1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Цимери

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од viki44e, 30 јули 2010.

  1. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Би сакала да имаме секоја своја соба и се надевам дека нема да бидат некои... .А машки цимер,не сум баш за тоа. :)
     
  2. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.720
    Допаѓања:
    4.207
    Пол:
    Женски
    Поминав една година со две цимерки. Едната од нив ми е срце човек, си имаше бубачки одвреме навреме ама сепак си ја сакам и планираме и оваа година да седиме заедно. Сами ако се може, такви сме и двете, не поднесуваме многу луѓе. ]:)
    Вторава не ми направила толку зло, ама обожаваше да се понаша како таа да е сама во собата, се да биде по нејзино - кога ќе се договориме да правиме нешто никогаш не го правеше или го правеше кога нејзе ќе и одговара, а ако и речам гледаш учам не можам ќе се налути, се правеше газдарица чиниш дома сме и отишле |( и ми сметаше што дечко и секој ден беше кај нас, што не си ги миеше смрдливите чинии, што ми оставаше нечисти гаќи и чорапи по собата :puke: , што секое сабајле откај дечко и доаѓаше во 7 часот и не будеше, смотаната ич гајле си немаше, си тропаше, колку мутав треба да бидеш да средуваш чинии во 7 саат сабајле :fubar: , дечко и аман, аман, ќе начекам вода па не можам да си се пресоблечам на раат во собата оти он е таму. Кога и е досадно постоевме и ние во собата, а инаку само таа и дечко и како да се таму.
    Ми сметаше што не беа тивки со дечко и кога јас учам, во читална е ладно у пм, кај да отидам да учам, еднаш кога и реков ако може да бидат потивки се осмели да ми рече секако за пола саат ќе излеземе ќе си учиш цела вечер.
    За малце фала богу ќе и речев, преку глава ми беше.

    За чистење немавме проблем и за миење садови, најчесто чистевме сабота или недела од сабајле па нема кај да се оди.
    Сме немале караници сепак, и кажувавме со убаво на госпоЖата ама таа пак си правеше по нејзино и можам да речам дека сум задоволна од цимерките, имав многу убави моменти. Иако, требаше малку порано да и покажеме заби на оваа. ]:) :D

    Од мене немало поплаки :wasntme: и никогаш не ми рекле за некоја моја постапка дека им смета.
    Кога бевме јас и ова цимерчево што го лофкам сами најубаво ни беше. Ќе се договориме ќе учиме, па после ќе излеземе и стварно беше така. Секогаш кога едната учи другата е тивка да не смета, и слично. Па постојат слушалки бре човече. Најуредна беше од сите три. ( И јас бев тука некаде де. :wasntme: )
    Јас не сум многу по ноќното учење пошто сум спанка, и таа исто и обично рано си легнувавме, а и ако останев до покасно гледав да сум тивка и да не сметам.
    Дечко ми е од друг град, доаѓаше кај мене едвај еднаш неделно, но секогаш остануваше за спиење кога сум исклучиво сама. Малку ми е непочитување спрема цимерката инаку, иако знам дека таа не би се налутила. Кога беше убаво времето, секојпат шетавме со дечко ми или на тераса си седевме, за да не сметам ако некој учи во собата. Кога моравме да седиме во соба, секогаш бевме тивки, ќе си пуштиме филм или слично.
    Иако имав дечко, никогаш не си дозволив да си го запоставам цимерчето. Сепак, со неа јадам, спија, по цел ден во иста соба и многу ми беше битна.
    Немавме којзнае колку гости, и секогаш рано си оделе. Сестра ми остануваше да спие 3-4 пати и мислам дека дури и се засакаа, значи немаше проблем.

    Гушки до другово цимерче, се надевам уште многу ноќи ќе јадеме лут чипс и ќе пиеме пиво на терасичето. :hug:
     
  3. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.431
    Пол:
    Женски
    Пред две години имав 3 цимерки. Со едната добро се сложувавме, но другите две беа вистински кошмар. Лани мислев дека цимерката ми е супер, погодена, бевме блиски, си се доверувавме, се додека еден ден не почна наоколу да зборува за мене. И таа на почетокот се фалеше како има супер цимерче, а после почна да кажува дека не и се погодила цимерката. И си реков, толку голема блискост со цимерка не треба да се има. Премногу бев отворена пред неа. Одвај чекав да се иселиме. За наредна година, т.е. сега, си најдов цимерка која ја запознав лани и се надевам се ќе биде како што треба. :)
     
    На NoirSerpentine му/ѝ се допаѓа ова.
  4. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.919
    Допаѓања:
    32.535
    Пол:
    Женски
    Маж ми, додека ми беше дечко, одреден период седеше со цимери во стан. Катастрофа беа цимерите. Си го пикаа носот кај што не им е местото, Дури и јадењето му го јадеа. А имаа свое јадење. Се работеше за негови познаници. Он многу се нервираше. Среќа што си замина од таму.
     
  5. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.635
    Пол:
    Женски
    Тражам цимерки за во Скопје под стан?
     
  6. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Мислам дека е многу комплицирано да се живее со цимери/ки.
     
    На Limpan, Lovelybaby<3, Недопирлива5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Zavisnaodblago

    Zavisnaodblago Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2016
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    236
    Пол:
    Женски
    Ако ти се погодат цимерите,ќе биде преубаво,ама ако не Welcome to the hell.
     
    На NoirSerpentine му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Limpan

    Limpan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2020
    Пораки:
    1.136
    Допаѓања:
    3.598
    Пол:
    Женски
    Точно
     
  9. Limpan

    Limpan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2020
    Пораки:
    1.136
    Допаѓања:
    3.598
    Пол:
    Женски
    Со две цимерки сум, едната е многу фина и ја сакам премногу, но другата не можам да ја поднесам буквално нервоза ме фаќа кога ја гледам, едвај чекам да дојде распуст и да не ја гледам повеќе, до сега за никој не сум чувствувала така да не можам да ја поднесам толку многу.
     
    На diskreten32 и Arjanit2021 им се допаѓа ова.
  10. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.169
    Допаѓања:
    1.049
    Пол:
    Женски
    Причина?
    Би требало да се согласувате вашите заеднички распоред