1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црвена боја

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Barbie-mwa, 20 декември 2010.

  1. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    На karina8, Bozica1980 и Hipica им се допаѓа ова.
  2. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    652
    Допаѓања:
    378
    Пол:
    Женски
    Јас обожавам црвена боја и имам црвени парчиња облека и редовно ставам црвен лак и кармин црвено џиш или бордо.
    <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/0NheIjnBQL0?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/0NheIjnBQL0?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  3. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Кај ме погодивте со бојава!!!!Ја обожавам.Порано носев повеќе бела, ама сега црвената ми е хит!!!!!!Имам секакви парчиња со црвена боја и да ви кажам ептен ми е мерак кога ги носам.Од панталони,кошули, ташна и 3 пара кондури црвени.Само треба убаво да се искомбинираат за да не бидеш како баба мразица.А пак за црвен лак и кармин да не ви кажувам колку ги сакам.
     
  4. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Некои ја носта, други пак не...се’ е до вкусот...
    Си носам црвено, имам црвен блузон, црвен шал и ракавици, имам сески црвена долна облека, црвено кушулче... Користам и црвен кармин и црвено лакче на нозете...
    Црвената боја за мене значи смелост и секси изглед а не нешто вулгарно! Можеби некогаш, поодамна само курвите имале храброст да се појават во црвено, но сега веќе сметам дека никој нормален не би ја поврзал црвената боја со к*рварлк!
    Дури и се соменавам дека некој сеуште ја смета црвената боја за к*рвинска, но...можеби не сум имала прилика да се запознаам со некој таков :tmi: !
     
  5. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Црвена боја како боја си сакам, нели таква боја имаме и на знамето.
    Бојата на бојата ја носиме и во нас, ни тече во нас :D ете една мала реплика на тие што црвената боја им е ку*винска, јас си кажав погоре на што ме асоцира, далеку на тоа второто.
    Ноктите си ги лакирам во црвена боја многу ми се секси така налакирани имам 3 нијанси една многу светла црвена ,една потемна и една бордо.
    Имам и едно капче црвено исто е како капчето на Енрике во спотот за Хиро само моево е женско :)
    Облека во црвено немам многу иако убаво ми стои бидејќи имам темен тен.
    Црвените усни и те како го привлекуваат машкиот поглед .
    Црвената боја е магнет бе .
     
  6. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    Кога ја видов темава помислив дека Хипи ја отворила :D
    Еве во моментов црвено лакче имам на ноктите, што значи дека не сум против црвената боја ;)
    Имам и црвен кармин, марама црвена, ролка, хеланки и едни балетанки со ташничката црвена комплет.
    Ако се знае што и како да се комбинира без претерување секогаш е ОК ;) . Црно-црвена комбинација ми е :inlove: полн погодок ;)
     
  7. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Не можев да одолеам :D
     

    Прикачени фајлови:

    • greenling.jpg
      greenling.jpg
      Големина на фајлот:
      36 KB
      Прегледи:
      268
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Мене многу ми се допаѓа црвената боја. Имам скоро се во црвена боја, уште штикли ми фалат (а многу сакам да си купам), инаку обожавам црвен кармин и црвени нокти (но кратки инаку ми изледаат ...)
     
  9. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    порано носев црвена боја имам фармерки и палто ама веќе не ги облекувам имам дукс и тренерки во таа боја и толку не ми е баш омилена ама лакови имам во сите нијанси на црвено и ги користам може понекогаш и црвен кармин
     
  10. Ket.Rin

    Ket.Rin Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    970
    Обожавам да носам црвена боја и нијанси на црвена како што се бордо и такви некои потемни. Посебно убаво изгледа кога ќе се искомбинира со нешто црно.....ааааааааааааах :devil:
     
  11. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Црвената боја е бојата на љубовта , страста , моќта.Од феминкиве дознав дека црвен паричник носи повеќе пари па си земав еден голем , црвената боја не ми е баш омилена но имам неколку маички и две-три марами. Инаку во зимскиов период заведував со црвен кармин .Оваа боја ми го прави телото покрупно (бидјеќи сум слаба) . :l: (еве црвенко знакче да ми одговара со темава)
     
  12. Leea...22

    Leea...22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    110
    сакам на мене да носам црвено но тоа не значи да блескам цела во црвенило туку на пр.
    црвен капут со бело капче шалче и нараквички прекрасно стои....
    цвен кармин за излегување....
    може да искомбинирам и цвени штикли со некој друг мал црвен детал......
    А не обожавам да носам црвени фустани,блузи,ташни...и некој такви работи не .... :shake:
    [​IMG]
    [​IMG][​IMG]
     
  13. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Најчесто се облеквам во црвено..и ставам црвен кармин..па никој досега ми нема никаков лош збор речено..сите велат дека убаво стои и сл..црвената боја е најуба ;)
     
