Црната листа (The Blacklist)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Giovanna, 30 август 2013.

 1. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  2.094
  Допаѓања:
  55.663
  4 сезони се чекаше за да се објави веќе очигледното
  Реддингтон е таткото на Лиз, не откривал бидејќи се плашел и таа да не го има криминалниот ген во неа..
  Добро финале имаше, сметам дека 5 сезона ќе е премногу, не знам веќе што би додале,освен нешто за тоа како умрела Катарина
   
  На danichap и Antolinaa им се допаѓа ова.
 2. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.588
  Допаѓања:
  13.485
  @danichap Јас ја спуштив вчера, вечер почнувам со гледање :)
   
  На danichap му/ѝ се допаѓа ова.
 3. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  5.621
  Пол:
  Женски
  @danichap јас го изгледав и спин-офот и некако онака мех ми беше. Штета што не го обновија за 2ра сезона, оставија многу не разјаснети работи. Да не бидам оф топик да си кажам и за блеклист некој збор. Ептен ми е јака серијава и кога ја продолжија серијава за 5та сезона се радував ко за паричка на бадник. (fingers):lol: Најмногу ја гледам заради Џејмс, ептен ми е срцка човекот. :inlove: Едвај чекам новата сезона. Кој ќе чека до септември, октомври.:sweat:
   
 4. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  5.621
  Пол:
  Женски
  Никој не ја почна новата сезона? Искрено не верувам дека Ред и е татко на Лиз. Премногу е очигледно за да одат со тоа сценарио. Мислам дека ќе има некој пресврт до крајот на сезоната. Дури и во едно индервју Џејмс кажуваше да не бидеме многу комотни со тоа како се одвиваат настаните во серијата.
  tumblr_owwirzVqDi1qdpkauo5_500.gif
  Тука е и куферот со коски кој го остави Каплан. Има доста неодговорени прашања во врска со него. Зошто се толку битни тие коски што Ред се обидува да ги сокрие од Лиз и да не дознае за нив?
  Многу ме нервира Том. :@ Да ми држи пиштол вперн во глава и јас да му простам, НИКОГАШ. И 500 деца да имам со него не би му простила.
  Инаку ми се допаѓа правецот во кој оди серијата и хемијата која ја има меѓу Лиз и Ред. Лабав и забавен почеток на сезоната за разлика од претходните сезони. Иако му се распаѓа империјата сепак се гледа дека Ред се забавува.
  Како ви се допаѓа до сега новата сезона?
   
  На pravnicka_2604 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. pravnicka_2604

  pravnicka_2604 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2016
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  943
  Пол:
  Женски
  Јас ја следам новата сезона, на серијава се навлеков уште од старт :D и потајно се надевам дека Лиз нема да остане со Том и ќе си се најдат со Реслер..
  Мене лично ми се допаѓа сезонава, се слагам дека е лабава, се надевам дека барем за коскиве ќе дознаеме нешто. Јас се сомневав дека коските можеби се на мајката на Лиз, не можев да се сетам дали во некоја од претходниве сезони имаше нешто за тоа каде е закопана..
   
 6. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  5.621
  Пол:
  Женски
  Колку што се сеќавам Катерина (мајката на Лиз) се самоубила со давење во море, а телото не е најдено. Можно е да е сеуште жива. Што се однесува до коските можно е и да припаѓаат на некој близок од минатото на Лиз, за кој Ред не сака да дознае. Знаеме колку е таинствен околу нејзиното минато.

  Се согласувам дека Лиз не треба да остане со Том. После се што се случи не можат да бидат нормален пар. Најлошо е што Том си продолжува по старо. Се надевам во скоро време ќе го тргнат од серијата. Не знам колку си читала коментари на страната на фејзбук, ама мислам дека е најомразен лик во серијата.
   
  На pravnicka_2604 и AURUA им се допаѓа ова.
 7. melnicanecot

  melnicanecot Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2016
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  778
  Пол:
  Машки
  јака е серијава ја подзаборавив јас поради обвски треба да и се вратам
   
 8. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  5.621
  Пол:
  Женски
  Ред ја има однесено Лиз кај Сем откако мајка и се самоубила. Во последната епизода од 4тата сезона имаше днк тест во кој се тврди дека Ред и е татко. Но сепка мислам дека резултатот не е точен бидејќи крвта која беше тестирана е стара 20 и нешто години. Инаку и јас мислам дека не и е татко.
   
