Форумџика на годината 2020

Црна Гора

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од brunete, 26 јуни 2011.

 1. tea-nova

  tea-nova Активен член

  Се зачлени на:
  31 март 2013
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  11
  Може ли некој да ми каже кои се најефтини места во Црна Гора?мислам на храната и пијалоците поконкретно.
   
 2. Deemy

  Deemy Популарен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  7.295
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае за сигурно дали во Црна Гора може да се оди само со биометриска лична карта или треба пасош?
  И ме интересира повеќе за Чањ дали некој бил како е и како се средени македонските одморалишта таму конкретно Галеб?
   
  На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Morti27

  Morti27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  11
  Девојки дали некоја од вас ќе може да ми каже нешто поконретно за Буљарица ?
   
 4. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  Нас на границите ни ги бараа пасошите. :)
  Чањ не ми се свиѓа. Мало местенце, плажата одма е тука и до неа паркирани коли :^) . Ко паркинг ми беше,а не плажа. Зборам за таа плажа што е тука покрај главната улица, а за други места не знам дали има, само на поминување бевме :)
   
 5. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.330
  Допаѓања:
  3.458
  Пол:
  Женски
  мислам дека ако одиш преку Албанија не ти треба пасош. (за престој до 30дена)
  @martinuska вие преку Србија одевте? :)
   
 6. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  ^ Не. Преку Косово и Албанија. :)
   
 7. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.848
  Допаѓања:
  258.486
  Пол:
  Женски
  ние здравје во недела тргнуваме за будва.Kе одиме во сопствена резија.Kарти извадивме од тука за преку Aлбанија.A за таму си најдовме сместај 25 евра од ден за апартман со два кревета клима нет посебно купатило кујна и сл.Sе надевам на убав помин со оглед на тоа дека прв пат одиме валда се ке биде во ред.Nајмногу имам страв од патуванјето пошто сум тремаџика кога е патување во прашање :D
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.956
  Пол:
  Женски
  Колку време се патува со автобус од Скопје до Црна Гора на море?
   
 9. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  ^ Околку 12-14 часа мислам(се зависи и од тоа колку држат на граница и колку паузи се праат)
  Преку Албанија е поблиску мислам, зашто сите одат преку Албанија.
   
 10. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.281
  Допаѓања:
  31.136
  Пол:
  Женски
  Зависи на кое место идеш :D Но генерално преку Косово ако се иде некаде 12 часа, нас толку ни требаше, али патот е многу лош, преку Албанија е далеку подобар и некаде околу 8-9 часа ни беа потребни за враќање :)
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.956
  Пол:
  Женски
  ^Уххх очекував 7/8h да прочитам, зошто вчера кумот ми кажа по новиот пат со кола 5ч.
  ок, сепак фала.
   
 12. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Со кола е помалку, ама 5часа никако, не.
  Јас за со автобус пишав време, не за кола.
  До Солун e некои 5 часа пат, а Црна Гора е доста подалеку.
  И убаво рече анастасијки, зависи до кое место идеш во Црна Гора.
   
 13. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  До Будва ни требаа 10 часа отприлика. Со тоа што правевме една или две доста кратки паузи и што чекавме едно пола саат на границата на Албанија. :)
   
 14. Femmince

  Femmince Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2013
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  8
  некако слабо интерес за црна гора, годинава или така ми се чини ? :o
  грција мн актуелна некако :^)
   
 15. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.126
  Допаѓања:
  1.825
  Ова лето пак ќе одам во Сутоморе :)
  Најубаво ми е и најефтино.
  Превоз и смештај 100 евра
  Џепарлак 100 евра
  За 200 евра ќе си поминам кралски без ништо да штедам на душичката 10 дена :)

  15 јули едвај чекам да дојде :inlove:
   
  На cinderella5 и Femmince им се допаѓа ова.
 16. tea-nova

  tea-nova Активен член

  Се зачлени на:
  31 март 2013
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  11
  А преку агенција одиш?како резервираш за смештај?
   
 17. armagedo

  armagedo Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2012
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  14
  Скопје - Будва по новиот пат преку Албанија се стасува 5 о 5,30 часа со кола а со автобус е окулу 9 часа бидејки на границите се задржуваат подолго.За Сутоморе да супер е ама цените од минатата година и оваа се разликуваат,маце е поскапено.
   
 18. Femmince

  Femmince Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2013
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  8
  колку е сигурно тоа дека може само со лична карта да се оди преку албанија до црна гора? одел ли некој ?
   
 19. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.126
  Допаѓања:
  1.825
  Не идам преку агенција, приватно си најдов смештај лани така да си резервирав на истото место и оваа година. :)
  Растојание до плажа е 700-800 метри. До првата може има помалце ама не е убава таа плажа. Со камења е цела и водата не е чиста.

  Јас лани имав напишано мислење на темава и тие беа цените. Превоз е 40 евра повратна карта со автобус исто како лани, а гледам и за смештај не се качени цените.
  Е сега незнам дали се смениле цените вака воопшто во Сутоморе. За храна, ноќен живот и тако даље... :?:
   
 20. teedybeear

  teedybeear Нов член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  28
  Сум одела со роднини,значи со возрасни и нема шанси да поминеш преку Албанија во Црна Гора само со лична карта.