  Јас за Ремедика можам да кажам дека топ поминав, пак би раѓала таму, од доктор до чистачка сите се префини, ми помогнаа со доење, ми објаснија и покажаа за бањање, нега и сл, имаат нивна програма на тв со емисии се околу бебе, храната е супер бираш од мени...ако те интересира било што друго, прашувај.
   
  На ..barbie.. му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ..barbie..

  ..barbie.. Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  Ептен фала.

  Благодарам многу.
   
  Последна измена од модератор: 6 август 2020 во 21:47
  На elcezelce му/ѝ се допаѓа ова.
 19. MinnaAnne

  MinnaAnne Активен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Pustaat li uste tatkovci vo poseta vo Sistina?
   
  На elcezelce му/ѝ се допаѓа ова.
 20. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2.201
  Допаѓања:
  14.611
  Пол:
  Женски
  Пуштаат од 10 до 12ч. секој ден .
   
  На MinnaAnne му/ѝ се допаѓа ова.