1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црвенкапа (Red Riding Hood) [2011]

Дискусија во 'Филмови' започната од Vikica.cuci, 11 јуни 2012.

 1. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.285
  Пол:
  Женски
  Филмов само што го изгледав и сеуште сум под импресии. Предобар филм со предобра приказна.
  Филмот е современа акциона приказна за Црвенкапа.
  Има едно мало село кое порано било малтретирано од врколак, за на крај да склучат договор на секоја полна месечина да му оставаат по едно домашно животно за тој да ги поштеди нив. И така селото живеело без страв се додека по 20 години врколакот не нападне повторно. Неговата прва жртва овој пат е Луси сестрата на главната женска улога Валери(Аманда Сејферд) која е заљубена во Питер(Шилон Фернандез). Во вториот напад на врколакот Валери дознава дека може да зборува со него и тука почнува заплетот.
  Според мене ова е еден многу добар филм и имам само позитивни критики за него. Кој го има гледано филмов? негови импресии за него? Јас едноставно го препорачувам!
   

  Прикачени фајлови:

  На Tiki-lolipop и SimonLimon им се допаѓа ова.
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  411
  Го гледав одамна и баш ми се допадна. Не знам само зошто има толку мала оценка на имдб 5.2. Заслужува барем 8.
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.979
  Пол:
  Женски
  Филмов го гледав вчера, денес планирам пак да го гледам. Дефинитивно влегува во топ 5 на моите омилени филмови. Просто ме воодушеви. :clap:
   
 4. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.194
  Допаѓања:
  77.732
  Пол:
  Женски
  Штом е со мојата Аманда - мора да е добар! :D
  Го гледав уште кога излезе, со душа го чекав и навистина ме остави без зборови.
  Ми се допадна и актерот, не ми текнува како се викаше, ама убав пар ми беа со Аманда. Крајот малце ме разочара, очекував друг расплет, навистина.
  Добар филм е во секој случај, не е од тој тип на филмови на кои сме навикнати, чии краеви со среќни завршетоци се ептен очигледни. Oвој беше малку непредвидлив и заплеткан до самиот крај.
   
 5. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Го гледав али од порано ...зза оценка заслужува барем 9....
   
 6. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.282
  Одличен филм. Баш една модерна и интересна приказна за Црвенкапа. Аманда прекрасна како и секад ! 8/10
   
 7. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  642
  Прекрасен филм , ми се допадна премногу , баш и пејсажите. :)
   
 8. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  735
  Пол:
  Женски
  Само што го догледав филмов,кожа ми се наежи.Крајот не го очекував таков солзи ми потекоа ;( Доста добар филм те држи во неисчекување.Вреди да се изгледа цел со трпение кое за жал јас го немам :)
   
 9. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  554
  Пол:
  Женски
  Добар филм,го гледав пред две недели и многу ми се сфиѓаше. Супер е,еден од омилените :)
   
 10. serena123

  serena123 Активен член

  Се зачлени на:
  6 април 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  Филмов е ЕДНОСТАВНООО ПРЕКРАСЕНННННН.......На сите што не сте го гледале ви го прапорачувам мора да се погледне..и воопшто не е страшен,а навистина и јас не знам зошто на IMDB му дале отценка 5.9.. :^)
   
 11. ariela09

  ariela09 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.765
  Мислам дека доживав краток оргазам со самото потсетување на филмов :$

  преубав.
   
 12. dence

  dence Активен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2013
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  24
  Филмот го имам гледано 5-6 пати и многу ми е убаав :D
   
 13. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  3.031
  Допаѓања:
  6.099
  Пол:
  Женски
  Филмов ми е сон, прекрасен. Најдобра и најоригинална адаптација на детска сказна. Кој би рекол дека Црвенкапа криела ваков потенцијал.