  14. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.020
    Допаѓања:
    5.943
    првпат слушам дека црвениот паричник носел повеќе пари ..но ќе пробам да не ми биде мисла :D
    црвената боја за мене претставува пред се женствцена боја , боја која мажите ја сакаат , не гледам зошто се нарекува к**винска..се разбира не ставам за секаде нешто црвено на мене ..обично кога одам на свадба ставам црвен кармин и кога одам на роденден кај некоја поблиска другарка .. :)имам неколку црвени блузи и 2 туники кои ги комбинирам за преку ден кога излегувам на кафе ..еве некои работи што ми се убави и ако ги видам негде на некој попуст , неверувам дека ќе пропуштам :)
     

    Прикачени фајлови:

    • dagt.jpeg
      dagt.jpeg
      Големина на фајлот:
      42,1 KB
      Прегледи:
      375
    • dffgfth.jpeg
      dffgfth.jpeg
      Големина на фајлот:
      23,1 KB
      Прегледи:
      375
    • ewew.jpeg
      ewew.jpeg
      Големина на фајлот:
      27 KB
      Прегледи:
      375
  15. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.085
    Допаѓања:
    20.856
    Пол:
    Женски
    Јас ја сакам црвената боја, не мислам дека е к**винска :x баш напротив црвената боја симболизира љубов, имам неколку парчиња во црвена боја но ретко ги носам, е сега моментално сакам црвено фустанче :inlove: сакав и за Нова година ама никаде не најдов низ Битола, а несакав да шијам.
     
  16. Kala007

    Kala007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    6
    Ја обожавам црвената боја :) Многу често ја имам на мене.. Фармерки, џемперчиња, штикли, ташни.. :inlove:
     
  17. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]



    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]
     
    На sweet-cherry и strangewoman им се допаѓа ова.
  18. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    и ова не бев го прочитала :o , имав црвен паричник бидејќи не ми одговараше си купив црн, значи да го вратам повторно во употреба :D
    Имам и ваков капут поклон ми е од тетка ми, го добив за нова година но сеуште не сум го облекла
     

    Прикачени фајлови:

  19. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Црвена, црвена, бооооја ми е најмила! Ееее - ооо! :) Ајде и овде да вмешаме малку патриотизам.
    Се зезам! Епа црвена - не ми е омилена боја ама ја сакам! И има разлика од црвена до црвена.
    Најубава ми е бордо црвената боја која се приближува веќе накај кафеавата или пак онаа убава, силна, црвена нијанса која јас најмногу ја сакам на моите нокти на рацете и нозете, евентуално како кармин.
    Со црвената боја може многу да се направи. Ако носите црн коктел фустан, со темни црни хулахопки, и темни црни чевли, на пример - црвените детали знаат да ви ја разбијат монотонијата и да привлечат внимание. Црвен цвет во косата, црвена чанта, црвен аксесорајз.
    Јас освен два пара црвени обетки (и еден пар бордо обетки), прстени, салонки и чанта, немам ништо црвено.
    Ах да, поточно имам два црвени броша, многу си ги сакам. И двата ги добив како подарок ама сум забележала дека мамат насмевки од луѓето со кои се разминувам, поготово буба марата од филц која ја имам и обично ја носам во лето со тегет - бела комбинација. Прекрасна ми е, дури и мене ме развеселува :)

    И да, еден ден кога ќе пораснам волкава и ќе имам кредитна картичка од Бред Пит ќе си ја купам чантава, за инат на Луј Вуитон :P
    [​IMG]
     
    На starfish и rossonerka им се допаѓа ова.
  20. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Ја обожавам црвената боја,омилена ми е!Ме асоцира на љубов,страст,моќ,големина итн.Кога ке облечам нешто црвено се чувствувам моќно,како да можам да направам се што ке посакам.А башка многу убаво ми стои,дека сум црнкаста :$
    Имам читано дека мажите неможат да им одолеат на жените во црвено :P и јас го делам тоа мислење.Црвената боја прави да изгледаш многу секси,заводливо и шармантно.
    Минатата година кога бирав капут многу се двоумев дали да купам црн или црвен.Всушност го сакав црвениот,само незнаев какви реакции се треба да очекувам,бидејќи ете така се делам од другите.Дека обично сите носат црни или сиви капути.Кога го облеков,кога видов како ми стои,веќе не се мислев.Си го купив,супер ми е и си го носам. :)
    Инаку да,и кај нас многу луѓе црвената боја ја сметаат за курвинска.И навистина не ми е јасно од каде излезе тоа?Од кога боите се курвински,педерски итн. итн. Посебно така велат за карминот и лакот за нокти.Јас си ставам-а посебно кармин,скоро секогаш црвен имам.
    Црвена долна облека-многу многу многу секси.Иако црната ништо неможе да ми ја замени.
    :clap: за црвената боја и да додадам...мислам дека таа никогаш не излегува од мода!
     
    На seksi му/ѝ се допаѓа ова.