1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црвена боја

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Barbie-mwa, 20 декември 2010.

  1. papillonP

    papillonP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2013
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    4.544
    Пол:
    Женски
    Како јас да сум го пишувала постов, исто е и кај мене- што до напишаното што до сликите ко јас да сум ги бирала :)
     
    На Acka22 и Elena69221 им се допаѓа ова.
  2. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    И мене и се допаѓа црвената боја, поготово кога станува збор за лак ташна и чевли. Или било што.
    Гардероба си носам, не се ограничувам, ама за црвен кармин ете неможам да се одлучам.
    Мм коментира а и не сум сигурна дека ми се допаѓа како ми стои.
     
  3. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    652
    Допаѓања:
    378
    Пол:
    Женски
    Си носам црвена боја и ми се допаѓа може да се искомбинира убаво отвара бојата некако мислам дека нема девојка што не и стои црвено да носи барем го некој детал некако моќно делува страствено,самоуверено :) и си ставам карминче црвено и бордо.
     
  4. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Последниов период црвено ми е најомилено, обожавам да си вметнувам малку од оваа боја во секоја можна комбинација било да е кармин, марама или некое парче облека покрај тоа што ноктите секогаш ми се лакирани со темно црвен. Си имам јас различни периоди и кога ја сакам бојата и кога не ја практикувам толку често, ама секогаш си се враќам на црвено колку и да ми се здосади дека многу убави ми стои црна коса со дрско црвен кармин абе милина :D
     
  5. trixy

    trixy Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2016
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    883
    Пол:
    Женски
    Обожавам црвена шминка, посебно сенка и кармин. Не носам често облека во боја, најчесто се држам на релација бело-црно-сиво. Сепак добро вклопено знае презаводливо да изгледа.
    image.jpeg
     
    На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Nona13

    Nona13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Женски
    Дa не знaе некoј кaде имa црвени спoртски пaтики
     
  7. missgretta

    missgretta Активен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2016
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    122
    Пол:
    Женски
    На алиекспрес ќе најдеш 100%
     
  8. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.135
    Допаѓања:
    17.715
    Ја обожавам
    значи која моќ ја има црвена боја....
    Еве на пример којата коса е црвена
    и ноктите на нозете
    на рацете ќе ги лакирам кога ќе се спуштам од планина :D секако црвени
     
  9. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Црвена боја...
    Некогаш ја доживував за симбол на детството.
    Црвени чизмички, црвена топка, црвена шапка ги означуваа еднобојните денови.
    Потоа, настапи период кога се презаситив и ја отфрлив од себе. Во младоста сакав нешто подискретно и ги пронаоѓав омилените бои меѓу кои таа не ја вбројував.
    Денес знам повремено да вметнам некој детаљ во црвена боја и да му дадам поинаков тон на изгледот.
    Убаво прилега, а уште подобро се чувствувам кога на себе носам нешто што ја разбива монотонијата и стереотипот во модните комбинации.
    Црвен лак за нокти, црвени обетки, црвена алка, црвени балетанки се дел од модните додатоци што ги имам и кои ја разубавуваат глетката.
     
    На teteks му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.996
    Пол:
    Женски
    Обожавам црвена облека, црвен кармин и црвен лак. Освен тоа и супер ми стои оваа боја на мојот светол тен. Имам голем број на парчиња во оваа боја и ја носам доста често, како секојдневно така и за вечерни излегувања.
     
    На teteks, IvannaT и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
  11. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.987
    Допаѓања:
    4.847
    Пол:
    Женски
    Црвена боја секогаш носам на нокти. Веќе не можам да се замислам да имам маникир, а да не е црвен :)
    За облека сум малку поголем скептик. Имам светол тен и многу убаво ми стои црвена боја, ама сметам дека црвената се носи со голема самодоверба, а тоа е нешто што го изгубив во последно време.
     
  12. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Омилена боја ми е црвена имам црвена гардероба омилена боја за мојте нокти но за жал црвен кармин не ми стои убаво.
     
  13. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Ја сакам црвената боја и имам облека во истата боја. Дури и лакови за нокти имам црвени. Само црвен кармин не ми стои и црвена боја на косата.