1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Цигари - Дали пушите или сте против?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од RainBow, 6 август 2011.

?

Дали пушите цигари?

 1. Да

  367 глас(а)
  30,1%
 2. Не

  852 глас(а)
  69,9%
 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.894
  Допаѓања:
  65.918
  Пол:
  Женски
  Јас лично немам запалено никогаш цигара во животов, ниту пак планирам да го направам тоа.
  Дали вие пушите и колку? Или сте против, па секогаш накосо ги гледате оние кои пушат во ваша близина?
  Ако пак пушите дали сте пробале да се откажете?
   
  На little women, cresa-jagoda, elka.timova и 2 други им се допаѓа ова.
 2. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Немам пробано никогаш цигара. Ниту ќе пробам. Сакам да си живеам здраво. In hello body, hello goast :)
  Дефинитивно сум против тие што пушат во моја близина, мене ми прават полошо, тоа е како јас да пушам 50 разни врсти цигари, и на крај мирисам на пепељара :)
   
  На Twinkles и Boka.A им се допаѓа ова.
 3. plawa

  plawa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  130
  И ја викав никад нема да пробам, па еве веќе 4 години пушам по кутија на ден...А за откажување, тоа ми е ко ритуал, секој втор ден решавам дека ќе ги откажам и ништо :doh:
   
 4. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Немам пробано не ни планирам. Дефинитивно против :)
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 5. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Пушач сум веќе неколку години и денот не ми поминува без една кутија цигари.
  Сакам да ги откажам или барем да ги намалам, но тешко ми оди. Особено кога сум некаде излезена на секои 15 мин. што се вика палам цигара.
  Знам дека е штетно, но мислам дека неможам без нив.
   
 6. woow

  woow Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  88
  Никогаш не сум пробала и со глава тврдам дека никогаш нема да пробам. А за тие што пушат, тоа е нивен избор.
  Викаат дека си поздрав ако не пушиш, ама во околинава со милион пушачи околу нас, исто ти се фаќа дали си пушач или не си.
  Сепак јас тоа го сметам за лоша навика, и браво за тие што пушеле па се откажале, за тоа треба храброст и цврст карактер.
   
 7. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Немам запалено цигара, не ни планирам. Не ги гледам попреку луѓето што пушат, тоа е нивен живот, нивен избор, само не ми е сватливо како секој ден им се даваат по 50 денари па и фазла за цигари. За мене залудно фрлени пари.
   
  На cheetah.girl и zaljubenaaa.aa им се допаѓа ова.
 8. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.113
  Допаѓања:
  107.122
  Пол:
  Женски
  Веќе 28 години сум пасивен пушач и намерата ми е да останам во најмала рака пасивен, пошто нема како да ги убијам или евентуално да им забранам на куќниве љубимци и сите гости, пријатели кои навратуваат во барата да палат цигара.

  едит: а би, богами да ја нема цигарата во раката на аватаров :D
   
 9. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  243
  Пушам од 14 год. значи 6-7 год. :worried: сакав да ги оставам и не пушев една недела и толку беше криза ме фати неможев да му одолеам на тоа искушение да не запалам цигара. Ајде уште малку ќе терам па ќе ги оставам (ако ги оставам) :D
   
 10. cuciTo

  cuciTo Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  13
  немам земено ниту димче
  а и во последно време неможам ни мирисот да им го поднесам, бегам од цигари :puke:
   
  На zaljubenaaa.aa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  3.563
  Допаѓања:
  8.159
  Пол:
  Женски
  не пушам и мн сум против тоа не знам што гледаат во пушењето, ем смрдиш на цигари од 200 метри, ем се труеш ем даваш пари за да си правиш проблеми сам на себе. добро е што тие што ме познаваат иако се пушачи не пушат пред мене, ужасно ми смета миризбата на цигари, еднаш дечко ми ( непушач е ) имаше запалено цигара може 7-8 саати пред да се видиме абе одма го осетив, мн мразам цигари
   
