1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Циганки (Gitanas)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Beauty161, 8 април 2012.

 1. Beauty161

  Beauty161 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  "Gitanas" e мексиканска теленовела од Telemundo и мексиканската компанија Argos Comunicacion, римејк на чилеанската верзија наречена "Romane". Оваа теленовела кај нас се емитуваше на А1 Телевизија во 18:00 часот.

  Синопис:

  Циганите ги предвои Вања, кој сака да воспостави пријателски односи со жителите, а во тоа му помага отецот Хуан Домингез, кој е негов долгогодишен пријател. Хуан се запознава со Јованка, ќерката на Вања, која пред дваесет години имала љубовна врска со Рафаел Домингез, братот на Хуан, со што го предизвикала гневот на нејзиниот татко. Поради забранетата љубов, Јованка го напуштила племето и по дваесет години се враќа со трите ќерки Марија Саломе, Марија Сашенка и Марија Магдалена. Таа крие дека само една од ќерките е од врската со Рафаел и наследничка на имотот на семејството Домингез. Повторната средба на Рафаел со Јованка ќе предизвика опасни ситуации, кои ќе резултираат со немири во градот. Рафаел е во врска со Сандра, но стариот љубовен пламен повторно ќе го опседне, но конкуренција ќе му биде неговиот роден брат. Но, на повидок е нова љубов, која претендира да го повтори гревот на Јованка. Нејзината ќерка Марија Саломе се вљубува во Себастијан Домингез, синот на Рафаел, а на тоа жестоко ќе се спротвстави Викторија, мајката на Рафаел и Хуан. За Јованка ќе биде шокантно откритие кога ќе дознае дека Хуан е брат на Рафаел и дека е свештеник, што ќе ја стави на ново искушение. Дали да и се препушти на новата љубов и да ризикува повторно да биде избркана од својот народ?


  Улоги: Manolo Cardona ,Ana de la Reguera ,Saúl Lisazo ,Dolores Heredia , Carlos Torres Torrija ,Erick Elías....
   

  Прикачени фајлови:

  • 2653415_640px.jpg
   2653415_640px.jpg
   Големина на фајлот:
   38,7 KB
   Прегледи:
   401
  • Dibujo1.jpg
   Dibujo1.jpg
   Големина на фајлот:
   116,1 KB
   Прегледи:
   401
  • gitanas.jpg
   gitanas.jpg
   Големина на фајлот:
   10,2 KB
   Прегледи:
   401
 2. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
  Mala bev ama znam deka mama ja gledase :D
   
 3. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.419
  Допаѓања:
  54.708
  Пол:
  Женски
  Го гледав и јас, најубава ми беше Марија Саломе од сестрите :D
   
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.921
  Допаѓања:
  32.559
  Пол:
  Женски
  Ја гледав серијава. Најубава ми беше Марија Саломе.
   
 5. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Убава серија беше..На А1 ја даваа,мала бев ама сеуште се сеќавам :)
   
 6. Ane10

  Ane10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  143
  Ама воопшто не е убава глупости у боја..воопшто не ми се свиѓа...
   
 7. japanize

  japanize Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  103
  Eјј многу ја сакав серијава, и песната им ја знам напамет :D :D