1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црвената вдовица (Red Widow)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од alekce83, 2 април 2013.

 1. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.132
  Пол:
  Женски
  Нова серија која е режирана од познатата Melissa Rosenberg(Penoza, Dexter,Twilight)
  Во серијата Marta Walraven(Radha Mitchell) живее со сопругот и трите деца во San Franciscu во прекрасна куќа и е задоволна со досегашниот живот,иако знае дека нејзиниот маж крие нешто од нејзе.Нејзиниот сопруг Evan, е вмешан во многу валкан бизнис заедно со нејзиниот брат.Таткото на Марта(Rade Serbedzija)е познат мафијаш кој заедно со своето семејство доаѓа од Русија во Америка уште пред многу години.
  По смрта на нејзиониот маж, Марта е принудена да го продолжи бизнисот на Evan со тоа што мора да стапи во контакт со врвот на мафијата, а тоа е Christian Schiller ( Goran Visnjic).
  Заклучно со последната, има излезено 6 епизоди.Мене лично баш ми се допаѓа, а ја препорачувам и на сите, ако не за содржината и квалитетот на серијата, тогаш за прешармантниот Goran Visnjic ;)
  http://www.youtube.com/watch?v=X1ib9jjAZrU
   

  Прикачени фајлови:

 2. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.132
  Пол:
  Женски
  Кој и да е модератор на темата за серии и емисии може слободно да ја избрише темава бидејќи ја укинаа серијава, имаше само една сезона така да слободно може да и направите delete.