Цигари - Дали пушите или сте против?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од RainBow, 6 август 2011.

?

Дали пушите цигари?

 1. Да

  320 глас(а)
  29,6%
 2. Не

  760 глас(а)
  70,4%
 1. Pebeka

  Pebeka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2014
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  159
  Ne,ama nemam nisto protiv pusaci
   
  На rolulika му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dark artist

  Dark artist Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2017
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Не сум пушач ама имам пробано и од тогаш ми станаа одбивни. Немам ништо против пушачите. Порано многу мразев да има некој запалено цигара у моја близина поготово ако е во затворена просторија :@... пф тоа све љетив на кров. :D Дури и мајка ми ја бркав од куќа на - 15°C.
   
 3. bjorn

  bjorn Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Машки
  [​IMG]

  Македонците како и секогаш меѓу најдобрите во лошите категории на натпреварувања.
   
  На rolulika, Feminka22 и WildMk им се допаѓа ова.
 4. ivanamackica

  ivanamackica Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2018
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Да пушам цигари и ако не запалам ме фаќа нервоза. :whew:
   
  На Fallen.Angel и Inlovewithm им се допаѓа ова.
 5. st2007

  st2007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  654
  Пол:
  Женски
  Исто :lol:. Па и со кафе ако не запалам, какво е тоа кафе :D
   
  На candy.cane, Feminka22, Mr.Lover и 2 други им се допаѓа ова.
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.532
  Допаѓања:
  108.567
  Пушам, многу.
  Не чини, сакам да не пушам, ама никогаш не сум ни пробала да престанам со пушење.
  Сум ги намалувала само количински.
   
  На marlonbrando69, Carissa, candy.cane и 4 други им се допаѓа ова.
 7. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.666
  Иста сумм
   
  На marlonbrando69 и Feminka22 им се допаѓа ова.
 8. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.011
  Допаѓања:
  29.075
  Пол:
  Женски
  Страствен пушач сум, уживам во цигарите и не планирам да ги откажам.
  Од друга страна имам осет и култура према луѓе на кои им смета, пример ако идам негде на гости сама прашувам дали се пуши внатре,не чекам да ми кажат, и не ми е проблем да излезам надвор.
  А глупи коментари од анти пушачите не допираат до мене.

  *i just lit a cigarette while typing this *
   
  На Carissa, candy.cane, Mr.Lover и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. honest girl

  honest girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2015
  Пораки:
  438
  Допаѓања:
  1.593
  Пол:
  Женски
  Еколошки само. :rofl:
  Не пушам, се откажав, пушев по кутија на ден така у рок од година и решив да ги откажам искрено лесно помина првата недела едвај се воздржував али после си е навика.
   
 10. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  3.793
  Допаѓања:
  22.174
  Јас не пушам ,околу мене сите пушат и тоа целиот дим иде во мене цело време , така да може да се каже дека на некој начин пушам.
   
  На martine и Feminka22 им се допаѓа ова.
 11. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.606
  Допаѓања:
  114.517
  Пол:
  Женски
  пасивен пушач
   
  На candy.cane, Feminka22 и TutiFuti им се допаѓа ова.
 12. Tejjy

  Tejjy Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2018
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  168
  Пол:
  Женски
  Пушам веќе 3 години. Една пакета ми трае 4 до 5 дена, значи во просек по 4 цигари денот палам.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  4.906
  Допаѓања:
  38.024
  Пол:
  Женски
  Не сум против, секој си прави што си сака.
  Едвај чекам да завршам со доење и да запалам, најискрено.
   
  На Girly90, Tejjy, anaja1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Lima24

  Lima24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  676
  Пол:
  Женски
  Не пушам, немам ништо против пушачи.
   
  На rolulika и Роберт 7 им се допаѓа ова.
 15. Nina+O

  Nina+O Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Женски
  Три месеци не пушам веќе, скоро заедно со дечко ми ги откажавме. Тој две недели помалку од мене ...

  Хепи сум:)
   
  На martine му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Heartagram

  Heartagram Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2018
  Пораки:
  715
  Допаѓања:
  8.477
  Пол:
  Машки
  Пушев 2-3 години и после баталив.8 години од тогаш неам запалено цигара.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 17. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  2.641
  Допаѓања:
  22.963
  Пол:
  Женски
  Не пушам.Цигарите предизвикуваат рак.Кој сака да се труе,нека се труе само да не ги труе другите бидејќи тоа е погрешно.
   
  На Mantub, Alisa22, rolulika и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  14.265
  Имам пробано, но не пушам цигари. Иако околу мене има многу пушачи, почнувајќи од најблиските јас не сум пушач. И искрено да ви кажам дека сум многу среќна поради тоа. Пушењето Е НАЈГОЛЕМ РИЗИК ФАКТОР за сите видови болести на респираторниот (и особено оние малигни заболувања како што се белодробните карциноми), кардиоваскуларниот систем итн. Иако некои ќе речат познавам многу луѓе кои не се пушачи а добиле рак, нема правило. Тоа е точно, но тие луѓе на овој или оној начин се пасивни пушачи со самото присуство во друштво на активни и страствени пушачи.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.744
  Допаѓања:
  99.306
  Пол:
  Женски
  Не пушам и сум против нив. Ми пречат, среќа во околина од мојот круг на луѓе ниеден не пуши, а плус и како идно медицинско лице сметам дека се премногу штетни и не би ги користела, а и да би имала моќ би забранила наоколу другите да ги користат поради нивното здравје. Вака, само чадот подалеку од мене и доволно ми е. :D
   
  На cresa-jagoda, Nina+O и Feminka22 им се допаѓа ова.
 20. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.631
  Допаѓања:
  14.959
  Пол:
  Женски
  Оо веруј сами сме свесни дека си се труеме..
  Јас па имам осет за цигариве.Гледам да не чадам луѓе околу мене освен ако немам кај да пушам.Другарка една што е непушач се навикна више поред нас, цело друштво пушиме се навикна девојчево више, душичка :rofl:
  Ама за спортисти највише имам осет :D ;)
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.