Циркон на заб

Дискусија во 'Лице' започната од resenska, 12 октомври 2017.

?

Дали би ставиле циркон на заб?

 1. Да

 2. Не

Можеш да ги видиш резултатите само откако ќе гласаш.
 1. Kolumbo

  Kolumbo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2015
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  2.363
  Пол:
  Машки
  Tokmu taka, zdrav zab pretvoras vo rasipan, cirkonceto stoi dodeka stoi, a potoa imas plombiran zab, koj mozel da bide potpolno zdrav.
   
  На MayDiamonds, Oscar Lady, Abeja и 6 други им се допаѓа ова.
 2. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.354
  Допаѓања:
  20.989
  Пол:
  Женски
  Мене ми изгледа многу ефтино и кичесто. Нешто во стилот на златен заб како порано што ставаа. :D
   
  На ванилала, Arthur, YoungandBeautiful и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.158
  Допаѓања:
  100.071
  Толку сум осетлива на тема забар, што и да сакам вакво нешто, а неќам, не би го ставила само за да не одам на забар.
   
  На Arthur, YoungandBeautiful, Ники. и 3 други им се допаѓа ова.
 4. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  2.645
  Пол:
  Женски
  Колку и да било одамна актуелно и во мода ова,мене ми е сеуште типски.Малечко бело дијамантче да светка :l: да,уште пред добри пет години сакав да ставам на 3ка одозгора на најшилестиот заб бидејќи имам како шилести на краевите како вампирски заби :nod: :rofl: (но не гломазни туку нежни нормална големина и прави забчиња) :lol: но тотално изумив до ден денес то ес до овој момент кога ја видов темава :lol: Да не знае некој колку кошта?
   
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.119
  Допаѓања:
  123.174
  Пол:
  Женски
  Носев на времето, едно запче ми е повнатре, па да го истакнам малку. Ниту ме стругаа, ни ништо, така ми го залепија. Само падна после неколку месеци, таман меракот ми помина. И да, убаво личи на бели заби, дефинитивно. Дали пак би ставила? Не, ама ставам на оние кои имаат желба :D 500 до 1000 денари е, има различни бои.
   
  На LadyInTheDark, Dadusicka, Dust и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.114
  Допаѓања:
  103.267
  Пол:
  Женски
  Кога бев у градинка 2005-2006та мајката на најдобриот ми другар имаше вакво и ја мислев дека и е нешо расипан забот, па и реков зашо не си го поправи. :tmi: Со темава ме потсетивте као се иам избрукано пред жената.

  Не, никад не би носела, дефинитивно срање големо. Поготово на жути заби ако се лупне нешо вакво, очобол! :worried:
   
  На Arthur и Dust им се допаѓа ова.
 7. SexyGirl2

  SexyGirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2017
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  446
  Пол:
  Женски
  Тоа е точно. Сега ќе го поправам забот да ми го израмни со пломба, сепак не е којзнае колкава дупка, минијатурно дупче е. Секој си одлучува сам за себе, секој има право на избор. Јас го дадов моето мислење како некој кој го има искусено тоа. Поздрав
   
  На Kolumbo и Dust им се допаѓа ова.
 8. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.209
  Допаѓања:
  114.158
  Пол:
  Женски
  Мене ова ми е безвезе, колку ај со нешто да привлечеме внимание. Што знам не ми изглеа убаво
   
  На Arthur и Dust им се допаѓа ова.
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.890
  Допаѓања:
  73.531
  Пол:
  Женски
  Добра поента, се согласувам со коментарот. И мене ми е незамисливо свесно да си уништам заб (па и тоа да биде некој од предните) само заради хир.
  Не би ставила, не ми се допаѓа.
   
  На MayDiamonds, Someonespecial, Arthur и 5 други им се допаѓа ова.
 10. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.795
  Допаѓања:
  22.972
  Пол:
  Женски
  Одвратно ми беше на времето а и сега абе ги :lol:лепат со секундарен какво стружење
   
  На LadyInTheDark и Arthur им се допаѓа ова.
 11. Ники.

  Ники. Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  1.251
  Пол:
  Женски
  Истата работа.
   
 12. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  2.645
  Пол:
  Женски
  Има некој лепено со секундарен? :o Јас пак сум запнала но не ми се оди на забар а и не сакам да ми го стружат забот :| па помислував да си залепам и јас но.. :wasntme: :rofl: хахаха во уста лепак :puke: :rofl:
   
 13. SexyGirl2

  SexyGirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2017
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  446
  Пол:
  Женски
  Тоа секако не бива.. и сама знаеш :D лепак у уста не оди..
   
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.627
  Допаѓања:
  35.782
  Пол:
  Машки
  Зошто само на неколку? Стави на цела вилица, и онака тоа е сега модерно. :makeup:
  :cash::cash::cash:[​IMG]
   
  На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.787
  Допаѓања:
  24.970
  Па да ти кажам не е лоша идеја. :D
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 16. SexyGirl2

  SexyGirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2017
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  446
  Пол:
  Женски
  Бев на заболекар, ми беше паднат цирконот. Ептен малце ми го стругна забот и немам сега ништо. Значи нема некое којзнае какво оштетување после него. Ништо не ми се забележува на забот. Го нема ни дупчето ни пломбата.
   
 17. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.063
  Допаѓања:
  3.501
  Пол:
  Женски
  Eve sto velat zabarite za ovoj aktuelen trend
  Screenshot_20171026-220341.png Screenshot_20171026-220406.png
   
  На SexyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.