Црква и кафана

Дискусија во 'Канта' започната од Dr zmigo, 20 февруари 2019.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Dr zmigo

  Dr zmigo Активен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Дали оставате повеќе бакшиш на келнерот или во црква?
   
 2. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  3.049
  Допаѓања:
  25.356
  Пол:
  Женски
  (lalala)
  Некој има многу слободно време..|(
   
  На Brinetka, Animali, Amellie13 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Dr zmigo

  Dr zmigo Активен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
   
 4. Dr zmigo

  Dr zmigo Активен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Точно ама не сум само јас
   
 5. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  3.049
  Допаѓања:
  25.356
  Пол:
  Женски
  Прво прочитај ги правилата на форумов и научи како се пишува мислење. Многу офф топици пишуваш а и не знаеш како да реплицираш на мислење.
  Види погоре наместо еднаш, два пати има мислење од твоја страна кои треба да се спојат во едно.
  Научи како.
  А темиве ќе ти бидат избришани, не се сомневам. :)
   
  На Snowflake97, Brinetka, Animali и 4 други им се допаѓа ова.
 6. Dr zmigo

  Dr zmigo Активен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Конечно нормална комуникација ти благодарам
   
 7. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.779
  Пол:
  Женски
  Кажи жиро сметка кај собираш за мозок да ти пресадат.
  Или смс пораки да праќаме.
   
  На DAngel, Snowflake97, "Zoki" и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.462
  Пол:
  Женски
  Циција сум јас, на кенлер не оставам а во црква по 10 денари.

  Задоволен???
  А ти душичко каде оставаш повеќе пари, на певаљки или на тротоарџики!?:?:
   
  На joy1, Snowflake97, buba4e89 и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.944
  Допаѓања:
  24.315
  Уште не те банирале тебе?
   
  На joy1, Brinetka, Amellie13 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. "Zoki"

  "Zoki" Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  8.398
  Пол:
  Машки
  Ти да не се двоумиш за келнер и поп?
  Па те интересира за бакшиш:rofl::rofl::rofl:
   
  На simona_baby и Ники. им се допаѓа ова.
 11. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.599
  Допаѓања:
  32.745
  Пол:
  Машки
  Првпат слушам дека у црква се оставало бакшиш. :drunk:

  Тоа ако попот ти ја погоди песната, или? :D
   
  На Matotheja, Brinetka, "Zoki" и 6 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.