  На pravnicka_2604 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.588
  Допаѓања:
  13.485
  Ја гледа некој петтата сезона или сама сум? 8-|
   
  На macka91 и sanja.burgundy им се допаѓа ова.
 10. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  5.621
  Пол:
  Женски
  ^ Не си сама. Јас гледам и пресреќна сум како заврши 8мата епизода.
  Се надевав дека Том ќе умре уште од почетокот на 5та сезона со последната сцена од првата епизода. Конечно го тргнаа од серијата. Имаше и претходно слики на нет пред да излезе 8мата епизода дека ќе има уште еден погреб во 9та епизода, покрај погребот на Ник. Тогаш ептен почнав да се надевам дека ќе умре.

  Едвај чекам нови епизоди. 5тава сезона е се подобра, барем до сега. Ептен ми се допадна песнава во епизодава. Се поклопуваше со сцените.
   
  На Antolinaa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  4.190
  Допаѓања:
  93.440
  Вие овде сите притив Том, а јас не престанав да плачам денес. Јас пак, многу го сакав ликот. Том и Лиз ми се пример за вистинска љубов.
  Сцената во колата беше преемотивна. Па и песната. Уште не можам да се соземам.
   
 12. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  5.621
  Пол:
  Женски
  Гледавте финалето?
  Знаев дека е импостер Рејмонд. Премногу беше очигледно да и беше навистина татко. Мислам, Рејмонд и е татко ама овој не е видтинскиот Рејмонд. Останува само прашањето, зошто влегол во животот на Елизабет.

  И за крај морам да го ставам ова.
  download.jpg
   
  На Rebecca_R и melnicanecot им се допаѓа ова.
 13. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.418
  Допаѓања:
  53.013
  Пол:
  Женски
  Ептен ја развлекоа серијава, немаше потреба од толку сезони за да се открие ова. |(
  Ја гледав од љубопитност, интересна е за гледање, ама можеле да скратат. :devil:

  Ја очекував друг расплет, а бев сигурна дека Ред не и е татко. Се сомневав уште одамна, ама по убиството на Том бев сигурна.
   
 14. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.063
  Допаѓања:
  97.517
  Дур ја догледам серијава, та заврши. :D
  Интересна ми е, ама не доволно интересна за да ја бинџнам, па не знам колку серии дур ја гледам вметнав во меѓувреме. Ај, за месец, два ќе пишам и импресии од финалето. :rofl:
  Накратко, омилен лик ми е Том. Прво ми стана омилен зошто ми е атрактивен, ама после испадна дека како лик има се што ми се допаѓа. Сем да речам дека сакам да остани жив, немам ништо друго. Не ми кажвајте ако умира, да си се тешам, уште две сезони имам. :shake:
   
 15. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.588
  Допаѓања:
  13.485
  Умира. И не го сакав ич.

  Го немам гледано финалето ( вечер планирав), ама имаше еден период мислам крајот на 4та сезона каде што ми беше досадна, не можеше вниманието да ми го задржи.

  Во глобала ме густа :wasntme:
   
 16. marlonbrando69

  marlonbrando69 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  4.135
  Пол:
  Машки
  Јас ја гледам редовно. Само не сум ви пишал :) Во серијата се надевам читате меѓу редови.
   
 17. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  2.663
  Допаѓања:
  23.282
  Пол:
  Женски
  Шестата сезона ќе биде ептен интересна.
   
 18. pianogirl

  pianogirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2018
  Пораки:
  450
  Допаѓања:
  483
  Пол:
  Женски
  мислам дека во куферот што го крие се остатоците на правилниот Реј...
   
 19. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.030
  Допаѓања:
  22.879
  Пол:
  Женски
  Том вистински е мртов или не? Јас се загубив во серијата, не знам ни до каде гледав. Ама ме интересира дали умре.
   
 20. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  1.813
  Допаѓања:
  47.261
  Пол:
  Женски
  Бројче не знам до каде си, ама јас ја почнав 6 сезона и сега за сега умрен е. Може ќе го оживеат покасно. :D
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.