Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Цимерка (The roommate) [2011]

Дискусија во 'Филмови' започната од mona.s, 17 јуни 2011.

 1. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  151
  Се надевам ке ви се допадне овај филм многу затоа што како што забележав на форумот сите ја гледаат ОзборуваЧка и Дневниците на Вампирот. улоги во филмот се: Minka Kelly Leighton Meester Cam Gigandet, Daneel Harris... Се работи за една цимерка која болно се опседнува во другата и ја гледа како сестра и и прави многу невозможно Чудни работи
   

  Прикачени фајлови:

  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.557
  Цимерка (The roommate) [2001]

  Уште кога се појави трејлерот за овој филм чекав со нетрпение да излезе затоа што ја обожавам Лејтон и ме интересираше како ќе се снајде во ваква психопатска улога.Па според мене филмот беше одличен,страшен и Лејтон навистина ја одигра добро улогата и дури ми беше засрашувачка особено во сцената каде што седи со нож во раката.А иначе онаа Нина Добрев ја има само во една сцена и тоа кратка.
   
  На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  151
  Цимерка (The roommate) [2001]

  и јас ја обожавам лејтон и дека ја знам како блер од озборувачка и ми беше чудна малку во ваква улога ама многу јако одигра, лејтон има играно и во една епизода на Хаус. Филмот ми е многу јак нема муабет за него треба да го гледате обавезно :D :D :D :D
   

  Прикачени фајлови:

  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  151
  Цимерка (The roommate) [2001]

  инаку годината на филмот е 2011 згрешив во пишењето :D :D :D :D
   
 5. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  14.223
  Допаѓања:
  208.169
  Цимерка (The roommate) [2001]

  Филмот е веќе повеќе пати видено. Ништо ново и сосема предвидливо.
  Тапа филм!
  Која е глумицата од Озборувачки? Русокосата?
   
 6. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  151
  Цимерка (The roommate) [2001]

  Мене ми е баш фаца филмчето а ти го имаш гледано Озборувачки иначе блер е од серијата и нина добрев од вампирите го има Луј ид 90210
   
 7. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  14.223
  Допаѓања:
  208.169
  Не, го немам гледано Озборувачка но имам читано за Блер, па отприлка знам која е, а во филмот русокосата ужасно ми беше позната ама не знаев од каде ;) .
   
 8. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.437
  Пол:
  Женски
  Има 1000 филма со истава приказна, ништо ново, ништо интересно, не го ни догледав филмов.
   
  На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
 9. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  151
  да таа глуми во озборувачка само таму не е русокоса бринета е,филмот е стандард ама мене ми беше јако оти ги знам глумиците во многу поинакви улоги и ги сакам многу двете глумици поозз
   
 10. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  481
  Онака ми е,како што кажаа погоре ништо ново :)
   
 11. oceangirl

  oceangirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  68
  ^^^^Како се вика глумецот на сликата погоре?
   
 12. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  151
  Matt Lanter се вика глумецот кажи шубав е :D :D глуми и во 90210
   
 13. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Како што веќе кажаа ништо ново, но сепак убаво филмче со одлични актерки кои одлично си ја завршиле работата.
   
 14. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.557
  Мене ми е многу убав Кем Гигандет оној што го игра Стивен баш е секси :) А која ви беше најдобра сцена.Мене онаа каде што Ребека го заведува професорот па го снима на телефон демек сака да ја силува и онаа на бензинската станица.
   

  Прикачени фајлови:

 15. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  907
  Допаѓања:
  869
  Пол:
  Женски
  Филмов ме заинтересира поради Лејтон, и го гледав.Ми се свиѓаше, интересен е, има напнати сцени, еротика по малце, не е лош. Има многу други филмови за кои би рекла дека се веќе видено, ама за овој не до толку
   
  На glow и mona.s им се допаѓа ова.
 16. oceangirl

  oceangirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  68
  Многу е убав за тоа и прашав ;) Ретка и инспирирачка убавина.
  Штета што не е во повеќе познат,малце да ги разубави генерално грдите глумци во холивуд.
   
 17. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  151
  Да многу е убав глуми ти кажав и во 90210 гледај ја серијата јака е многу а и тој е главен лик :*
   
 18. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.150
  Допаѓања:
  21.317
  Пол:
  Женски
  Само што го симнав филмов, ќе го изгледам па ќе пишам впечатоци.
   
 19. oceangirl

  oceangirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  68
  Каде можам да ја гледам? :?: :*
   
 20. Glamour

  Glamour Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  42
  Филмов милион стресови ми донесе. Компјутеров полн со вируси, а јас на него ќе сум го гледала The Roommate. И доаѓа финалната сцена, јас напната додека овие се во борба за опстанок :lol: и во еден момент ми закочува се. |( Како и да е ми се допадна филмот, а и баш сакав да ја видам Лејтон во ваква улога.