Црвени точки после депилација

Дискусија во 'Тело' започната од nate-natali, 12 јуни 2011.

 1. nate-natali

  nate-natali Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  4
  Црвенило после депилација

  Ова црвенилово после депилација ме иритира. :devil: :devil: :devil:
  Што фајде од депилација кога порите ми се црвени и по неколку дена особено на препоните и интимно.летото е тука кажете некое чаре за овој проблем,не сакам цела плажа да знае дека сум се депилирала :( :(
  Како со справувате вие со црвенилото??
   
 2. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.651
  црвенило после депилација

  Леле и јас го имам проблемов :devil: :@
   
 3. cvet85

  cvet85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  6
  црвенило после депилација

  Идете си на шеќерна депилација и нема да имате црвенило...
   
 4. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  Црвенило после депилација

  Јас знам еден раствор да направиш за да не излегува вакво црвенило. Растопете два аспирина и една капка глицерин во 50 мл дестилирана вода. Соберете го овој раствор во шишенце и мачкајте се после бричење или депилирање. Најмногу се препорачува да се мачка на интимата.
   
  На LaraSolare и milice им се допаѓа ова.
 5. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  Црвенило после депилација

  Веднаш штом ќе се издепилираш намачкај се со уље, остави така 5-6 минути потоа ќе го избришеш со палома и на кај ќе ставиш млеко за тело. После еден час ќе се измиеш и како нова без црвенило ;)
  (пробај, мене ова многу ми помага)
   
  На milice му/ѝ се допаѓа ова.
 6. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.886
  Црвенило после депилација

  А имаш пробано со бебешка пудра или павловичева? Ако немаш-пробај :)
   
 7. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.711
  Црвенило после депилација

  И јас го имам проблемов и незнам како ќе се појавам на плажа. :devil: Сум пробала со бебешка пудра ама не ми помага.
   
 8. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.034
  Црвенило после депилација

  Женски од кога ке се вратите од депилација трк на туширање ама исклучиво со ладна вода. Е ке ве стресе ама ладната вода ке ви ги затвори порите па црвенилото во експресен рок ке пројде. После туширање ставете бебешка пудра ама никогаш не ставајте млеко за тело и решен проблем. Кај мене секогаш успева. ;)
   
 9. sirena4

  sirena4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Црвенило после депилација

  i jas go imam istiot problem, crvenilo po nozete i intimata cela nedela :( zgora na toa kozata mi potemnuva okolu intimata i mi e sram da se soblecam :(( luge pomagajte
   
 10. FlameFairy

  FlameFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  192
  Црвенило после депилација

  И јас имам црвенило на нозете по депилација и ставам бебешка пудра и ми поминува, ама на стомакот како мозолчиња ми се прават и не исчезнуваат. :(
   
 11. sirena4

  sirena4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Црвенило после депилација

  probav bebeska pudra, nema nekoi rezultati :(( leto ide kako ke odam na plaza
  [mod-kirilica:ndns6mca][/mod-kirilica:ndns6mca]
   
 12. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.828
  Пол:
  Женски
  Црвенило после депилација

  После депилација измачкајте се со кантарионово масло, го има во сите аптеки, а уште подобро ако имате домашно направен. Нанесете на памукче и премачкајте се, а одозгора нанесете бебешка пудра, мене ова ми помага.
   
 13. mima83

  mima83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  54
  Црвенило после депилација

  Јас ставам бебешка пудра ама џабе,зашто ми се познаваат точки нонстоп..не се којзнае колку големи,ама се гледаат...потенки купачи да облечам грдо изгледа :tmi:
  Козметичарката некогаш ме мачка со уље вели така побрзо го снемувало црвенилото,ама ништо
   
 14. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  74
  Црвенило после депилација

  јас се мачкам со павлоличева и помага барем кај мене
   
  На mima83 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.685
  Црвенило после депилација

  Јас ставам бебешко улје и исчезнува црвенилото. :)
   
 16. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.483
  Допаѓања:
  3.139
  Пол:
  Женски
  Црвенило после депилација

  павловичева или бебешка пудра пошо ако стаам масло ептен ми е мрсно, мислам дека пудрата е најдобро решение
   
 17. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Црвенило после депилација

  Крема :)
   
 18. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Црвенило после депилација

  По можност во големи количини. ;) . Кај мене помага и повеќе од павловичева.
   

  Прикачени фајлови:

 19. Pepa12

  Pepa12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  16
  Црвенило после депилација

  И јас го имам истиот проблем :D Еднаш братучеда ми ме издепилира на надусните значи црвенилото ми стоеше едно недела дена :( И после од кога ми помина црвенилот цело ми се направи како лушпи :(
  Кажете што да правам (инаку ме издепилира со Veet ленти)
   
  На WhiteButterFly5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.971
  Црвенило после депилација

  Јас ставам бебшка пудра на JOHNSON и се смирува црвенилото.