1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црниот лебед (Black Swan) [2010]

Дискусија во 'Филмови' започната од Phyramide, 28 декември 2010.

  1. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    2 пати го гледав за убаво да го разберам. А и помала бев тогаш, па ептен заплеткан ми дојде за тие години. Сега да го прегледам немам желба инаку би го разбрала можеби на сосема поинаков начин. Сепак мислам дека претерано доби толкава фама, има многу подобри филмови од овој. Или едноставно не беше мај кап оф ти.
     
    На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
  2. rolulika

    rolulika Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2018
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Еднаш сум го гладала и ич не ме восхити.
    Глумата на Натали Портман најлоша досега од сите нејзини филмови а Нина беше фрапантна.
     
  3. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Од се, најголем впечаток ми остави црно-белата дуалност, искористена да ја нагласи суровата трансформација и жртва на секој што успеал да се искачи до врвот.

    И кога го гледав мојата оценка беше 8, стојам на истата. Интересен е, еден од оние што ги одбележаа 2010-те.
     
    На boomsleng и elimkd им се допаѓа ова.
  4. marsilia

    marsilia Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2023
    Пораки:
    489
    Допаѓања:
    2.193
    Пол:
    Женски
    Тежок филм, но многу поучен и вреди да се изгледа.
    Го избегнував подолго време зошто не сакав да се замарам многу со потежок филм, гледав нешто порелаксирано, така и никако не доаѓаше на ред за гледање. Некаде околу новогодишните празници го имаше на ТВ, па реков ќе го изгледам.
    Ми се допадна и би го сместила во филмови што до сам крај ми го задржале вниманието. Криво ми е што не му дадов шанса порано. Би го препорачала за гледање. Оценка 9/10 од мене.
     
    На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.