1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црвени образи....

Дискусија во 'Лице' започната од Deni-f, 26 април 2010.

 1. Deni-f

  Deni-f Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  лелееееее женски помагајте...имам црвени образи :$ и ми претставува голем проблем.некои другарки ми велат тоа си е природно и дека некои сонуваат за такви ама јас многу се нервирам :envy: ...користам 100 пудри..знам дека е убаво тоа ама сепак не до толку...ве молам кажете ако знаете некој крем или било сто за да ги покријам :(
   
  На Ellena07 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  13
  хмммм крем за тоа сигурно нема зашто тоа е природно и неможеш да го отстраниш ама можеш со пудра да го прикриеш црвенилото... друго решение нема
   
 3. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Имам другарка со ист проблем. Има црвени образи уште од мала и тоа не се менува ни со менување на времето и климата, дури кога е нервозна и се уште поцрвени. Пробуваше со некакви лампи, ама немаше ефект. Мислам дека освен прекривање со пудра, за ова нема решение :(
   
 4. pisces

  pisces Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  7
  Најдобро би било да отидеш на дерматолог, не на козметиколог.За да ти препорача каква крема да користиш.Затоа што треба да избегнуваш сонце и да користиш квалитетна крема со заштитен фактор, за да не се потенцира уште повеќе.Мислам дека ЕУЦЕРИН козметичка линија има разработена цела линија за таков проблем.Треба дерматологот да ти каже за што се работи, плус ако кожата ти е склона кон пукање на капилари за превенција треба да земаш витамин Ц,да избегнуваш алкохол,зачинета храна,стрес.
   
  На Wanya и unlucky им се допаѓа ова.
 5. Chic

  Chic Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Познавам девојка со ваков проблем ама глеам дека не е нешто потресена заради тоа :?: ама можда тоа е и нешо генетски затоа што и татко и мислам има такви образи.
  Според мене пудра е најдобро решение ;)
   
 6. Deni-f

  Deni-f Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  ви благодарам на сите.ќе пробам со EUCERIN бидејќи не помага со било каква пудра.ги имам пробано сите(од најскапа до најевтина)но ниедна не ми го покрива црвенилото на образите :( сепак ви благодарам :)
   
 7. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.040
  Допаѓања:
  6.460
  Пол:
  Женски
  Нема никакво решение освен со ефикасна пудра која покрива убаво :)
   
 8. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  102
  Зелениот коректор за црвенилото е најдобар после тоа добра пудра и има резултат. ;) И зелениот чај помага во смирување на црвенилото
   
 9. VikiToO

  VikiToO Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  52
  И јас имам зелен коректор од Авон за црвенило и после тоа ставаш пудра и ништо не се познава.. другарка ми има повеке црвенило од мене .. и кога се преморува,поти и кога и е жешко таа е со вжарени образи .. но откако и дадов да проба веќе не и претставува проблем црвенилото =)
   
 10. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  202
  Јас сум цела црвена во лицето...кога се смеам мноооооогу поцрвенувам сите ми се смеат хах :$ кога ми е ладно премногу поцрвенувам исто кога се потам...+ кога се потам многу ми е мрска кожата мислам таа и така ми е мрсна ама....и кога пијам вода тој делот околу устат многу ми црвенее...аххх си ја мразам кожата...им завидувам на тие со чиста кожа :(
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Леле и јас мака си мачам со тоа црвенило. Посебно на лето, па гужва во некоја дискотека, леле катастрофа! Никаква пудра не ме покрива. И ептен се нервирам кога ми велат ПА КАМО МЕНЕ ДА МИ БЕА ТАКА РУМЕНИ ОБРАЗИТЕ КАКО ТВОИТЕ. Е да бе?! Дрн дрн дрн...
   
  На PinkGir123 и karamelcheto им се допаѓа ова.
 12. Marina89

  Marina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  42
  Охххххххххххххххххх добре дојдов во клубот,мислев дека нема многу како мене ама ете имало хахахах и јас си ги мразам обрзите.се надевам ова со коректоров ќе помогни ох леле маки нашииииииииии :D
   
 13. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481

  Течна пудра, зелен коректор таму, па после твоја нијанса коректор, камена пудра/пудра во прав. Ако сакаш црвсто покривање. :)
   
 14. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  И јас имам црвени образи ама некако ми се убави и симпатични :rofl: :)
   
 15. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  557
  и јас припагам на оваа група, кога бев мала образите ми беа многу црвени, ама со тек на време тоа црвенило се намали, а не помага ништо нити крем, нити ништо, јас мислам дека само си поминува тоа црвенило. а и пудрата ми помага тука ;)
   
 16. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.032
  црвени образи или селско руменило хахахаха жалете ме и мене и ја ги иам, особено на лето коа пече сонце онака какво чувство кога ти се појавува црвенило по образите и се осекаш ко мало детенцее ахахаха :D :D :D симпатично е но тие што го посакуваат не знаат дека не е тоа такси па да го викнеш кога сакаш коа нема да ти треба да се тргне хахахахаха :D
   
 17. unlucky

  unlucky Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  78
  аххахахаххах.. исто и јас така со црвенилото секојдневно си се нервирам.. а што е тоа од ЕУЦЕРИН да побарам?? ако знае некој колку пари е и дали има ефекти..?
   
 18. Iceberg

  Iceberg Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  48
  Имам другарка со црвени образи кои и се наследни од мајка и.Мене ми се вцрвуваат само навечер кога ќе се :drunk: :lol: и некогаш кога ќе се усрамам :$ :lol: ,но со пудра не ме приметуваат другите многу.
  Пудрата бар колку толку покрива,а другарка ми никако не ја сфаќам пошто никогаш не става пудра :^) и кога ќе се усрами-оти е ептен срамежлива ептен и стануваат црвени :tmi: затоа велам со пудрата малку ќе се ублажи а вака ми е ептен грдо кога ќе ја видам целата ко велигденско јајце. :rock: сфаќам дека нема лек-тоа е,ама бар да се потруди бе малку,џабе сме и викале,сепак нејзино си е
   
 19. TanYa

  TanYa Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  2
  И јас го имам истиот проблем, само што понекогаш мене ми е црвен само едниот образ.... ужас :) а мислам дека нема ништо што може да поможе тука... |( :D
   
 20. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.330

  Ставај прво оној зелен (баш со зелена боја е) коректор па потоа течна пудра и на крај камена. Така го маскира црвенилото една моја пријателка