Црнки на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од Sonce, 11 ноември 2009.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  Како мала имав проблематично лице, и после ми се исчисти ама црнките останаа.Ги имам на носот и помалку на брадата.Јас ги стискам ама не поминуваат туку се обновуваат и стварно се неподносливи!Оваа со пастата може да го пробам, не ме чини ништо :D
   
 2. sonce85

  sonce85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Јас си правам секој месец кај козметичар третман хидрадермија од гуинот, и можам да ви кажам дека стварно е екстра третманот, не е ефтино, амо тоа што го добиваш е топ услуга.
   
 3. Simona-M

  Simona-M Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  2
  нема козметички препарат со кој може да се ослободиш од црнките. Бараат редовно чистење на козметичар, барем некои 3 месеци, по еднаш месецчно, а потоа може да си го одржуваш лицето со пилинзи, маски или тоници. Се додека механичкине се исчисти кожата, нема нешто што ќе ги одстрани.
   
 4. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95
  А може ли некој да ми каже каква функција има зелената глина и како се пие?
   
 5. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  12
  емче на упаството ти пишува како се раствара глината се ти е напишано само треба да си ја купиш :)
  јас ја имам таа за надворешна употреба и секоја недела си правам маска од нејзе со вода и неколку капки лимон еве баш сега пред малку ја извадив :) :)
   
 6. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.416
  зелената глина има многу благородна функција :lol: најсериозно...јас сум презадоволна...ми го исчисти лицето скрос, а ми беше катастрофа последниов период, и дури и сега пред да добијам не се исфрлив :worried:hock: плус си посвежа, оној здрав сјај го има лицето...а да на упатството ти пишува, една лажица се раствара со 300мл вода се меша и се остава пет мин. да се наталожи глината, па се пие...и притоа нетреба да употребуваш метален прибор...ни лажичката...или и отвори си виталија.цом.мк....и ќе си прочиташ се ;)
   
 7. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  ЈАс од кога барам зелена глина за пиење, таква, ама една аптекарка ме праша што е тоа :worried:hock: :lol: Сега тргнувам навистина во потрага и почнувам и јас да ја користам.Инаку маската од глина и тоа како помага, барем мене ми е ок, само што некако немам навика во последно време да користам :roll:
   
 8. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95
  А прочитав некаде и за лепенки некои за црнки вадење, па може некој поточно да ми каже колку пари се и каде ги има?
   
 9. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  12
  тие ленти за вадење црнки се на нивеа се ставале на мокра кожа и се оставале 15 мин да отстојат... цело пакување мислам дека е накај двеста и нешто денари а ги имало и на парче 49 ден биле мислам прочитав ама не сум сигурна...
   
 10. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Најсериозно, остана ваква :worried:hock: кога прашав :lol: :lol: :lol: ми идеше да и лупнам една, да ја вратам пак во клупа, да научи :twisted:
   
  На Mila.4311 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.387
  Пол:
  Женски
  Јас ги имам користено тие ленти за црнки, не ми текнува колку пари беа ама добри се , ги вадат црнките. Лентите се за нос, таква форма имаат а ги има во секоја аптека.
   
 12. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95
  Ок фала, ќе прашам во аптека ако има ќе купам.
   
 13. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  12
  ги има и по маркетите мислам и во cosmo tinex немора од аптека да ги бараш ;)
   
 14. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  12
  :lol: :lol: :lol: :lol: па толку научила дефинитивно и требало назад во клупа да се потсети на тоа што го учела ако воопшто учела :lol:
   
 15. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  390
  Пол:
  Женски
  Да, пече...остај нека пече се додека не престане ...ако можеш да издржиш нормално ...дури не се исуши ...ама ако имаш многу чуствителна кожа не претерувај...за да не ти поцрвени местото, јес да тоа ќе се повлече ама пак...што знам! ;)
   
 16. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Вчера пак правев,и се осветлија,а за печење гајле немам :lol: Интересно ми е убаво ладно ми доаѓа :lol:
  Вечерва пак ќе ставам :)
   
  На preplasena му/ѝ се допаѓа ова.
 17. zorica-k

  zorica-k Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Na mene ne mi uspeja so ova (nema efekt) ;(
   
 18. Simona-M

  Simona-M Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  2
  Немаат речиси никаков ефект....
  Птедпоставувам дека дејствуваат на некои екстремно меки црнки и дека од 10 само 3 ќе се одстранат.
  За црнки само убаво стискање и псоел тоа редовно чистење....
   
 19. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  12

  а што пробувате??? што ве пече? :lol: :lol:
   
 20. Rude.girl

  Rude.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Јас имам еден начин ми помага доста барем мене....мн едноставно ... треба барем 1 дневно да се измие лицето али не само со вода него со ракавица онаква за бањање и ракавицата да е цела со сапуница ...било дали е сапун( не сув сапун бидејки ке го исуши мн лицето)...или пак купка...и триење посилно на лицето не само на деловите каде што се црнките него цело лице ...и потоа од кога добро ке го истрљате нормално се мие лицето...а и плус одвреме на време може и стискање на црнките ...секогаш ми помага вака али ме мрзи секој ден да го тријам со сапуница лицево :Down:
   
  На brazilijana му/ѝ се допаѓа ова.