Циркон на заб

Дискусија во 'Лице' започната од resenska, 12 октомври 2017.

?

Дали би ставиле циркон на заб?

 1. Да

 2. Не

Можеш да ги видиш резултатите само откако ќе гласаш.
 1. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.216
  Допаѓања:
  7.328
  Пол:
  Женски
  Што мислите за ова - дали го поддржувате овој актуелен тренд и дали ви се допаѓа?
  Колку е цената кај нас за да се направи ова на заб?
  Дали боли кога се става и ако некој има искуство - нека сподели низ коментари и мислења.

  Cirkoni1-300x225.png
   
  Последна измена од модератор: 12 октомври 2017
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.132
  Допаѓања:
  56.531
  Јас мислев 2005та беше тренд ова :?:
  Не би ставила, не ме привлекува воопшто.
  Носи некој ова уште? Ама озбилно? Јас знам дека беше тренд тинејџери кога бевме...
   
  На Freyja, EuHenIa, parksey и 25 други им се допаѓа ова.
 3. Miss.A.

  Miss.A. Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2017
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  2.298
  Пол:
  Женски
  Трендовите се враќаат Дангелке. ]:) :devil:
  Убаво изгледа пирс на заб, но на бели заби.:!: Прво белеење, па после пирсање. :D
  Мене конкретно ме интересира колку би стоел пирсот на забот, не би сакала да ми падне после неколку миења. 8-| Ако стои подолго време, може да си го испирсам мојот. :makeup:
  Околу цената, не е скапо, не знам точна бројка. :cash:
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Afrodite¥

  Afrodite¥ Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  2.971
  Пол:
  Женски
  дијамант еден.. мислам кога веќе ставам :wasntme:
   
  На Someonespecial, Ketchup, Nigredo Odor и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.120
  Земи Супер лепак, извади циркон од маица или бижутерија, и залепи си.

  Сите деца праеа така пред 10 години...
   
  На Arthur, parksey, ELIDavor и 11 други им се допаѓа ова.
 6. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.716
  Допаѓања:
  82.175
  Пол:
  Женски
  Ова беше мода некаде 2004 година :) се сеќавам другарките во школо имаа на забот , колку само и јас сакав :D
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  5.231
  Пол:
  Женски
  Многу сељачки ми изгледа, никогаш не би ставила :)
   
  На Arthur, parksey, hermosa и 4 други им се допаѓа ова.
 8. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.912
  Јас бев прва средно кога беше овоа модерно. Значи негде 2005 година, се сложувам со членките горе.
   
  На Arthur, ***cute*** и DAngel им се допаѓа ова.
 9. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.652
  Допаѓања:
  49.164
  Пол:
  Женски
  Мислев сум отворила некоја тема од пред десетина години, кога тоа, од вчера.
  Кога бев основно беа актуелни, отсекогаш ми било глупост.
   
  На Arthur, parksey, butterfly6223 и 4 други им се допаѓа ова.
 10. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.173
  Допаѓања:
  296.765
  Не.
  Не би ставила вакво нешто.
  upload_2017-10-12_11-10-34.jpeg
  Вака ми личи некако (facepalm)
   
  На Arthur, EuHenIa, Petra777 и 5 други им се допаѓа ова.
 11. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  9.752
  Допаѓања:
  145.142
  Пол:
  Женски
  Не сакам..
  Треба млеко бели заби за ова..
  А и не ми е убаво на изглед..
  И да, пред 15год беше ептен актуелно.. ни тогаш а ни сега не сакам.
   
  На Arthur, parksey, PaLaVa и 4 други им се допаѓа ова.
 12. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  2.133
  Пол:
  Женски
  Се сложувам со мислењата на повеќето феминки, застарена мода е ова. Ни мене не ме привлекувало никад вакво нешо, многу ми е кичерај. Као еј види, ми светка забот. 8)
   
  На Arthur и Оленка* им се допаѓа ова.
 13. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  8.390
  Пол:
  Женски
  Селски ми беше на времето, уште поселски сега.
   
  На Mini90, Arthur, parksey и 3 други им се допаѓа ова.
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.874
  Допаѓања:
  55.320
  Пол:
  Женски
  Само да не се врати овој тренд. :tmi: Не ми изгледа воопшто привлечно. Не сакам ни на себе вакво нешто ниту да ми се појави пред очи некој што носи.
   
  На zokystanoevsky и Arthur им се допаѓа ова.
 15. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.123
  Пол:
  Женски
  Порано мислев дека го носат од здравствени причини, нешто како пломба, само да изгледа поубаво :D
   
  На Arthur и theowndemon им се допаѓа ова.
 16. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.263
  Допаѓања:
  16.537
  Пол:
  Женски
  Попрво би си ставила златен заб да глумам пират (не, не би) :rofl: отколку ова, прегрдо е :tmi: :x
   
  На Arthur, Belabelinakinder и theowndemon им се допаѓа ова.
 17. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.120
  Ај додека сме на темава, немам неколку заби и од увек ми било селско - симпатично сребрени да си ставам. :bandit:
  Нема да се приметува ,иам мала уста , и не ми се ни гледаат тие заби кога се смеам, 5 и 6 се...:wasntme:

  И плус, баба ми имаше преден златен зуб, и личеше на Јованка Броз, и беше као кул, најака типка у маало и надалеку. :rofl: Изглеа у ДНК ни е.8)
   
  На DAngel и Arthur им се допаѓа ова.
 18. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.889
  Допаѓања:
  31.969
  Пол:
  Женски
  Дааа и едвај чекам
  Баш последно кога бев на контрола за протезиве ми вети докторот дека ќе ми стави розево цирконче, редовна цена е 500ден, не е болно воопшто. Иначе цирконче се става на природни заби
   
  На Arthur, stetoskop и resenska им се допаѓа ова.
 19. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.534
  Допаѓања:
  4.247
  Пол:
  Женски
  Мене пак јако ми е. Би сакала да ставам.. имам другарка која не е од тука и паа скоро 10 години носи вакво нешто и никогаш не сум ја прашала колку пари и на колку време менва. Иначе помошник (сестра) на забар е веќе 2 години.
   
  На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
 20. SexyGirl2

  SexyGirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2017
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  451
  Пол:
  Женски
  Јас имав, 5-6 години ми стоеше и пред некое време ми падна. Инаку 300 денари е ставањето циркон на заб. Процедурата е следна: се прави мало дупче на забот со (грозно звучните) машинки и цирконот го лепат со пломба. Инаку нема никаква болка, се струга само забот, непцето не ти се чепка.
   
  На Плавуша123, resenska и stetoskop им се допаѓа ова.