Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црна љубов (Kara Sevda) [2015]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Sanjichka007, 16 октомври 2015.

 1. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  11.924
  Пол:
  Женски
  Се работи за нова серија, чија прва епизода излезе пред 2 дена.

  Приказна за богата девојка и сиромашен дечко.
  Класична клише љубовна приказна, ама во главна улога со можеби најубавиот турски актер. :P
  Вчера ја гледав првата епизода, сега за сега ми се допадна.
   
  На Osamena devojka, Rama, BI-44 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  906
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски
  Кај можи да ја гледам со превод?
  Многу ми се допаѓаат актерите Неслихан и Бурак.
  Видов дека се втасами до 8 епизода
   
  На Osamena devojka, Rama и Asistentkа им се допаѓа ова.
 3. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.868
  Пол:
  Женски
  Интересна ли е серијава,гледам некако висок рејтинг има?
  Што е фактички приказната,има некој појак заплет или се е љубовно клише?
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  11.924
  Пол:
  Женски
  Абе клише љубовна приказна е, тоа стандард. :D
  Ама некако има интересен заплет ептен, ако ја најдеш со превод негде, постирај. :D
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.868
  Пол:
  Женски
  Еве ја
  http://www.movtex.net/videos?c=99
   
 6. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  11.924
  Пол:
  Женски
 7. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.868
  Пол:
  Женски
  Леле а да знаеш колку серии гледам,ама ај за празниците може да се ѕирне,не за друго типот многу ми се свиѓа :D
   
  На Osamena devojka и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
 8. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  11.924
  Пол:
  Женски
  Јас и затоа почнав да ја гледам, ама ми се засвиѓа ептен, па еве ме сеа како баба некоја, чекам секоја среда 10 саат да дојде за да гледам. :D
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.868
  Пол:
  Женски
  Абе стварно има убави турски серии,џабе ги ругав порано :D
  Ти ја препорачувам Појраз Карајел ако сакаш да гледаш стварно интелигентна серија,мене ми е навистина одлична.
   
  На CaliforniaGirl25, zarkojames и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
 10. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  906
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски
  На Asistentkа му/ѝ се допаѓа ова.
 11. НаталиЛили

  НаталиЛили Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2014
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  8.351
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам серијава.
  Малце се развлече, ама пак ми е интересна. Почнав да ја гледам заради Бурак и редовно ја пратам на јутуб со бугарски превод.
   
  На Osamena devojka и Rama им се допаѓа ова.
 12. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.634
  Допаѓања:
  49.039
  Пол:
  Женски
  Да ви се придружам и јас на темава :D
  Вечерва ја изгледав прва епизода со српски превод на јутјуб,луѓе бе подобра серија немам гледано(секако освен Црни пари и љубов).
  Предобар впечаток ми остави сценариото уште на прва,а за Кемал и Нихан т.е Бурак и Неслихан колку си одговараат како пар да не правам муабет.
  Знам дека скоро заврши серијава во Турција,чинам со несреќен крај беше,ова колку што ми излегуваше по нешто на фб,скептична бев не ја гледав навреме,ама сега ќе надокнадам :D
   
  На Asistentkа, Viktorijaaa5, Sanjichka007 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  906
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски
  Јас го чекав крајот и се разочарав. Крајот ја упропасти целата серија
   
  На Rama, НаталиЛили и Bzaubzz.xy им се допаѓа ова.
 14. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  800
  Допаѓања:
  559
  Пол:
  Машки
  Крајот не можеше по глупав
  Требаше после се да се заврше среќно
   
  На Rama, joy1, Polsko и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.634
  Допаѓања:
  49.039
  Пол:
  Женски
  Може ако не ти е проблем да кажеш накратко за крајот,во спојлер да си прочитам :)
  Не можам да дочекам да ја изгледам цела серија :D
   
  На Asistentkа му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.460
  Допаѓања:
  73.261
  Пол:
  Женски
  Рама не брзај уживај во серијата :) Ја изгледав и јас пред месец дена,поубав филм не сум гледала досега.
  Најубаво е да си гледаш на ред верувај ќе уживаш,јас се затворив дома додека не ја изгледав мислам .:D

  Емир симпатија за озбилно :inlove:
   
  На joy1, Rama, Sanjichka007 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  800
  Допаѓања:
  559
  Пол:
  Машки
  Јас не ја гледав серијата но знам донекаде што се случуваше
  Значи вака:
  Онај лудако Емир се разнесе себе си заедно со Кемал пред очите на Нихан и на крај повеќето од глумците се на вечера а Нихан си го замислува Кемал

  Крајот ме разочара
   
  На Asistentkа и Rama им се допаѓа ова.
 18. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.634
  Допаѓања:
  49.039
  Пол:
  Женски
  @Viktorijaaa5 Вики бе,не можам да дочекам да ја догледам серијава,ептен се навлечив и јас,еве веќе 3 та епизода ја изгледав.
  Мене па симпитија доживотен ми е Кемал,ем ликот негов со се карактер во серијата и тело и се :D,Емир ми е психо невиден,а иначе убав си е и тој,не е лош.

  @Bzaubzz.xy Фала ти :) Според ова што го кажа се разочарав,заслужија среќен крај покрај се Нихан и Кемал,ама ете...
   
  На Asistentkа и Bzaubzz.xy им се допаѓа ова.
 19. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.460
  Допаѓања:
  73.261
  Пол:
  Женски
  Башка Кемал,тој секако симпатија е на секој и без да се каже :D

  Јас пак не се разочарав од крајот ама баш ич,Црна љубов е нели? Очекував некоја трагедија можеби не ваков крај ама нешто слично.
  Во однос на цел филм првите неколку епизоди ми беа најдосадни ама тоа заклучив откако ја изгледав целата серија:lol:
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  11.924
  Пол:
  Женски
  Јас се уште не можам да ја преболам серијава. ;( :D
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.