Црна Гора

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од brunete, 26 јуни 2011.

 1. owi

  owi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  122
  E oд каде сега ова ?
  Минатото лето, значи лани бев на одмор Црна Гора и мајка ми и татко ми поминаја само со лична карта секаде. И од тука за Албанија и од Албанија за Црна Гора.
   
 2. Femmince

  Femmince Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2013
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  8

  teedybeear ти не си можела да поминеш или твоите роднини ? Колку што гледам имаш 15 години така да без твоите родители никако не би можела да поминеш на граница бидејќи си малолета, без полномоштво од твоите родители. ај ако сакаш појасни ?

  owi значи без никаков проблем поминаа ?
   
 3. owi

  owi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  122
  ^ Да. Лани августот одевме на одмор Црна Гора и не само мајка ми и татко ми туку и нивните пријатели поминаја без пасош.
  Може со лична :)
   
  На Fatalnata и Femmince им се допаѓа ова.
 4. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.330
  Допаѓања:
  3.458
  Пол:
  Женски
  Значи нема потреба да се носи пасош за да отидеш до Црна Гора? Некако сите различно кажуваат.. :^)
   
 5. Andemona

  Andemona Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  420
  Допаѓања:
  2.041
  Пол:
  Женски
  Ке ги замолам оние кои биле во Будва на одмор да ми дадат некои информации околу смештајот и нокниот живот дали е многу скапо или?Какви се плажите која плажа е за млади и сл.фала однапред :)
   
 6. Femmince

  Femmince Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2013
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  8
  Според вас кое е најуаво место за одмор во црна гора ? да подразберам Будва или таа е добра повеќе поради ноќниот живот ? :)
   
 7. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.775
  Допаѓања:
  25.804
  Пол:
  Женски
  Ние лани се мислевме да одиме, ама патиштата се не дај боже... :tmi:
   
 8. owi

  owi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  122
  Мене искрено Тиват ми беше поубаво од Будва.
  И за преку ден а и за вечер. Ах таа Мадам Коко, какви забави прават, не се нормални! Најубава дискотека во која сум била. :)
  А и смештајот е многу поефтин отколку во Будва.
  Жал ми е што останав Будва 8 дена, Тиват 5. Требаше обратно :(
   
 9. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  Сите различно кажуваат. Ама што е проблемот да се носи пасош на крај краева? Ако имаш земи го, ако немаш извади.
  Одевме преку Косово и Албанија и по стоти пат пишувам дека само пасоши ни бараа, лични карти не. :)
   
 10. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.878
  Допаѓања:
  259.186
  Пол:
  Женски
  jas sum momentalno vo budva.Prvo za patot:Pominavme preku Albanija.Mozese i samo so licna karta ili so pasos.Patot traese celi 12 casa uzasno zamorno nikad vise so avtobus.Nie plakame smestaj od 25 evra (garsoniera) soba plus kupatilo.Glupo e sto osven jadenje i sve ostanato sam si kupuvas barem kaj nas e taka znaci sapun toaletna prasaok za alista..Za skapo e skapo.Na plaza nidat krofni 2 evra,pcenka varena 2 evra,dve lezalki plus cador e 8 evra.Ima i plazi koi se bez lezalki na niv ne se plaka nisto mozes da si kupis cador za 8 evra i da teras cel odmor so nego.Zavisi koj kako preferira.Nekoj prasa kade odele mladite kako sto vidov mesano e.Znci skoro na sekoja plaza vidov i mlado i staro :D Nie sme na Azuro plazata.Zabava ima koj saka da si plati.Vozenje so skuter na voda 30-40 evra,vozenje so padobranec krstarenja po moreto i sl.Ovosjeto e prilicno skapo.Kilogram grozje 6 evra :o ...Podorbo vi e za pazaranje vo pogolem market mn e poeftino a izborot ogromen.Ima mn guzva osobeno rusi najvekje.Prasajte se sto ve zanima i izvinite na latinica na brzina sve pisuvam

  p.s vremeto e odlicno
   
  На Andemona му/ѝ се допаѓа ова.
 11. sanja.sani

  sanja.sani Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  2
  joy1 а со која агенција патуваше?само автобски превоз користеше илии смештај?
   
 12. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.878
  Допаѓања:
  259.186
  Пол:
  Женски
  so galeb patuvav preku Ohrid.Trgnav od Gostivar.A smestaj sama si najdov na net :)
   
 13. Solea

  Solea Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  19
  Планираме да идеме во Сутоморе на 15 август, фамилијарни луѓе сме и несакаме многу гужви дали во овој период има многу туристи ?Во опција ни беа Херцег Нови,Петровац и Сутоморе но по ова што го прочитав на форумов позитивните критики сепак се одлучивме за Сутоморе.
   
 14. Morti27

  Morti27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  11
  Девојки ќе може ли некоја од вас да ми каже дали плажите во Сутоморе се сите со камења или има и песочни ? Ии уште едно прашање, може глупаво е ама јас ќе си прашам кога не знам.. :$ Што е тоа туристичка такса ?
   
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.776
  Туристичка такса е еден минимален процент од цената за смештај што издавачите на приватен смештај (ова во случај кога издаваат по сите правила и прописи, пријавени се во општинскиот регистер на издавачи, имаат книга за гости, ги запишуваат гостите таму, а истовремено и ги пријавуваат во МВР/СВР) ја плаќаат за секој гостин што го сместиле.
   
 16. Morti27

  Morti27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  11
  Фала многу Hipica.. :D :*
   
 17. owi

  owi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  122
  Јас кун 9ти ќе одам :)
  Иначе сега патот со кола ќе биде околу 5 часа , преку Албанија :)
  Супер, дополнително олеснување
   
 18. Andemona

  Andemona Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  420
  Допаѓања:
  2.041
  Пол:
  Женски
  А лесно ли се наога смештај во Будва таму на лице место или така е поскапо?
   
 19. UniqueCreature

  UniqueCreature Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  44
  Како се цените за смештај во Будва годинава? Во нормални апартманчиња/гарсониери? Кој бил нека сподели плс...
   
 20. garudamon

  garudamon Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  59
  Планирам да резервирам преку меил, од она линкче што некоја го беше постирала овде (sutomore-info), па сакав да прашам дали некоја од вас има правено така ,да сподели искуство па и да предложи вила, пример. Фала ви однапред