1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Цитирање

Дискусија во 'За форумот' започната од Cacy, 17 април 2011.

 1. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Како може да цитирам повеќе мислења во еден одговор?Прашав во СДП ама не разбрав убаво,барав на форумот но не најдов ваква тема..Ако може некој убаво да ми објасни :)
  ПС.Не видов ваква тема ако има веднаш во канта :)
   
 2. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.888
  Допаѓања:
  13.458
  Јас на тие што сакам прво им кликам нели цитирај, ама со скролот, и тоа го отвара во нов таб, и така на сите, и после ги префрлам во еден..
   
 3. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546

  Фала многу ми помогна :)
   
 4. spanko

  spanko Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  522
  Пробав и јас така ама најверојатно дека не го преместував целото цитурано туку само дел направив некаде грешка... за следен пат ке се потрудам поубаво!
   
 5. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  На мене ми усепа :)
   
 6. unlucky

  unlucky Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  79

  и на мене :D
   
 7. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  67
  Ми успеа и мене, ваљда.. :lol:
   
 8. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Сакам да цитирам дел од мислењето но незнам како помош? :D
   
 9. Meggy

  Meggy Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  387
  Цитирај го цело и избриши го делот што не сакаш да остане. :)
   
  На Elenuskaa му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Фалаа Meggy :D
   
 11. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.334
  А да цитираш неколку мислења едно под друго?
   
 12. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546

  ПА тоа е исто...Со скролот кликни на мислњата и после сите ги копири односно стви во еден одговор :)
   
 13. Star19

  Star19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  70
  Јас имам едно прашање. Како да цитирам мислење и да го сместам цитираното во друга тема не во таа каде што е напишано? :?:
   
 14. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.151
  Епа цитирај го во таа тема (само не испраќај го), копирај го и вметни го во темата каде што сакаш :)
   
 15. Star19

  Star19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  70
  Oк разбрав, фала ти :)
   
 16. Macushkaa

  Macushkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  155
  супер
   
 17. brancetoo

  brancetoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  42
  Нова сум на форумов и дали ќе можи да ми помогните да ми кажите како мислењето од друг на пример некој пишува бла бла бла и сега јас сакам да го копирам тоа и да му дам мој коментар притиснувам на цитирај ама после ко ќе напрам испрати ми излегва како јас тоа да го имам пишано а не како во розево како кај вас ве молам за помош однапред благодарам! :lol: :wasntme:
   
 18. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.696
  Пол:
  Женски
  Не го бриши тоа напишаното што ќе ти се појави туку под тоа напиши го твојот пост.
   
 19. brancetoo

  brancetoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  42
  Научив фала ти многу :*
   
 20. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.303
  Допаѓања:
  28.815
  Пол:
  Женски
  Научев како да го командам цитирањево, на пример можеш да направиш да излезе како циритано од некоја феминка а всушност тоа таа воопшто да не го напишала. Еве:

  Се извинувам на marama и LittleFairy морав да земам некој како пример. :(

  А тоа не го напишала Марама, секако. ;) Колку само збунки можат да настанат ехехе.. :worried: