Цигари - Дали пушите или сте против?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од RainBow, 6 август 2011.

?

Дали пушите цигари?

 1. Да

  320 глас(а)
  29,6%
 2. Не

  760 глас(а)
  70,4%
 1. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  1.349
  Пол:
  Женски
  Pochnav da pusham na 24 godini,pusham vekje 4 godini.Duri i koga ne pushev ne bev protiv za tie shto pushat:).
   
 2. Brunhilde

  Brunhilde Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  1.790
  Допаѓања:
  16.009
  Пол:
  Женски
  Не пушам а и против цигарите сум.
   
  На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Cherry333

  Cherry333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2019
  Пораки:
  493
  Допаѓања:
  1.459
  Пол:
  Женски
  Не пушам. Мразам чад од цигари и мислам дека пушачите што пушат во соба во присуство на непушачи се себични и без осет. Човечки е барем да прашаат дали ти смета, од солидарност ќе кажеш нема гајле и ќе издржиш (ако можеш). Особено сега кога сум бремена, свеки млати 3 кутии дневно со оправдување дека она коа била трудна пушела. Ма шта ме брига бе |(. Па кога ќе ми донесат гости и ќе ми се расчурат, се осеќам како да сум во облаци, прекрасно чувство :@:@:@.
   
  На cresa-jagoda, candy.cane, Anon и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  962
  Допаѓања:
  6.841
  Пол:
  Женски
  Не пушам и никогаш не сум била за пушењето. Повеќето у друштвото пушат, но јас не можам да трпам чад од цигара. 100 пати ме имаат помолено да пробам но не, не прифаќам:)
   
  На Ostaveniot му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.295
  Допаѓања:
  7.741
  Пол:
  Женски
  Не пушам ,против цигари сум многу ми пречат цигарите од димот кашлица ме фаќа ,внатре на никој не дозволувам да пуши цигари не ме интересира ако сакаат ќе си искочат на тераса ,мој дом мои правила никој не смее да запали цигара внатре.
   
  На cresa-jagoda и Ostaveniot им се допаѓа ова.
 6. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  1.121
  Пол:
  Машки
  Не знам како да гласам на анкетата, пушам наргиле но не и цигари. Понекад знам да запалам и пура, бидејќи ми носат понекогаш од Куба.