1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црна Гора

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од brunete, 26 јуни 2011.

  1. Feminka192

    Feminka192 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 април 2017
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    2.566
    Пол:
    Женски
    Во Будва може ли да се најде сместување на лице место во тек на сезона јули/август?
    За Двокреветна соба како би се движеле цените? :D
     
  2. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.104
    Допаѓања:
    23.641
    Тиват е убаво ама нема убава плажа, плус има пристаниште и водата не е најубава. Ако сте се кола може да шетате по други плажи :)
     
    На Роберт 7 и GirlRose им се допаѓа ова.
  3. Damata so marama

    Damata so marama Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    293
    Пол:
    Женски
    Девојки јас резервирав во една вила во будва која што е одалечена на 400 метри од словенската плажа. Сте биле ли на таа словенска плажа, убаво ли е?
    И да прашам ако знае некој како се движат цените таму за храна и слично. Има ли многу разлика од нашите цени? И според вас колку би потрошила јас за 10 дена таму? Само три другарки сме без деца без родители. Отприлика некој да ми каже затоа што порано одев во Црна Гора но во Бар и бев со родителите затоа не трошев пари.
     
  4. Vikit96

    Vikit96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2018
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Здраво дечки:D
    Планираме пар да идеме Црна гора годинава ... Не привлече дека било ефтино Сутоморе ама многу лоши работи прочитавме .... Сакам да прашам дали случајно некој бил скоро Будва/Бечичи и како се цените?Можно ли е да се најде смештај по 10/12 евра за вечер,посебно Бечичи ?Убави коментари прочитав дека плажите биле чисти и океј , и да не знае некој како се движат цените за лежалки и по маркети? Фала однапред 8)
     
  5. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.634
    Пол:
    Женски
    Будва е многу скапа вака за лежалки на плажа, по ресторани јас лани еден појадок ме чинеше само за мене 10 евра.
     
    На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.335
    Допаѓања:
    42.274
    Пол:
    Женски
    Бечичи сместувањето е скапо, ако сакаш да најдеш убава соба/апартман.
    Искрено не верувам дека за 10 евра ќе успеете да најдете нешто добро. Провери баш на Букинг и ќе видиш како се движат цените. :)
     
  7. alesandra jon

    alesandra jon Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2015
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    zdravo.оваа година планирам да одам во будва сакам да ве праша дали лесно тамо може да се најде смештај или треба од овде да имам резервирано и како се движат цените за период од 10 јили,
     
  8. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Будва ми е врв, најубава за забава, плажа, смештај, се’..., има најдобра туристичка понуда, за разлика од другите места.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
  9. veles18

    veles18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2015
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Девојки дали некој што бил во будва годинава ,знае дали има слободна плажа на која не мора да земеш лежалки?
     
    На DanceT му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.113
    Допаѓања:
    1.559
    Колку часа се патува со автомобил до Будва, на пример од Скопје до Будва?
     
  11. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.335
    Допаѓања:
    42.274
    Пол:
    Женски
    Мислааам околу 8-10 часа максимум. Зависи и гужва на граница, застанување и слично.
     
  12. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.113
    Допаѓања:
    1.559
    на мапс ми дава 6 часа затоа се зачудив, па да си прашам
     
  13. vesna212

    vesna212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    49
    здраво феминки, дали има некој идено во петровец да сподели некое искуство , какви се плажите колку е да се изнајми лежалка, цени по маркети кафичи? позз
     
  14. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Пред неколку години бевме, водата во Петровац е потопла, зашто е ко заливче, на плажа имаше многу гужва (можеби таков период се има погодено, во ек на сезона беше), цените по маркетите беа нормални, за лежалка не се сеќавам точно колку беше, нека сподели искуство и некоја членка што била скоро.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 5 други им се допаѓа ова.
  15. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Здраво девојки
    Може ли некој да ми каже како е со цени во Будва, не за смештај, туки како се цените за храна во ресторан, цени по маркети?
    Колку пари одприлика се доволни за 10 дена?
     
  16. Lady17

    Lady17 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    344
    Пол:
    Женски
    Знае некој колку пари се лежалките на Могрен плажата во Будва?
     
  17. Tajnaotrovna

    Tajnaotrovna Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    3.071
    Допаѓања:
    33.623
    Пол:
    Женски
    Цена за 2 лежалки плус чадор 12 евра на плажа Лучице, оддалечена 10минути отприлика пеш одење од центар на Петровац. Има простор и сам да си поставиш свои лежалки и чадор. Дефинитивно најубавата плажа според мене заедно со плажата на Свети Стефан најдобри.(y)Цени по маркети, ресторани нормални.
     
    Последна измена: 5 јули 2019
    На Queen8 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. zence

    zence Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    181
    Crna gora mnogu pati sum odela, pretezno vo Tivat. Gradskata plaza e betonska, posle Porto M0ntenegro e naselba Seljanovo ima plaza so kamcinja. Sum bila i vo Krtole ili Obala Dzurasevica toa e pred Krasici , tuka moze da najdete smestuvanje bukvalno na 5 metri od more. Lani bev vo Dzenovici, pred Herceg Novi, ubavo mestence, celata ulica navecer se zatvara i se e setaliste i spoeno e so Baosici i Bjala.
    Ovaa godina bi sakala da odam vo Dobra Voda kaj Bar. Ima li nekoj iskustvo da podeli za tamu,
     
  19. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.678
    Допаѓања:
    1.976
    Некој кој бил на одмор Будва скоро, како се движат цените на храната по маркетите, дали е многу поскапо за разлика од кај нас?
     
    На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Вереничка

    Вереничка Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2016
    Пораки:
    1.080
    Допаѓања:
    1.696
    Пол:
    Женски
    Да ми кажете искуство со Чањ? Знам дека е една огромна плажа, меѓутоа препоставувам има повеќе плажички закупени со чадори? Дали има простор за сопствени чадори и најважно дали е чиста плажата, кој дел е најчист најсреден, дали е песочна(барем малку :$) плитко претпоставувам? Иако знам дека претежно го препорачуваат за фамилијарен одмор и за со мали дечиња, сепак какво е местото, што нуди, во однос на цени?