1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црвена боја

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Barbie-mwa, 20 декември 2010.

  1. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    Јас обожавам црвено и мн често носам црвен кармин или сјај и црвен руж, имам црвени парчиња облека, штикли и сл. мада повеќе сакам се облeкувам во црно, па така да црвените усни се обавезни :D
    и самото име RED(црвено) укажува на тоа дека сум вљубена во оваа боја :*
     
    На Night.Star му/ѝ се допаѓа ова.
  2. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    125
    Јас ич не ја обожавам црвената боја. Незнам зошто, немам ништо од гардероба на црвено, ниту пак ставам кармин црвен. Мислам дека не ми стои и не ја обожавам. Не ја сметам за к*рвинска, туку едноставно не ми се допаѓа :) . Е, добро лето знам да ставам црвено лакче на стапала :lol:
     
  3. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Имам периоди на спобудалување по црвена боја, како сега хехе.
    Инаку можеби и ја обожувам црвената боја, бидејќи ми прилега и одговора со мојот карактер... можеби ко помала се презаситив од оваа боја, ја носев толку често, па затоа не ја бирав долг период потоа...
     
  4. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Е драги мои црвена боја да ставиш на себе треба да знаеш како да ја носиш и со што да ја искомбинираш!
    Јака боја која не прилега на секого.
    Моја омилена боја која впрочем ми имаат кажано дека многу убаво ми стои.
    Имам многу парчиња во црвена боја, носев краток црвен фустан за мојата матура.
    Имам црвени кошулки, штикли, ташничка, мантилче, накит, долна облека...
    Од сите тонови на црвената боја највеќе ми се допаѓа темно црвената.
    Црвен лак и црвено карминче обожавам.
    Најчесто црвената боја ја комбинирам со тегет или со црно.

    Тој епитет на курвинска боја го носи гарант од Мулен Руж :D
    Како и да е мене ми делува многу секси додека е во границите на нормалата.
    Секој би се наежил на лакована чизма шпиц до над колена :D освен ако не си го го денсер ;)
     
  5. pufi-cufi

    pufi-cufi Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2010
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.764
    добро ми стои црвена боја но ретко носам црвена облека..иначе црвен кармин, црвен лак и црвен долен веш обожавам а и доста имам....сега планирам да си купам црвени чевли и некое палтенце и марама...така да немам ништо против црвената боја и далеку од тоа дека е к**винска...
     
  6. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.897
    Пол:
    Женски
    Црвената боја е доста специфична и треба да се носи ако стварно ти стои,на пример на две различни девојчиња истото фустанче во црвена боја ќе им стои различно,на едната одлично класа баш онака убаво,а другата ќе има к**вински изглед.Се зависи од тоа како стои.Инаку мене ми е убава и ми стои убаво бојата ама моментално немам ништо црвено освен еден горен дел од тренрки :D ама ќе си купам нешто,сега сум црна во косата и уште поубаво ми стои црвено.Лак црвен често користам,а кармин никогаш,едноставно сум убедена дека не ми стои.
     
  7. S-A-N-D-R-A

    S-A-N-D-R-A Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    13
    I LOVE RED COLOUR !!!!!
    Посебно црвен кармин, лак, штикли, накит, долна облека, облека, едноставно се'. ;)
     
  8. unique.lady

    unique.lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    69
    црвена боја ми стои и мислам дека на сите плавуши им стои црвената боја а посебно црвен кармин
     
  9. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Обожавам се што е црвено. Со задоволство ставам црвен кармин, ги лакирам ноктите црвено.....секако и убаво ми прилега(сите ми го кажале тоа) :lol: :lol: си се испофалив сега
     
  10. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    И да кога носам некогаш црвено, некои другари знаат да кажат, аи црвено вау вау... ама ако ако, нека си кажуваат, прекрасна боја е, само доколку не сум расположена не ја носам, мора сепак да се чувстувам убаво во тоа што го носам Ч)
     
