Цимерка (The roommate) [2011]

Дискусија во 'Филмови' започната од mona.s, 17 јуни 2011.

 1. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  144
  на нашите теливизии не ја даваат спушти ја од замунда многу е интересна од истата телевизија е шо е озборувачка
  поззз
   
  На oceangirl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.357
  Допаѓања:
  5.009
  Таман се спремив да го спуштам, го нема на Замунда, линк од торент енибади? :(
   
 3. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
 4. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.707
  Го гледав филмов неодамна и не ми остави некој посебен впечаток. Дури би рекла дека е и досаден, едвај издржав да го изгледам до крај.
   
 5. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  290
  Се сложувам..јас го извртев неколку пати, пошто е однапред позната сторија..
  Изненадена бев само ја видов Нина Добрев, и мислам и Бони исто али не сум сигурна.. (заборавив како и прав. име) :lol: :)
   
 6. poison.ivy

  poison.ivy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  198
  Филмот е веќе видено и катастрофа. Ама Лејтон е неверојатна, ја бива за секаква улога и тоа е :)

  Оценка; 2/10 само заради Лејтон и Кем Гигандет :inlove: :D
   
 7. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.318
  Ми се свиѓаше и идејата и глумата :) Едвај чекав да видам што следно ќе направи лудава Блер(не ми текнува на името во филмот).А другата девојка ми беше многу, многу слатка.
   
 8. Tedi16

  Tedi16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  54
  Не ми се допаѓа многу филмот многу е психоpпатски... Но, затоа има убави улоги од дневниците на вампитот Нина Добрев-Елена и Бонни ... :)
   
 9. BlackAndWhiteSwan

  BlackAndWhiteSwan Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  2.822
  Пол:
  Женски
  Нешто многу слично на Single White Female (1992), значи веќе видено :)
  Во секој случај забавна ми беше Лејтон во улога на психопат, тоа е се.
   
 10. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.469
  4/10!

  Ништо посебно. Сестра ми ми извади приказна дека е хорор и го гледав целата уплашена, очекував кој знае што да се случи.
  Не би го препорачала.
   
 11. indelible

  indelible Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  81
  Несакам хорори, ама овој ни х од хорор немаше. Единствено страшно е што секогаш кога го гледам нешто ми се случува. Првиот пат кога го гледав ми се скрши креветот (бидејки бевме повеке другарки седнати, а иначе мајка ми го заштрафуваше :lol: ) а вториот пат поради некој дефект со струјата почнаа да ни трепкаат сијалиците. :^)
   
 12. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  234
  Пол:
  Женски
  Воопшто не би го нарекла хорор, и не гледам зошто некој друг би го направил истото. Филмот беше интересен, по малку напнат и заслужува внимание :)
   
 13. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Филмов не е ништо посебно, дури можам да кажам дека беше досаден. Очекував повеќе и од глумата и од самиот филм. Плус таа што ја глумеше Ребека ми оди на нерви, не знам зошто воопшто и гледав филм со неа.

  Не би го препорачала.
   
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.957
  Пол:
  Женски
  Грев е да се каже дека е лош филмот, но искрено очекував многу повеќе од него. 7/10 оцена
   
 15. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Солиден филм, просечен, со предвидлив крај. Меѓутоа вреди да се погледне. Поентата е каде од толку студенти да ти се падне цимерка психопат. Од мене има 6/10.
   
 16. connie

  connie Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  204
  Мене навистина ми се допадна, го препорачувам ;)
   
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.957
  Пол:
  Женски
  Не само тоа...туку колку она со душа ја чекаше да ја запознае. :!:
   
 18. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  Филмов го гледав пред некој месец и ми се допадна иако не беше хорор. Добра приказна.
   
 19. francais

  francais Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.275
  Приказната и не е многу далеку од вистината што се крие под кожата на некои денешни девојки. Мислам дека денес постои опсесивност повеќе од било кога. Филмов има приказна што те тера да бидеш претпазлив. Се што е многу, е лошо.