1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црна Гора

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од brunete, 26 јуни 2011.

  1. blondegirl95

    blondegirl95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2017
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Влезот не се наплаќа.
     
  2. strelkata

    strelkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2012
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    769
    Пред некој ден се вративме од Црна Гора со мм и преубаво си поминавме. Бевме во Сутоморе. Местото е исто, со години уназад не сум била но ми се допаѓа такво какво што си е.
    Единствен проблем беше враќањето назад, дали беше до навигацијата, дали поради градење затвориле пат незнам, но свртевме кај што имаше табла Косово и навлеговме по стар пат полн со дупки, немаше ни банкини од страните а тесен пат. По долг пат возење видовме на навигацијата дека не врти по некој друг дел на Албанија накај Струга а требаше преку Косово и одма Скопје ( од кај што дојдовме) :( ...поминувавме села, планини, угорнини, места кај што имаше само стари куќи и сено, неможеше да се вози брзо туку само 1ва, 2ра, 3та брзина максимум.......буквално се изгубивме (facepalm) и сакајки да види мм на навигацијата кај се наоѓаме се блокира се исклучи (facepalm) Добивме стрес, страв, паника, се осеќавме како во безизлезна ситуација луѓе. Возевме а незнаевме кај тераме, незнаевме ни дали ќе стигнеме ДОМА :(
    Стигнавме до една бензинска кај што видов внатре само стар кревет покриен со старо ќебе и еден човек, баравме помош, незнаат јазик неможе да се разбереш, викавме wifi, border, Македонија и ти викаат само Поо. Среќа најдовме wifi на едно место кај што имаше луѓе со комбиња (се израдував барем што видов цивилизација) па мм пак ја активираше навигацијата. По неколку саати кога видовме граница мислам дека го видов ГОСПОД!!!!!!! И никогаш во живот не би отишла пак преку Албанија.
     
  3. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    33.393
    Пол:
    Женски
    Некој за Нова Година да не има одено во Будва ? Искуства да сподели?
     
  4. Kate Rina 93

    Kate Rina 93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2018
    Пораки:
    3.505
    Допаѓања:
    51.007
    Пол:
    Женски
    Исто и ние.За натаму супер беше преку Косово ,ама за назад проблем. Одевме по тесно патче,угорнини,удолнини..На крај кога ја видовме границата душа ни дојде:whew: И после границата влеговме во Дебар(facepalm)(facepalm)
     
  5. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Здраво. Планираме со дечко ми оваа лето да одиме во Будва. Може некој што бич во Будва да ми каже нешто повеќе за плажите? Која е најубава плажа? Исто и за дискотеки, колку ги има, која е најдобра и како се движат цените?
     
    На Jessnow му/ѝ се допаѓа ова.
  6. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    64.724
    Пол:
    Женски
    Плажите не се нешто посебно. Може да идете Јаз, Плоче, Св. Стефан со автобус е од 3 до 5 евра карта. Последната плажа во стариот дел е убава. Во кафичите до 1 часот што работат не се наплаќа карта. Дискотеките Трокадеро и Топ Хил работат после 1 и картата е над 10 евра. Во Асториа во стариот дел на плажа има убава музика во живо со Локо бенд ептен се добри дечките. За 20 минута пешачење од првата до последната плажа може да разгледаш која ќе ти фати око.
     
    На Butterfly15 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ssweety

    ssweety Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    1.494
    Пол:
    Женски
    Budva mi e preubavo mesto za odmor
    Plazata vo centarot na budva ne e nesto posebno, no dokolku odite so kola bi ti preporacala plaza “plavi horizonti “ taa mi bese omilena
    Na sv. C1D7DC63-9918-4472-8FCE-ECF3B37CFC5B.jpeg Stefan preubavo mesto raj za oci vredi da se poseti no plazata ne me bendisa.
     
