1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црвенило (точки, мозолки) на задникот

Дискусија во 'Тело' започната од Scarlet88, 30 јуни 2010.

  1. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Искрено ме интересира оваа појава.....!!!
    Дали девојки, ви се појавува црвенило на задникот, нешто како мозолки???
    Јас имам најчесто кога ми доаѓа менструација! Потоа ми се губат! Дали некој знае што ги предизвикува и како да се дојде до мазен заден дел, без црвенила и мозолчиња?!
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    И јас имам така. Ама јас си мислев до кожата е, пошто и горе на рацете имам такви мозолки, а сум била на дерматолог сто пати, од ништо не поминуваат. Само на лето од сонцето ми се губат...
     
  3. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Ставај бебешка пудра, се сушат и брзо поминуваат ;)
    Тоа се случува и од премногу седење :lol: се смеам, ама може да влијае. Инаку и од често потење на тоа место (пример во лето)
     
  4. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    ти се јавуваат во менструалниот период зошто носиш влошки а кожата ти е нежна и не ги поднесува,затоа доаѓа до мозолчиња,да исто се јавууваат и од многу седење...позз
     
  5. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    И јас го имам овој проблем, не знам од што ми се појавуваат ниту пак е за време на местурација. Многу се нервирам од ова ги имам цел живот. Сум пробала со бекутан помада и пудра, со павловичева маст но ништо не ми помага. Да, со сончање знаат да се намалат меѓутоа пак се појавуваат. Инаку браво за темава :clap: , не ми текнало досега да прашам за ова. Ако знае некој лек нека пише. Позз
     
  6. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Плакнење со чајче од камилица и бебешка пудра, кај мене тоа помага.
     
  7. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Еј, супер тема. И јас има ваков проблем. Де ги има де ги нема, ама сепак е непријатно, посебно во лето. HELP
     
  8. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Да да проблем е :lol: ......особено кога треба да се слечеш по купачи на плажа... :o :bandit: .....ај ќе пробам со камилицата и пудрата! Позззз :inlove:
     
  9. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.092
    Допаѓања:
    6.828
    Пол:
    Женски
    Да и мене ми се појавува.Природно е.Користам бебешки кремчиња за да ги спречам :)
     
  10. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    стварно ли може да се јават од седење :?: хах веќе стоечки ќе работам на компијутер,се ќе си стоам,одиме во кафиќ и дечко ми седнува јас ќе си стоам и тој:Што стоиш?
    Па еве водам грижа за газето да не ми излегуваат точкички! :D :D
     
    На AnGeL4e009 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. realisticna

    realisticna Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    4
    ha ha ha bravo za temava
    i jas go imav istiot problem. sto se ne isprobav. moram da priznaam deka od kremovite samo poloso mi stanuvase :worried: bebeskata pudra pomaga definitivno ama se ostanuva na oblekata :?: mene najdelotvorni mi se vidoa losionite protiv mozolki za lice. Jas koristam dermogal i mi pomaga :) e da, i tamponite brkaat rabota za da ne se poti gazeto :lol:
     
  12. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Девојчиња, пробајте свински сапун! озбилно :lol: , смешно звучи ама се мијам со него, и ми исчезнаа мозолките!... 8)
    Колку што знам, свинскиот сапун, чисти предобро....што значи и таму кожата на г зето се валкала и се собирало нечистотија блјаккккк...... :rofl: :rofl: :rofl:
     
  13. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    ама тиа сапун нели смрде многу... :puke:
     
  14. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328

    Хехе не е до толку!!!!!!! :rofl:
    Ама све за убавина!!! :makeup:
     
  15. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Каков е тој сапун? Се прави дома или се купува? И можи да се употребува и на нозе, оти скоро секогаш во лето ми се појавуваат ситни мозолки па морам да ги сушам со пудра? Уште ги чекам, летово ги нема :^)
     
  16. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328

    Ако имаш баба и дедо во село, прашај ги нив, старите се бањаат со свински сапун! ако не, тогаш барај во локалното пазарче! поззззз :lol:
     
  17. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    ^^^Искрено мислам дека ни старите веќе не се капат со тој сапун. Ние чуваме дома, одвреме навреме притребува за алишта на татко ми или брат ми кои се извалакани со масло за коли, со премногу земја ако се работело нешто, за триење со него, ама не пери така ти како што мислиш де, треба и малку прашокче :lol: И се вика самварен сапун, тука во прилепскиот регион :!: :lol: Еве пробајте, ама штознам :?: Инаку го има и по продавници, ама не е баш ист, за рачно перење пишува, поголема коцка е.
    Инаку за проблемот конкретно, освен бебешка пудра друго не знам, мене ми се јавуваат само кога носам влошка, ама брзо ми врват. И за тоа дека се прават од премногу седење, и тоа мислам дека е точно, триењето, притискањето, па гаќите кај што прават рабови :) Тоа! :)
     
  18. kristinaaa

    kristinaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    0
    ах и јас го имам овој проблем :( сум пробала со павловичева и пудра ама ништооо :( ги прочитав коментарите и ке пробам некој од нив .. :?:
     
  19. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Хммм и јас имам... :?: Ги имам мачкано со лосионот за лице што го користам али не помага..Едно време ги мачкав со течна бела пудра и ми помагаше али не потполно..Ќе пробам баш со бебешка пудра.. :*
     
  20. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Девојки да ви се пофалам терапијата со свински делува....имам чисто и светкаво газе! :rofl: :rofl: :rofl:
    Пред некој ден ми се направи огромно мозолче на едната нога, чим го исплакнав со свинскиот сапун, се повлече одма! и сега и газето и нозете ми светкаат! Се чудам, лек за 5 пари...хејјј :rock: :rock: :rock:
     
    На AnGeL4e009 му/ѝ се допаѓа ова.