1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црвени образи....

Дискусија во 'Лице' започната од Deni-f, 26 април 2010.

  1. smajliX

    smajliX Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    29
    Уф и јас имам, ама и преку пудра ми се познаваат после една чашка алкохол, жар сум. И тоа не само на јаболчниците туку цел образ, ќе си купам зелен коректор, дај препорачајте некој добар...
     
  2. Marina89

    Marina89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    42
    Јас Есенс имам тој што е со три има зелен(за црвенилото), розев (за подочњаци) и обичен коректор и беше околу 180 денари има и на гош ама немам пробано таков :hai:
     
    На smajliX му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Ellena07

    Ellena07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    12
    Пробај со пудра на Loreal..доста покрива...
     
  4. Somnitelno-Lice

    Somnitelno-Lice Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    248
    Што ќе ви се пудри? Баш се слаткички девојките со црвени обравчиња :nod:
     
    На Sara123 и Bel-Golub им се допаѓа ова.
  5. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски

    Убаво ви кажа..па вас ви се такви природни..Незнам шти сакате да промените?? ЦЦ :D
    мене тоа баш интересно и слатко ми изгледа..А не некои кои имаат тен како на мртовец без сјај без боја..
    Е сега..ако ептен ти пречи користи пудра..ама сепак тоа е само привремено решение.. :?:
     
  6. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    362
    Многу ги сакам, сакам и јас :) Блед тен имам и речиси никогаш не ми се вцрвенуваат :(
    Многу се радувам, ко мало дете, кога зимно време ќе премрзнам и дома кога ќе се стоплам се вцрвенувам по малку :lol: Ама ретко е и тоа.
     
  7. Chivas

    Chivas Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2012
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    132
    Една моја другарка за црвенило користеше крем од Avene и и се намали црвенилото , но сепак мислам дека тоа не е нешто што можи да се искорени туку само некако да се намали или затскрие со коректор,пудра.... :)
     
  8. flavia1

    flavia1 Активен член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    jas od taa godina si odimav golemi problemi so crveniloto...toa e dermatite ama pomesano i so alergija..prvo mi izleze sitni brun pod kozata okolu bradata i jabolcnicite na obrazeto i nosot... uffffff sto maka si imam bev na dermatolog i mi rece mnogu od zenskiot pol posle 40sette godoni stradat poveke tie zeni sto imat plava kosa i nezna i tenka koza....i toa e neizleclivo samo se povlecuva i pak se pojavuva najmnogu na toplo i ladno..na mene sega mi pomina ama imav terapija za dva meseca 2 vida na crem i apcinja antistaminiko za alergija...mi go iscistija liceto pa sega kozata mi e tolku cista i ubava ama treba da se pazam od sonce, vetar i ladno.


    [mod-kirilica:2lq4cvsy][/mod-kirilica:2lq4cvsy]
     
  9. milena96

    milena96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2012
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Јас исто имам црвени образи па користам пудра од Орифлејм на Студио Артист па ми помага... а навистина си ѓи мразааамммм....а некои велат дека саакаат такви црвении..а мене не ми се допаѓа тоа...
     
  10. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.640
    Допаѓања:
    240
    Пол:
    Женски
    И јас имам црвеи образи и ги прекривам со пудра.
     
  11. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    И јас имам црвени обравчиња и не ми сметаат воопшто дури некогаш и ми е мило што ги имам :D
     
  12. elinela

    elinela Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    20
    Убаво е црвенилото ама само доколку имаш малку црвенило и ти се појавува ретко на лицето а не како мене слаба и само образите дебели на мене и црвенилото што си го имам и во лето и во зима :$ И морам да се цементирам така подобро во пределот кај образите за да не личам на кловн :lol:
     
  13. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    И јас имам, убави ми се, ми делуваат здраво, кога ке видам некоја со вештачко руменило, абе апла вештачко ми се бљува. Или некоја бледа бледа бледа крпа, болно делува, неухрањено. Абе кога ке ми заруменеат, немам потреба од никаква шминка, само крем за лице и терај. :$ :$ :$
     
  14. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    хахах и јас имам црвени образи и лето и зима и пролет и лето :D секогаш.Така не ми се ного но ако се устрамам нештоо малее еве како знакот сум жар :$ :D На излегување и покрај пудрата на севентин пак се познава малку црвено , ми доаѓа како руменило ама природно :D
    Инаку да ме прашувале дали сакам да имам би одговорила со големо НЕ ! :) :D
     
  15. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Јас па немам, тенот ми е блед, жолтеникав :| Без шминка личам на болна :D Ич не си се допаѓам таква. Кога се шминкам, посебно внимание обрнувам на руменилото, зошто прави да изгледам свежо, така што вие кои имате румени образи, бидете среќни :)
     
  16. PeaceLoveBasketball

    PeaceLoveBasketball Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    1.176
    Воопшто немам црвени образи и не ми поцрвенувале ни на лето,ни на зима,само некогаш кога се смеам,не образите,поцрвенувам целата :lol:
    Немам толку блед тен,ама ете.... :(
     
  17. NightAir

    NightAir Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    394
    Допаѓања:
    491
    Би дала се за твоите образи! Подобро да сум црвенка отколку бледа. Верувај подобро да ми велат како Снежана си на шала, отколку „што си таква како на гробарот од лопата да си му избегала“. А верувај имам добиено таков „комплимент“.
     
  18. Dala

    Dala Популарен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2012
    Пораки:
    1.512
    Допаѓања:
    1.890
    Понекогаш ми се црвени образите и многу сум слатка така! 8) :$
     
  19. qxwy

    qxwy Активен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    5
    Црвени образи

    Помагајте ! Сум испробала пудра од импала макс фактор и една на водена база. Ништо не помага ! Кога ке ја ставам пудрата се изгледа совршено, но по 15 -20 мин. доколку е топло образите ми се жар црвени (во топла просторија) на нормална температура немам ваков проблем. Може ли некој да ми препорача некоја пудра за лице, со овој мој проблем ?? :!:
     
  20. LanA..ana

    LanA..ana Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    35

    вака значи изгледа лицето не ти ја поднесува пудрата......затоа така реагира
    и јас исто имам црвени образи и користев секакви пудри и не го покриваја баш црвенилото се нервирав трошев пари и парииии...али најдов решение
    си купив артдеко коректор за црвенило и од него ставам и после пудра некоја најобична значи и лицето ми е стакло плус цел ден трае ни црвенило се познава ни ништо презадоволна сум :) малце е поскап коректорот али долго трае околу 700 ден е и вреди секој денар :)
    пробај....нема да згрешиш еве и слика од коректорот :)
     

    Прикачени фајлови:

    • artdeco.jpg
      artdeco.jpg
      Големина на фајлот:
      8,3 KB
      Прегледи:
      153