1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црнки на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од Sonce, 11 ноември 2009.

  1. Sonce

    Sonce Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2009
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    18
    Здраво на сите. Имам голем проблем со лицето поточно со црнките. Знам дека веднаш ќе речете чисти го убаво лицето и користи пилинг. Секоја вечер и секое утро мин 15 минути посветувам за чистење на лицето и секој втор ден користам пилинг,ама никако да видам резултат.
    Помагајте со се што знаете :!: :!: :!:
     
    На crazylady, AvonSkopje и dan4e.t им се допаѓа ова.
  2. milena-21

    milena-21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2009
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    5
    И јас сум со истиот проблем. Последно користев гел на Clean&Clear точно за црнки и можам да ти кажам дека нема никаков ефект. Што ќе е наредно не знам ;(
     
  3. Mireto

    Mireto Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    22
    Ако имаш црнки најверојатно имаш мрсна кожа... и јас така. Ако можеш да си дозволиш оди на козметичар еднаш месечно, а ако не прави си сама дома маски за лице. Мене многу ми помагаат маските од глина и најчесто тие ги користам. И на овај сајт видов дека има статија за то па можи да пробаш и некоја од нив... ништо не губиш можи само да добиеш. Па пиши шо ќе напрајш.
     
    На lana666, CaperucitaRoja, Cuciii и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. milena-21

    milena-21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2009
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    5
    јас не можам да поднесам некој да ми го притиска лицето. еднаш бев на третман и толку. гадно е :?
     
    На AvonSkopje му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Elenche

    Elenche Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    58
    ako ne sakas drug da ti go pritiska liceto probaj sama taka e pobezbolno. i spored mene najdobro resenie e kozmeticar, no i domasnite maski pomagaat ponekogas. probaj ja ovaa:
    2 supeni lazici pcenicno brasno izmesajte go so edna izmatena belka od jajce. nanesi go vrz crnite tocki i koga ke se isusi otstrani go so suva krpa i izmij go liceto so ladna voda. mene mi pomogna ovaa, no sepak toa zavisi od kozata, kaj sekoj e razlicno.
     
    На Писана, jana.fabb748, AQueen и 10 други им се допаѓа ова.
  6. Claudia

    Claudia Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    32
    Со црнките на лицето некако се справувам, тешко ама...ќе се преживее некако :) Кажете ми како се справувате со црнките на носот?! Ги мразам
     
    На Писана, AvonSkopje, s.a.-95 и 4 други им се допаѓа ова.
  7. stefanovska

    stefanovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    35
    dobro e da go drzish liceto na parea,vnatre vo vodata pritoa da ima morska sol
    posle da go stiskash so peskir....pomaga
     
    На Annchyy, FotoLina3, minniemaus и 4 други им се допаѓа ова.
  8. branislava

    branislava Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    7
    zdravo na site!!!!!!!!
    jas problemot so crnkite na liceto go resiv so toa sto sekoja vecer piev Zelena Glina,i si pravev maska od istata(ne e gadna).
    priroden cistac na organizmot.pozz i se nadevam deka ke ti pomogne.
     
    На hermosa, Yuefoa, treehh и 4 други им се допаѓа ова.
  9. lepoticka

    lepoticka Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    zdravo ke moze li nekoj da mi preporaca nekoja maska za cistenje na liceto posebno na crnkite ;(
     
  10. Angiii

    Angiii Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    0


    Kade mozam da ja najdam taa zelena glina??
     
  11. elanor

    elanor Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    519
    Допаѓања:
    1.031
    Пол:
    Женски
    zelena glina ima sekade - po apteki, vo Tineks (mislam deka e vo delot za zdrava hrana). se rastvora vo voda i se nanesuva na cisto lice i cekas da se isusi = cuvstvoto e ko gips da ti se susi na lice :D ama gi cisti porite. uste edna dobra maska - od nivea peel-off koja e za ednokratna upotreba = koga ke ja izlupis na nea ostanuva se sto imalo vo porite, jas sum prezadovolna od nea. pozz
     
    На Писана, Yuefoa, EdnaDevojka21 и 4 други им се допаѓа ова.
  12. Marge

    Marge Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    2.746
    Zasto ne probas so stoenje nad parea na caj od kamilica,10-15 minuti i potoa so peskir da go istries liceto,sum slusnala deka toa e efikasno.pozz
     
  13. Angiii

    Angiii Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    0
    Epa fala puno .. bsh ke probam :)) Tnxx :"***
     
  14. malecka15

    malecka15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    166
    majka mi ima kozmeticki salon , pa znam mnogu efikasen aparat za trajno otstranuvanje na crnkite mnogu e dobart rasprasaj se neznam tocno kako se vika , odi na tretman mozebi toa ke pomogne :) ti posakuvam sreka
     
  15. Claudia

    Claudia Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    32
    Сум пробала со камилица ама пак се појавуваат. Ќе пробам со зелената глина.
    Ви благодарам девојки ;)
     
  16. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Можеш да пробаш со лосион за лице, а има и некои креми за лице што се ефикасни, а за третман на лице мене во салон ми рекоа дека за моја возраст било уште рано.... ама црнките на лицето се чистат со различни препарати, но во зависност од кожата на лицето, на пример ако кожата ти е мрсна, треба да земеш препарат за мрсна кожа.
     
    На julianaasani и sanneto им се допаѓа ова.
  17. Pinka

    Pinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Ima vo AVON tonik za crnki CLEARSKIN (Purifying Astringent Blackhead Clearing Formula, go koristam podolgo vreme i crnkite recisi gi nema ...PROBAJTE
     
  18. ev4e

    ev4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    19
    uff bas ne sakam toj prozivod od avon mene mislam deka mi odmogna otkolku sto mi pomogna,no sekoj ima razlicen tip na koza pa zatoa i taka deluva mi se sviga ova so glinata i ke probam definitivno pozz
     
    На feminna09 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Jovanka27

    Jovanka27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    3
    Mislam deka vo aptekite ima...pozdravce
     
  20. mmarija

    mmarija Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2009
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    32


    Здраво.
    Има разни маски за отстранување на црнки на лицето ама кај секого имаат различни ефекти. Треба да најдеш маска која за твоето лице е најсодветна.
    Она што јас го практикувам и ми помага много е сокот од свеж цеден лимон и медот. Сокот од лимон се нанесува на цело лице и се остава да отстои 10 до 15 минути. Потоа лицето се мие со млака вода. На крај се става мала количина на мед на проблематичните места ( каде има црнки) и се остава да отстои 1 до 2 часа. Јас овој третман го правам секоја вечер со тоа што медот го оставам да стои цела ноќ.
    Се надевам ќе го има истиот ефект и кај тебе. Поздрав
     
    На unlucky му/ѝ се допаѓа ова.