1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црвенило (точки, мозолки) на задникот

Дискусија во 'Тело' започната од Scarlet88, 30 јуни 2010.

 1. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Искрено ме интересира оваа појава.....!!!
  Дали девојки, ви се појавува црвенило на задникот, нешто како мозолки???
  Јас имам најчесто кога ми доаѓа менструација! Потоа ми се губат! Дали некој знае што ги предизвикува и како да се дојде до мазен заден дел, без црвенила и мозолчиња?!
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  И јас имам така. Ама јас си мислев до кожата е, пошто и горе на рацете имам такви мозолки, а сум била на дерматолог сто пати, од ништо не поминуваат. Само на лето од сонцето ми се губат...
   
 3. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Ставај бебешка пудра, се сушат и брзо поминуваат ;)
  Тоа се случува и од премногу седење :lol: се смеам, ама може да влијае. Инаку и од често потење на тоа место (пример во лето)
   
 4. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  ти се јавуваат во менструалниот период зошто носиш влошки а кожата ти е нежна и не ги поднесува,затоа доаѓа до мозолчиња,да исто се јавууваат и од многу седење...позз
   
 5. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  И јас го имам овој проблем, не знам од што ми се појавуваат ниту пак е за време на местурација. Многу се нервирам од ова ги имам цел живот. Сум пробала со бекутан помада и пудра, со павловичева маст но ништо не ми помага. Да, со сончање знаат да се намалат меѓутоа пак се појавуваат. Инаку браво за темава :clap: , не ми текнало досега да прашам за ова. Ако знае некој лек нека пише. Позз
   
 6. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Плакнење со чајче од камилица и бебешка пудра, кај мене тоа помага.
   
 7. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Еј, супер тема. И јас има ваков проблем. Де ги има де ги нема, ама сепак е непријатно, посебно во лето. HELP
   
 8. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Да да проблем е :lol: ......особено кога треба да се слечеш по купачи на плажа... :o :bandit: .....ај ќе пробам со камилицата и пудрата! Позззз :inlove:
   
 9. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Да и мене ми се појавува.Природно е.Користам бебешки кремчиња за да ги спречам :)
   
 10. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  стварно ли може да се јават од седење :?: хах веќе стоечки ќе работам на компијутер,се ќе си стоам,одиме во кафиќ и дечко ми седнува јас ќе си стоам и тој:Што стоиш?
  Па еве водам грижа за газето да не ми излегуваат точкички! :D :D
   
  На AnGeL4e009 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. realisticna

  realisticna Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  4
  ha ha ha bravo za temava
  i jas go imav istiot problem. sto se ne isprobav. moram da priznaam deka od kremovite samo poloso mi stanuvase :worried: bebeskata pudra pomaga definitivno ama se ostanuva na oblekata :?: mene najdelotvorni mi se vidoa losionite protiv mozolki za lice. Jas koristam dermogal i mi pomaga :) e da, i tamponite brkaat rabota za da ne se poti gazeto :lol:
   
 12. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Девојчиња, пробајте свински сапун! озбилно :lol: , смешно звучи ама се мијам со него, и ми исчезнаа мозолките!... 8)
  Колку што знам, свинскиот сапун, чисти предобро....што значи и таму кожата на г зето се валкала и се собирало нечистотија блјаккккк...... :rofl: :rofl: :rofl:
   
 13. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  ама тиа сапун нели смрде многу... :puke:
   
 14. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328

  Хехе не е до толку!!!!!!! :rofl:
  Ама све за убавина!!! :makeup:
   
 15. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Каков е тој сапун? Се прави дома или се купува? И можи да се употребува и на нозе, оти скоро секогаш во лето ми се појавуваат ситни мозолки па морам да ги сушам со пудра? Уште ги чекам, летово ги нема :^)
   
 16. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328

  Ако имаш баба и дедо во село, прашај ги нив, старите се бањаат со свински сапун! ако не, тогаш барај во локалното пазарче! поззззз :lol:
   
 17. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  ^^^Искрено мислам дека ни старите веќе не се капат со тој сапун. Ние чуваме дома, одвреме навреме притребува за алишта на татко ми или брат ми кои се извалакани со масло за коли, со премногу земја ако се работело нешто, за триење со него, ама не пери така ти како што мислиш де, треба и малку прашокче :lol: И се вика самварен сапун, тука во прилепскиот регион :!: :lol: Еве пробајте, ама штознам :?: Инаку го има и по продавници, ама не е баш ист, за рачно перење пишува, поголема коцка е.
  Инаку за проблемот конкретно, освен бебешка пудра друго не знам, мене ми се јавуваат само кога носам влошка, ама брзо ми врват. И за тоа дека се прават од премногу седење, и тоа мислам дека е точно, триењето, притискањето, па гаќите кај што прават рабови :) Тоа! :)
   
 18. kristinaaa

  kristinaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  0
  ах и јас го имам овој проблем :( сум пробала со павловичева и пудра ама ништооо :( ги прочитав коментарите и ке пробам некој од нив .. :?:
   
 19. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Хммм и јас имам... :?: Ги имам мачкано со лосионот за лице што го користам али не помага..Едно време ги мачкав со течна бела пудра и ми помагаше али не потполно..Ќе пробам баш со бебешка пудра.. :*
   
 20. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Девојки да ви се пофалам терапијата со свински делува....имам чисто и светкаво газе! :rofl: :rofl: :rofl:
  Пред некој ден ми се направи огромно мозолче на едната нога, чим го исплакнав со свинскиот сапун, се повлече одма! и сега и газето и нозете ми светкаат! Се чудам, лек за 5 пари...хејјј :rock: :rock: :rock:
   
  На AnGeL4e009 му/ѝ се допаѓа ова.