1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Цигански стил (Gypsy style)

Дискусија во 'Мода и стил' започната од anu666ka, 13 септември 2011.

 1. anu666ka

  anu666ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  10
 2. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Цигански стил(gypsy style)

  Ајдееее... не знаев дека и таков стил имало. Ама некако навредливо ми звучи.
   
  На eemmiilliijjaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. malena-mk

  malena-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  2
  Цигански стил(gypsy style)

  ептен ми се допаѓаат долгите сукњии и голотоо стомаче.. :D си купувам такви и имам неколку...
  ова ми е преубавооо ---- http://www.stylehive.com/shop-nepalese-dress
   
  На anu666ka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  642
  Цигански стил(gypsy style)

  Првпат читам дека има таков стил :lol:
  како и да е, не ми се допаѓа :x
   
 5. Miss.Ricci

  Miss.Ricci Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  5.744
  Пол:
  Женски
  Цигански стил(gypsy style)

  Касандра стил :lol: :lol: :lol:
  Немам ништо против, ама јас не би :!:
  Како и да е, има и полоши стилови од овој така да....
   
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  Цигански стил(gypsy style)

  Уф, НЕ. :shake:
  Ништо женствено ми нема, ми делува троа гнасно и парталосано.
  Сакам макси фустани и сукњи само на девојки кои навистина ги личи, а се ретки.
  Инаку ми изгледа како само да навлекле нешто во брзање, прилично несмасно и неисполирано.
  И целиот тој накит, тракатанци и раштракана коса, демек лепршава, усвари јок, навистина ми асоцира на несреденост.
   
  На Miss.Ricci му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.563
  Цигански стил(gypsy style)

  Не ми се допага овој ѓупски стил модерно наречен цигански :D но немам ништо против само едноставно не би носела ваква облека :)
   
 8. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  Цигански стил(gypsy style)

  не ми се допаѓа :|
   
 9. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Цигански стил(gypsy style)

  Не знаев дека и ваков постои. Не ми допаѓа, на кој му се допаѓа слободно нека носи ја не би. Наредена со триста тракатанци не не фала :shake:
   
 10. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  1.195
  Цигански стил(gypsy style)

  Јас ќе речам НЕ
   
 11. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  Цигански стил(gypsy style)

  Нее, ова никако не би го носела.
  Не ми е ни стил ова искрено, не знам ни зашто има свое име :shake: :shake: :shake:
   
 12. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.645
  Цигански стил(gypsy style)

  Да ако се искомбинира добро! Во спротивно, сите знаеме колку кичесто може да изгледа :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 13. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Цигански стил(gypsy style)

  Њет, пажаласта.
  Погрдо нешто нема. Кога ќе видам некоја сукња џипси стајл, едноставно ми се ;( а и :puke: посебно некоја кафена боја, со рески.. Имам видено една таква носеше... си реков АМАН веќе.
  Не можам да замислам да гледам некоја како носи таква сукња, пак камоли ЈАС да носам.

  Големо НЕ!

  ИНАКУ, џипси стајл ти е кога носиш балетанки со бели чорапи, тренерки, горе носиш некоја ролка, наметка... (е таков стајл има една школска, џипси е) фиљм :)
   
 14. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Цигански стил(gypsy style)

  Oвие погоре посебно од Венеса немаат благе везе со џипси од првиот пост.
  Мене ми е прво навредлив преводот цигански стил.
  Второ да не се меша со хипи и бохемиан стилот кои се слични.
  И всушност доаѓа стил јужноамерички, пренатрупаност на сукњи, марами и шљокици.
  Jaс сакам долги сукњи, ама не во овој стил, не фала!
  А уште помалку ги сакам оние блузи со гол стомак, напумпарени со ластици, одвратно.
  Еве ја Џеј Ло во спотов ви текнува
  [​IMG]
   
 15. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Цигански стил(gypsy style)

  За по спотови, филмови, серии симпатичен ми е, ама надвор да видам некоја вака ќе си помислам парталава дека е. :lol: Зборувам за овој апла ѓупскиов, ваков:
  [​IMG]
  Вака никако :shake:
  Е сега има варијации, со што се добива лежерен изглед:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Ама јас не би го носела, ќе си го гледам само :wasntme:
  А еве ја и таа мода по филмови, спотови, серии итн:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  А еве ги главните џупци :rofl: :
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  :D
   
 16. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  Цигански стил(gypsy style)

  хаха каква ли тема нема да се отвори интересна е темата за дискусија за ситил ама лично не ми се допаг.секој ден ги гледам ЦИГАНИТЕ
  ние ги викаме ѓупци
  така со долги невкусни фустани и шарени шамии се носат постарите жени додекапомладите носат фустани на кои модата им е е помината,од светкав материјал :(
   
 17. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  :worried: :worried: Ваков стил... NO NO да видам некој во ваков стилодма ќе речам како надодавана со алишта и сви ми бое лепо стое *мое мислење*
   
 18. sweet.woman

  sweet.woman Популарен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.225
  Допаѓања:
  744
  ова лето си купив долг цветен фустан мислам овие ги носат ова лето.. така симпатицен ми е.. а дали спага во овој цигански стил немам појма
   
 19. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  486
  Кога ке дојдат Струмичките Карневали ке се маскирам во ваков стил :D
   
  На eemmiilliijjaa му/ѝ се допаѓа ова.
 20. bal0n43

  bal0n43 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  81
  Ми се допаѓа овој стил да го гледам на други (она како во постот на Monna.Monna) но јас не би се облекла така. Не знам да искомбинирам како прво :tmi: