1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црна љубов (Kara Sevda) [2015]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Sanjichka007, 16 октомври 2015.

  1. Antolinaa

    Antolinaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    17.756
    Не гледам турски серии, ама оваа ја изгледав и од тие што плачеа сум.
    Па, и ПМС ако се погодеше охоооо. (facepalm)
     
    На Viktorijaaa5, joy1, simonka93 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Не да плачам,мислам не престанав...ептен сум приврзана за серијава,една година не престанав да ја гледам,ми нема спас....
     
    На Viktorijaaa5, joy1 и simonka93 им се допаѓа ова.
  3. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
    Престанав да ја гледам одамна, ми здосадија, се едно исто
     
  4. muchacha_a

    muchacha_a Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    1.236
    Допаѓања:
    14.580
    Пол:
    Женски
    Нешто гледав нешто не.не ми е јасно.
    Чичко хаки ли ги повика и емир и асу во архивата?намерно? За да се дознаат дека се брат и сестра пред тој да умре?
    И што му даде зејнеп на озан?
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Да,Хаки намерно намести средба на Асу и Емир,на Асу и даде пиштол претходно демек да и се најде за некогаш,а на Емир му даде траги до една соба да оди па на Асу и се јави демек да земе документ некој од истата соба.
    Сака да се испоубијат меѓу себе,тој и Асу не ја сака,иако ја одгледал,целта му бешe само да ги уништи Емир и татко му.
    Ама нема да и направи ништо Емир на Асу,ќе дојде полиција тоа утре ќе биде и ќе го земат во затвор Емир.
    А тоа што му даде Зејнеп на Озан,искрено не ми текнува ич што беше.
     
    На CaraMia, joy1 и muchacha_a им се допаѓа ова.
  6. mari_sa

    mari_sa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2015
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    204
    Пол:
    Женски
    Откако ја изгледав серијава на интернет, еве тука постирам повеќе нема да гледам турски серии на тв. Ептен тажна и вознемирувачка.
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  7. muchacha_a

    muchacha_a Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    1.236
    Допаѓања:
    14.580
    Пол:
    Женски
    @Rama зошто емир во затвор? Имат ли докази дека тој бил виновен и оваа зејнеп сака да се разведе од озан ама дека имало некое решение што и кажал адвокатот иона тоа го даде на озан.ама не слушнав што.
    После што ќе се случи?
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    На Кемал,Туфан ќе му ја даде снимката кај што се гледа дека Емир го прикрива убиството на Озан кога ја уби девојката,и баш вечерва треба да биде тоа кај што полицијата го приведува Емир,ама кратко ќе биде затвор тој.
    Емир ќе испланира бегство на Зејнеп и Озан,а на Зејнеп ќе и каже дека ќе прати полиција по нив да ги фати,и Зејнеп ќе прифати,оти таа за ништо не е виновна во затвор ќе оди само Озан,ама ќе биде многу кратко,во затворот Асу ќе му прати слики дека Емир и Зејнеп биле љубовници и ќе има напад ќе го однесат во болница и таму ќе го убијат за да не каже на никој,и нема да стигне да каже ни на Нихан,на никој.
     
    На CaraMia и muchacha_a им се допаѓа ова.
  9. SiMpAtIcNaTa

    SiMpAtIcNaTa Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    1.603
    Синоќе барајки да видам, што ќе се случи кога Емир ќе дознае дека Асу му е сестра, го видов и крајот, а ги прочитав и спојлерите. Се скапав од плачење, не очекував дека тоа ќе се случи. Мислев дека на крајот Нихан и Кемал ќе си бидат заедно среќни, ослободени од Емир, ама..
    Сеуште ми се крши срцето, на последната сцена, кога сите седат во градината и Нихан на празното столче си го замислува Кемал :( многу тажно
     
    На muchacha_a, mari_sa, CaraMia и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Мене тажно ми беше и кога Нихан го читаше писмото од Кемал...
    И кога Кемал на ќерката и раскажуваше приказна за двајца вљубени т.е за него и Нихан...
     
    На CaraMia и SiMpAtIcNaTa им се допаѓа ова.
  11. CaraMia

    CaraMia Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2018
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    18.658
    Пол:
    Женски
    @Rama не ја гледам од моментот кога почнаа заедно да работата пак Кемал и Нихан и тој и рече ќе и го олесни товарот и и го скина ланчето со знак-бескрај. Што се има случувано ако не ти е мака пиши.
    А зошто Хаки не ги сака Емир и татко му ???
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Мајка му на Емир немала убав брак со татко му,избегала од него и се запознала со Хаки,со месеци се криела кај него и таму се породила со Асу,ама Галип и е татко на Асу...потоа мајка му на Емир се вратила по Емир да го земе,ама Галип ја турна од терасата и таа од тогаш е жив мртовец и нормално не отишла кај Хаки,тој ја одгледа Асу и од мала ја учеше да ги мрази Емир и татко му,нон стоп и покажуваше слики од нив и и велеше дека тие и ја одзедоа мајка и.
    Хаки е психопат всушност,без причина го мрази Емир кој не е ништо виновен тогаш бил мало дете,а Галип го мрази оти и двајцата беа вљубени во иста жена....

    Кемал и Нихан цело време се расправаат,тој има намера да го пријави брат и кај новиот инспектор што се појави,воглавно тоа се врти околу нив.
    Вечер гледај обавезно,многу ќе биде интересна епизода,ако не ја скратат уште повеќе овие од Сител :D
     
    На CaraMia и muchacha_a им се допаѓа ова.
  13. CaraMia

    CaraMia Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2018
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    18.658
    Пол:
    Женски
    A sto i dade Ozan na Zejnep toj listot so potpisite? Denesnava epizoda e wow
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Чекај доправа се возбудливите епизоди....леле,искрено ич не ми текнува што беше тоа со Озан и Зејнеп,цела серија ја паметам од А до Ш,а за ова сега сум блокирана :worried:
     
    На CaraMia му/ѝ се допаѓа ова.
  15. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.846
    Пол:
    Женски
    Воопшто немам впечаток дека ја окупираш темата, ја сакаш серијата и си пишуваш на форум во соодветна тема за таа серија. Јас дека 3 епизоди гледам, 5 не на сител, баш ми е убаво да те читам:*
     
    На Rama, Viktorijaaa5 и CaraMia им се допаѓа ова.
  16. CaraMia

    CaraMia Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2018
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    18.658
    Пол:
    Женски
    @Rama и мене ми е одлично да те читам,дека и јас така спорадично гледам,а и периодов некои обврски и така. Инаку Зејнеп на Озан ко му го даде листот му рече сега се осеќам посигурно(демек адвокат ја посоветувал да има вакво нешто при рака а пто е тоа и зошто не знам, ти текнува или уште се думаш?)
     
    На Rama и fana им се допаѓа ова.
  17. IAmPresident

    IAmPresident Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2015
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    Женски знаете каде можам да ја гледам серијата на интернет ама на телефон, со српски или македонски превод?
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    На македонски можеш да ја гледаш на јутјуб на Турски Филмови Мк,така се вика каналот кај што ги поставуваат преведени епизодите...
    Исто на Сопревод.мк можеш да гледаш на македонски.
    Со српски превод на јутјуб ја има како Бит чеш моја,или Бескрајна љубав..

    @fana Фала ти :*

    @CaraMia Досега се ви кажав опширно се на сите,не ми текнува ова уште со Озан и Зејнеп,ич ама ич,ај може некој друг ќе каже :(
     
    На muchacha_a му/ѝ се допаѓа ова.
  19. celineparis

    celineparis Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2014
    Пораки:
    930
    Допаѓања:
    2.570
    Мене ме интересира што е со Бану и Тарик? Зошто она не сака да се омажи за него?
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Бидејќи не го сака и не сака да го повредува,присилно е со него таа,Емир и нареди така,и се закани дека ако не биде со Тарик ќе ја избрка не само од кај него од работа,туку и во цела Турција немало да ја вработат по негова наредба....
     
    На celineparis му/ѝ се допаѓа ова.