1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црна Гора

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од brunete, 26 јуни 2011.

  1. PeachGirl

    PeachGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    820
    Допаѓања:
    2.073
    Пол:
    Женски
    Со автобус бевме, до Будва зедовме тура со бродче, до Котор одевме со автобус повратна карта за еден мислам дека беше 15€. За Бар има и градски автобуси и такси што возат по 1€ по човек во еден правец.Сутоморе е мало место за секаде се оди пеш, така одевме и до автобуската станица, Во Котор автобуската станица е на 5 мин пешки до центарот, така да изводливо беше одењето со автобус. Во Котор и Будва знае да има големи гужви, па тогаш со автомобил ќе биде поголем проблем за паркирање. Ако сте сами и без деца одење со автобус и не е така лоша варијанта, макар што имаше и многу парови во автобусот до Котор со колички и деца..зависи кој колку комоција бара. Се надевам помогнав :)
     
  2. vesna212

    vesna212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    49
    здраво, плнираме летово во црна гора па ако може некој да ми каже како идат цените по маркетите дали е како кај нас, каде се плажите најубави ? цените за сместување како се , дали може да се најде директно таму или е подобро да се резервира пред време? поззз ;)
     
  3. Afrodite¥

    Afrodite¥ Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2017
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    2.979
    Пол:
    Женски
    Здраво, некој што бил во Будва ако може лп да ми пише, да се распрашам малку.:D
     
  4. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    3та година по ред очигледно ќе ми биде оваа во Црна Гора, кај и да е ќе почнам ко дома да се осеќам.:rofl:
    Ајде барем локациите ги мењам, лани во Будва, пред тоа Сутоморе и до Петровец успат сега во Буљарица, уште Бар и Чањ ми останаа.:D
    Прашајте што ве интересира, мое мислење е дека највеќе Будва се исплати, цените се скроз исти со Сутоморе а има и за млади и за стари и за деца за секого по нешто, избор на плажи и активности огромен.
     
  5. lovatolover

    lovatolover Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2013
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    571
    Има ли јавен превоз во Будва, коли што носат луѓе по различни плажи? Кои плажи се во близина на Словенска што вреди да се посетат?
     
  6. lilo

    lilo Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    743
    Допаѓања:
    1.291
    Пол:
    Женски
    Јас сум била во Будва на летување но пред едно 7-8 години и тогаш во јули се сместивме 40 евра апартман со една спална. Скапо ни испадна а едвај најдовме сместување. За велигден и нова година бев и лани и прехлани но преку агенција е друго и тој период е поевтино.
    Конкретно ме интересира сместување дали може да се најде полесно во сезона? Ето овој пат за Сутоморе? И колку кошта? Преку агенцииве нудат со превоз или доручек а така ми е скапо.
     
  7. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    @lilo во Будва бев преку агенција (Арка) и 155 евра плаќав смештај и пат, за приватен смештај не знам како е.
    Во Сутоморе 10-15 евра се движи по човек за една вечер, може да се најде и таму на лице место ама посигурно ти е на booking да си најдеш нешто.
    Побарај ги апартмани Остојиќ, таму беа лани едни другарки и фино им беше внатре и на добра локација, по 10 евра плаќаа мислам.
     
    На lilo му/ѝ се допаѓа ова.
  8. lovatolover

    lovatolover Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2013
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    571
    Разгледував понуди преку Арка за Будва, дали се добро организирани? Предпоставувам истите вили се, колку беше оддалечено од плажа?
     
  9. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    @lovatolover околу 10-15 мин бевме од плажа, поблиску не ни можеш да најдеш, на сама ривиера се само хотелите, ама нема угорници удолници, се е рамен пат.
    Во радиус од 500 м се сите три вили нема некоја разлика во тоа, ама само да не ти се погоди мојава газдарица, луда старка Русинка, очи цела вила ќе си ископавме со неа а за некоја иронија баш тој е најубавиот смештај (на сликите ако ја има една куќа со цвеќиња) А, да нема кујна во ниеден смештај, само фрижидери заеднички (мене ова не ми беше проблем зашто и така не готвам, ама да ти кажам да не се изненадиш)
    Вифи и клима ти е во цената, и туристичка такса.
     
    На lovatolover му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Cherish33

    Cherish33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2017
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    81
    Сакаме да одиме во Сутоморе па ме интересираше какви се плажите пошто мене на одмор највеќе ме интересира плажата и убава чиста вода? Може некој да каже дали има песочни плажи и дали водата е океј?
     
  11. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.313
    Пол:
    Машки
    Плажите се хаос од народ,гужва премногу.Се плаќа 10 евра за две лежалки и чадор,а водата прошлата год беше ептен гадна и прљава.

    3 пати сум бил до сега во суто море,3 год по ред.Евтино за јадење,шетање све тоа,али лежалките огин скапи.
     
    На Cherish33 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Mamli

    Mamli Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2017
    Пораки:
    1.501
    Допаѓања:
    4.239
    Пол:
    Машки
    Сутоморе е панаѓур. Будва е исто така панаѓур, но за повисока клиентела.
     
    На simona_baby и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
  13. curious-doll

    curious-doll Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    798
    Вие што сте биле у Црна Гора преку Косово, како е патот? Малце ми е страв незнам зошто...
    Ние планираме кога ке одиме да тргнуваме ноќеска околу 2-3 после полноќ, незнаеме како се вози, што, како... за колку време со паузи се стигнува за Сутоморе конкретно?
     
  14. choko

    choko Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    324
    Допаѓања:
    90
    Пол:
    Женски
    Некој да каже мислење за Бечичи,за млад пар. И како се движат цените?
     
  15. InLoverAngel

    InLoverAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2012
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Ќе можи некој да кажи нешто повеќе за Будва што бил во скоро време? Како стојат цените одприлика по ресторани, кафичи маркети? Лежалките по плажите колку беа и дали во нов е вклучена и пијачка? Ако не е проблем можи и лп да ми пиши да се распрашам малку поќе. Уплатив таму ќе одам на одмор па ме интересира.. Фала однапред
     
  16. Blondince

    Blondince Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Девојки ме интересира за сместување некој да не може да ми препорача за во Бечичи со пристојна цена?
     
  17. olgiii

    olgiii Активен член

    Се зачлени на:
    18 април 2017
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Девојки, сакаме годинава да одиме до Петровец, ме интересира дали е мирно местенце за фамилијарен одмор со мали деца? Дали е песочна плажата, како се движат цените?
     
  18. choko

    choko Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    324
    Допаѓања:
    90
    Пол:
    Женски
    Дали во чањ има шеталиште со кафичи,ресторани? Не мислам за журки него лабаво :D
     
  19. Elisabeth

    Elisabeth Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2016
    Пораки:
    1.783
    Допаѓања:
    5.259
    Пол:
    Женски
    Има некои ресторанчиња, но е пензионерско место за фамилијарни луѓе, но блиску е Сутоморе за шетање
     
  20. queen007

    queen007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2015
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    305
    Пол:
    Женски
    Aj nekoj taze neka spodeli ceni vo Budva i Ulcinj, kafici restorani ..? :)