  11. FridaKahlo

    FridaKahlo Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    180
    Пол:
    Женски
    Денес не можевме да одолееме а да не истрачаме како вистински женотини, како девојката грубо го прекршила кодексот на облекување на работното биро со тоа што облекла џиш црвена боја чизми со оние јазичиштата над колена што зјаат, сега актуелните мечувалки и така парадирајќи на плоштадот ги собра сите машко - женски погледи . Разбирам, секој со свој вкус, во секој случај претерано за секојдневието а супер за празнично расположение и ако конкурира на конкурс за Баба Мразица.
    Шала на страна, има некоја психологија на доминантна жена во црвената боја штом пали и жари и сака да доминира, безкомпромисна е со другите бои освен ако не дојде во прв план во комбинација со црната или сивата. Има магија во неа, кога ствара некои нерзбирливи хемиски процеси во машкиот мозок, штом ја обожуваат на женското тело, па и во женскиот, штом повеќето ја презираат.
    Но сепак Дамички, задолжително е да се има по некое црвено парче во плакарот, колку да се фати илјачот. Па, нели и мажите се со чувства. :)
    Еве, прекрасна песна за дамите во црвено.
    <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/4WN_6EtjrsE?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/4WN_6EtjrsE?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Lady-PinkHeart

    Lady-PinkHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    135
    Искрено, не ја сакам црвената боја... И од никогаш не сум ја сакала, не дека сметам оти е к*рвинска, едноставно, не сакам облека со силно изразена боја... Јас преферирам светли и нежни бои, како бела, розева и сина..
    Но затоа пак ми се допаѓаат додатоци во црвена боја, на пример чизми и чанта во црвена боја искомбинирани со бела или црна гардероба... А и црвено карминче ми изгледа феноменално на девојки со полни усни... :* :)
    Можеби немам блузи со црвена боја, но затоа костимот за капење ми е во црвено црна комбинација... ;)
     
  13. maleckaa

    maleckaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    17
    за гардероба не ја сакам црвената боја...иначе многу сакам црвени нокти ммммммммм :D последиве неколку месеци само со црвен лак се лакирам ;) сакам и црвен кармин и така друго црвено не сакам
     
  14. katakomba24

    katakomba24 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    533
    Не ја сакам црвената боја на ништо. Посебно не на јакни или кондури... :puke: Имам само една црвена блуза која ја комбинирам со црвена шарпа и толку.
     
  15. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    Сакам црвено и носам :D
    Не сметам дека е курвински, туку впечатливо и неодоливо САМО ако знаете како да ја носите бојата и внимателно да ја искомбинирате ;)
    Никако премногу црвени парчиња на облека на вас, доволно е 1 а другите да се во некоја неутрална боја...може и 2 силни бои но за тоа треба мнооогу јак осет за мода за да не изгледа смешно. Аксесориз, црвен носам, за да разбијам монотонија на друга боја облека, никако црвена блуза со црвен аксесорис :!:
    Кармин ставам ама некоја боја измеѓу црвено и лилјаково така не многу впечатлива, затоа што почесто ги истакнувам очите од усните :)
    За тоа дека изгледало ефтино, па добро бе девојки и црн и плав и бел да е миничот ако се гледа задникот пак изгледа курвински :D Зарем само ако е црвен ви личи на курва ? :rofl:

    П.С. нели темава повеќе одговара за во Мода и Стил :^)
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Порано во мојот плакар доминираше црвенат боја, проста ја обожавав, од палто, до панталони , до блузи, до кошули се на црвено. Сега подобро се чувствувам во црната, не знам зошто но можам да ја искомбинирам со се. Знам да облечам нешто црвено и сега но многу поретко. Инаку ја обожавам црвената боја и дома ми е црвено со бело, а елаката денес ќе си украсам ( бела со црвени лампиони--уу совршено)
     
  17. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Омилена боја ми е . Не знам веќе ни колку парчиња облека имам во црвена боја. На факултет ме викаа Lady in red 8)
     
  18. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    6.306
    Не ја ни мразам, ама не ја ни сакам. Едноставно, ништо посебно не ми е. Облека во црвено баш и не би носела, не сакам темна и изразена црвена, сакам некоја нормално црвена :D Мајка ми има црвен и впечатлив лак за нокти и тој сум го ставила ама не ми бил нешто по мерак. Затоа, ги обожавам светло сината и светло зелената боја. :)
     
  19. Sanji4ka21

    Sanji4ka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    88
    Црвената боја ми е една од омилените,но не сакам црвена јакна или кондури туку блузички,маици,тренерки....НА моите нокти секогаш преовладува црвен лак. :*
     
  20. NotInLove88

    NotInLove88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    77
    не преферирам црвена облека ,но обожавам црвени чевли (со црно фустанче) и некој додаток црвен како на пр (каиш или пак кратко црвено џемперче) и ноктите во последно време постојано ми се во црвена боја ,а и карминот исто....Сакам да покажам женственост,мислам дека изгледа префинето црвен детал д време на време да и се даде на облеката и на стајлингот ....