 12. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.563
  Не сум пробала.Многу ми сметаат и за мене пушењето е гадна работа :)
   
 13. palavoto.devojce

  palavoto.devojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  135
  не сум зависник од цигари значи можам без нив,можам да запалам само кога сум со друштво или со дечко ми но тоа се случува многу ретко не дека се толку многу слатки де :P хехе но сепак палам не велам не во месецот можам да испушам најмногу 5 цигари се си зависи од атмосферата :D ,а дека сум против цигарите НЕ секој си знае за себе ако му се слатки нека пуши :) :) :)
   
 14. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  Непушач сум и не планирам да запалам цигара некогаш во животов. Строго сум против пушењето. Отсекогаш ги мразам цигарите, не можам да ги поднесам така, а не пак да ги пушам. Ми пречи кога некој пуши во моја близина, најмногу поради тоа што веднаш ми се затнува носот, ми се зацрвенуваат очите и почнуваат да ми солзат, а после и дека и јас се смирисувам на чад. Особено ме нервира кога некој ќе запали цигара и чадот оди право во мене (или кој било друг) и не му текнува да ја поттргни настрана се дури не се зашемети некој. Тој што одлучил да пуши нека си пуши, негова лична одлука си е тоа, но јас не :shake: .
   
 15. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Палам понекогаш, ама треба ептен да сум здрвена или да сум многу нервозна.
  Инаку не пушам, ама ми се случува понекогаш да украдам димче од цигарата на дечко ми, не дека пушам туку за да се присетам колку е гадно.
  Пури делкам повремено, дека не се вдишуваат, оние малечките Кохиба и Монтехристо. Глумам лудило :D после три дена ми требаат да ја извадам миризбата од мене. :D

  А мразам полни пепељари оставени по дома, пожолтени прсти и здив на Филтер57.
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  Почнав да пушам отприлика пред четири месеци. На почеток интересно, криење позади школо, ова-она. Сега веќе на секое излегување со другарка делиме кутија за една вечер, така да секоја вечер си купуваме или пак преку ден ако одиме кај некоја другарка или на прошетка до парк обавезно земаме кутија.

  Далеку од тоа дека не можам да издржам без цигара кое ми претствува задоволство, но има моменти особено кога гледам друг да запали цигара и мене ме тера.
   
 17. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.552
  Пушењето ми е пасија во животот од која не планирам во брзо време да се откажам. И колку чудно и да звучи, и мене ми пречи чадот.

  Затоа секогаш сум имала обѕир кон непушачите во друштво, па дури и сум се преместувала ако ветерот го носел чадот директно во нив. Дома пушам исклучиво на тераса, не дозволувам пушење внатре освен во многу ретки прилики, плус нејќам ѕверот мој да го трујам.

  Секој има право на избор, тоа што јас решив да си ги црнам белите дробови, не значи дека некој има право да ме гледа накосо.
   
  На Shortie, pamelche, Trnche и 2 други им се допаѓа ова.
 18. House95

  House95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  28
  Не пушам , а ниту пак ке пушам..Мразам цигари а и плус ми пречат :)
   
 19. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.465
  Јас сум ти многу чудно суштество колку само мразам чад кога некој ми дува во фаца ... Само што ќе осетам мирис уфф |( ... А јас пушач не сум ама не сум ни непушач значи знам да запалам ретко ретко во друштво со алкохол , кафе , досада, некад од нервоза ала Кери Бредшо :D . Не сум зависник а тоа е добро :) нејќам да бидам онака од ќејф а не потреба ...
   
 20. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Никогаш не сум велела дека нема да запалам. Запалив и јас еднаш пред некои си 5-6год.
  Не сум редовен пушач, но понекогаш си купувам, пушам. Сега во последно време почнав многу често да палам цигара.
  Ми смета чадот од друг кога дува во мене, па затоа или се местам или кажувам да ја премести цигарата од друга страна или да не дува во мене.
  Не сум против оние кои пушат, а нема ни да бидам. Секој за себе одлучува.