    На Tajnaotrovna, Butterfly15, lilo и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Будва има една градска плажа (Словенска плажа) ама не е баш најчиста, а кафичи има на неа колку сакаш што прават и денски журки и пена парти и такви работи во околината има многу поубави плажи Хаваи, Плоче, Могрен, во Бечичи плажата а вака дискотеки кафичи и журки навечер има сегде само што е скапичко малку.
     
  9. Ма.нев

    Ма.нев Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    780
    Допаѓања:
    1.224
    Пол:
    Машки
    Словенска плажа мене не ми се допадна. Можеби на некој би му се допаднала, но тука се зборува за вкусови и за каков тип на турист станува збор и што сака од плажи.
     
  10. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.695
    Допаѓања:
    1.990
    Како се движат цените од Будва до Дубровник со автобус, брод нешто? Летово одам Будва па планирам да го посетам и Дубровник дури сум таму :)
     
  11. PeachGirl

    PeachGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    820
    Допаѓања:
    2.073
    Пол:
    Женски
    Околу 45 евра
     
  12. @macence@

    @macence@ Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2015
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Женски
    Здраво, ако може искуства за со мало дете Улцињ дали е добро да се оди?
     
  13. Kate Rina 93

    Kate Rina 93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2018
    Пораки:
    3.505
    Допаѓања:
    51.007
    Пол:
    Женски
    Лани бевме во Сутоморе. Бидејќи бевме со кола,секој ден одевме на различни места. Последниот ден бевме во Улцињ, мислам дека се викаше Coco beach местото.
    Ситен песок, плитка вода.Највеќе ми се допадна таму од сите други места што ги посетивме. Идеално е за деца.
     
  14. Макаронкаа

    Макаронкаа Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2019
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    Здраво.Планираме оваа година на одмор во Будва, искуство дали бил некој почеток на Јули, предлог места за шетање и дискотеки? :D
     
    На JProud и Зеленоокатаа им се допаѓа ова.
  15. Зеленоокатаа

    Зеленоокатаа Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2019
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Здраво. Препорака за смештај во Будва ?
    Да биде во центарот на градот. :D
     
  16. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.581
    Во Суто Море нема место на плажа дека не се плаќа на плажа.Пример за место за крпа,нешто такво?
    Инаку,како се цените.За смештај се мислам дали ма букинг да најдам или на автобуска.
    И какво е морето?
     
  17. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.353
    Допаѓања:
    83.762
    Пол:
    Женски
    Премногу е гужва има и со лежалки што се наплаќаат а има и простор за со свои реквизити.Е таму е хаос некои одвечер оставаат пешкир или рано сабалје за да им стои местото (facepalm) После 9/10многу тешко се наоѓа слободно место на плажа.

    Смештај најубаво тука на автобуска да си најдеш има многу што нудат со сигурност ќе најдеш.Цените се океј не е скапо.Можеш да си дозволиш се :) хамбургер тостови 2е палачинки сладолед по 1е,пиво 3,4е,скоро како кај нас е се.
     
    На Shmizla94, Tajnaotrovna и GirlRose им се допаѓа ова.
  18. Tajnaotrovna

    Tajnaotrovna Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    33.626
    Пол:
    Женски
    На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
  19. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.581
    Се мислиме меѓу Сутоморе и Тиват.Прочитав се и сешто за Сутоморе,а и ова со лежалките ќе е проблем пошто ќе одиме баш во сезоната.
    Некои мислења за Тиват.Сакаме некаде смирено местенце,не сме журкаџии и каде водата ќе е добра и да не е многу гужва.
    Како се цените,гужвата?Разгледав на нет јас слики и ми се виде убаво.
     
  20. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.409
    Допаѓања:
    42.746
    Пол:
    Женски
    Девојки слушнав за сместувањата над магистралата дека проблем била водата и притисокот. Дали сте имале вакво искуство?
    Сместувањето што ми одговара испадна малку над магистралата, па некако ме загрижи :?: