Форумџика на годината 2020

Црна Гора

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од brunete, 26 јуни 2011.

 1. Femmince

  Femmince Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2013
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  8
  некој што е моментално во бар, суто море да каже како е навечер дали е ладно или може да се шета по кратки ?
   
 2. neltu

  neltu Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  9
  Сте биле во аква паркот во будва?
  Кажете побрзо оти на 2 ри заминувам :D
   
 3. BlackStar

  BlackStar Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  0
  Пред кратко време се вратив од Црна Гора, бев сместена во Суто Море, се бањав на плажи во Чањ, Бечичи и Буљарица, се шетав во Суто Море и Будва.. не е скапо и многу убаво си поминав.. Одам веќе 5та година и сигурна сум дека ќе одам пак :)
   
 4. Aschenputtel

  Aschenputtel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  850
  Допаѓања:
  6.762
  Јас ќе одам во Будва, на 20 тргнувам па да ве прашам дали има организирано крстарење до Дубровник и која е цената. Или пак со автобус ако има нешто. Многу сакам да отидеме и до таму.
   
 5. Filiposka

  Filiposka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  254
  Пол:
  Женски
  Има тури за повеќе места и цените се движат во зависност од турата,за во Дубровник мисла дека беше од 25 до 35 е со автобус.
   
 6. Kiwibird

  Kiwibird Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  3
  Девојки итно ми треба информација дали секој ден има автобуски превоз до Херцег Нови?? Се јавив на автобуска и таа ми вика дека у понеделник нема,а на сите страни како на пр:на Галеб,на Меридијан и др. агенции што нудат превоз до таму пишува дека има...ајде ве молам ако знае некоја од вас нека ми каже итно ми е. :sweat:
   
 7. iki26

  iki26 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2012
  Пораки:
  3.483
  Допаѓања:
  17.447
  Галеб-Охрид има секој ден. Другарка ми пред 4 дена замина, и повратна мислам дека е околу 60-70 евра.
   
 8. Kiwibird

  Kiwibird Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  3

  Благодарам за информацијата. Се надевам дека и кај нив не е исклучок понеделник. :)
   
 9. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.239
  Допаѓања:
  12.440
  Јас за една недела заминувам у Сутоморе...за прв пат. Дечко ми идел многу пати изминатите години и само пофални зборови за тоа место. За сместај барав на нет има некои попристапни цени некои не, зависи од оддалеченоста на плажата и колку можеш да си дозволиш..сопствениците ги контактираш преку емаил и ти враќаат повратна порака околу сместајот,дали е слободно,цена..можеш и да си резервираш.
  Прв пат идам и се надевам позитивни критики :D ве бакнувам сите и убав помин :*
   
 10. sanja.sani

  sanja.sani Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  2
  луѓе дали некој бил во црна гора во септември ? ме интересира зашто ми кажуваат дека таму водата е ладна тој период и не е баш пријатно за бањање.што мислите вие? однапред сум ви благодарна :)
   
 11. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  Јас лани бев со автобус. Плативме по 35 евра. Имавме водич со нас, прошетавме низ Дубровник и после со брод отидовме до Локрум островот и вечерта тргнавме назад за во Будва. :)
   
 12. sanja.sani

  sanja.sani Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  2
  може ли некој да ми каже во бечичи на плажата дали мора да се зимаат лежалки,или може и со сопствена лежалка,да си ставиш? фалааа ;)
   
 13. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744

  Не мора да се земаат. Има многу простор, така да ќе си ставиш сопствена ако сакаш :)
   
 14. sanja.sani

  sanja.sani Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  2
  фала многу мартинушка ;) имам уште едно прашање ми кажаа дека повеке биле хотели во бечичи,се надевам има и приватен смештај т.е соби ,па ако знаете колку се движат цените ,и ако знаете може и да ми препорачате смештај... знам дека многу барам ама сакам да идам таму,а до сега не сум била па како изгубенка сум малце :) фала однапред :)
   
 15. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Ние бевме во Будва пред околу 6 години. Мала бев, па не се сеќавам за колку пари и каде.
   
 16. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.741
  Допаѓања:
  20.540
  Пол:
  Женски
  Јас сега разгледувам понуди преку агенции, се мислиме дали да одиме тво Будва со дечко ми. Па да ми кажете кои плажи се поубави, со почиста вода, можност сам да си поставиш крпа и чадор, колку се плаќаат лежалките, како се движат цените во маркетите, кафичите и сл?

  Не сме биле до сега таму, и затоа се ме интересира :D

  Инаку, се мислиме помеѓу Будва и Кушадаси. :worried:
   
 17. SiMpAtIcNaTa

  SiMpAtIcNaTa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  126
  Јас бев зимото, така да за плажи неможам ништо да ти кажам. Бевме сместени во хотел, неколку метри од морето. Тогаш плативме ефтино, ама за сезоната во истиот хотел било 45е од вечер. По маркетите и по кафичите е прилично скапо (знам дека во маркет обичната вода беше 1е, едно обично 3во1 беше околу 35 чентези, несот во кафичите беше околу 3е) Во ресторант да седнеш комотно 50че ќе ти летне. Иако е туристичко место , сепак цените за некои работи се претерани.
  Незнам за Кушадаси, ама за Будва сигурно ќе си поминете убаво, може е скапо ама се исплати. Позз :hai:
   
 18. Aschenputtel

  Aschenputtel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  850
  Допаѓања:
  6.762
  Јас лани бев во Будва од 20 август и многу убаво си поминав. Прекрасен град, полно туристи пред се Руси и Украинци дури и низ град и на мени во ресторан стои напишано на српски, англиски и руски. Градската плажа е близу до центарот, околу 300м каде бевме сместени, ама во споредба со другите не е баш чиста. Бечичи е многу убава плажа, 2км мислам беше од градот, ама се оди и пешки до таму. Могрен ми беше најубава плажа. Инаку, лежалките беа скапи, на места и до 20 евра, ама секаде може да си ставеш чадор и да постелеш крпа без проблем. Цените во маркет се скоро како нашите, вода си купувавме оти не се пие. Е во ресторани, кафичи малце повисоки. Пример фанта, кока-кола по 1,5евра, сладолед 1евро топка, пиците од 8-9 па нагоре, во дискотеки Трокадеро пример 3-4евра вотка, 2евра беа безалкохолните, мартини 3-4евра и така. Има навистина што да се виде, убави понуди до Дубровник, крстарење и сл.
  Нема да згрешите за Будва. Се надевам ти помогнав малце :)
   
  На happygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.142
  Допаѓања:
  69.909
  Пол:
  Женски
  Дестинација за оваа година за одмор највероватно ќе биде Суто море па сите кои имаат некакво искуство од таму би ве замолила да пишете и да ми кажете дали лп или овде сеедно :)
  Значи ме интересира се!
  Има ли од овде директна линија со автобус до таму и колку пари е ?
  Дали е подобро да одиме со агенција или самите таму да си најдеме смештај ?
  Какви се плажите ,смештајот по колку пари е ,цените како се движат .... ме интересира ама баш се.

  Немам многу совети од мои блиски луѓе па се надевам дека вие би ме советувале добро и ќе ми помогнете :)
   
 20. Deemy

  Deemy Популарен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  7.295
  Пол:
  Женски
  Една од дестинациите за кои размислувам летово е Херцег Нови,па бидејќи не сум била до сега ме интересира се,дали има убави плажи,колку е сместувањето во апартмани,цените во маркетите во рестораните,места за излегување,споделете искуство тие што сте биле? :)