1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црнки на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од Sonce, 11 ноември 2009.

  1. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    6???!! :o :o :o брејјјјјјј многу е бе цело пакетче на 2 пати ке ти отиде... јас дробам 2 аспирина растварам со малце вода без мед и мачкам на лице ;)
     
  2. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Еј немој 6 многу е . Јас 4 стаив еднаш и многу биле , од тие малецките по 3 ставам јас . Никако немој 6 :)
     
  3. Pain

    Pain Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    45
    А дали има ефект од оваа маска?? Некој да кажи ако сака...
    И дали може да се стават аспирини шо се шумливи таблети големи???? Позз
     
  4. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Е јас имам друг проблем, немам црнки на лицето, туку на грбот. Немам нешто премногу црнки, ама сепак ги има и се познаваат, а кога ќе им дојде време за стискање, мене ме боли и тоа премногу и не можам да издржам. Дали за на грбот важат истиве методи или има некоја посебна? :?:
     
  5. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    јас мислам дека има.. порано не верував и си викав како не од маска ке се изгубат црнките ама почнав секој втор трет ден да ја ставам и гледам дека има разлика помалку се познаваат од порано... така да ке има ефект ама секој втор ден да ја ставаш... позз :*
     
  6. lassie

    lassie Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    3
    Јас практикувам одење на козметичар за црнките.Така мислам дека е најдобро :)
     
  7. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Луѓе го открив лекот за отстранување црнки :rofl: :D . Сув квасец растворен со вода, да се створи густа хомогена смеса и се става на лицето како маска. Се чека да се исуши убаво и после со кружни движења по лицето се лупи маската. На тој начин се отстрануваат црнките.

    Јас квасецот го купив бидејќи читав дека измешан со јогурт ја намалува потеченоста на очите, ама кога го купував бев со мајка ми и ми вика па јас порано го користев како пилинг против црнки- ми вели мислев дека го знаеш тој рецепт. Ќе ја убиев :devil: ,толку време да знае а да не ми каже :@ . А јас купував ленти по 50 ден и тоа за една област од лицето а лекот да ти бил за 10 ден и тоа има да правиш 5 маски.

    Како и да е пробајте сигурно ке има резултат, кај мене излегоа речиси сите црнки.
     
    На sadbaby му/ѝ се допаѓа ова.
  8. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    По аптекиве има вакви ленти?
    Задоволна си, ги отстрануваат црнките?
    И како да кажам,
    само ленти за црнки? :^) :*
     
  9. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Да, ќе кажеш ленти за црнки. Јас користев од нивеа, има за носот и за челото и брадата. Од 45 до 50 ден е една лента и ги вади црнките, само треба да внимаваш да не го натопиш многу лицето со вода па после лентата ќе нема ефект. Ги има во зегин и во другите аптеки и во парфимерии
     
  10. Iva-Sliva

    Iva-Sliva Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    45
    Јас користам една течност од Авон... сега за сега ми помага... незнам баш дали ги вади сите црнки али ја прави доста мека и мазна кожата на местата каде што имало црнки.. Clean&Clear
     
  11. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    sesilija фала ти нааајмногу за маскава со квасец. :*
    Навистина помага. Ставив еднаш и 50% од црнките исчезнаа, сега ќе ја повторам истата постапка да ги извадам целосно. :)
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Ја користам Neutrogena visibly clear blackhead eliminating и сум задоволна, ја имаше лани на реклама нон стоп идеше мислам дека беше со Ванеса. После прво користење веднаш се осеќа пилингот ептен ми е погодена. ;)
     
  13. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Па јас фино лепо си одам на козметичар,ми го чисте лицето ..Потоа дома маска од маслинки од авон си користам и го чистам со клиндамицин...Сега засега е добро...Се создаваат нормално нови ,но со секој нареден третман на козметичар се помалку..
     
  14. babyblue

    babyblue Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    12
    а вистина е дека не се враќаат црнките дури 3 недели? нели така беше на рекламата :^) ај пиши оти и јас се думав едно време дали да купам, ама незнаев дали ке има ефект. позз
     
  15. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Да доста време не се враќаат, сега не знам дали 3 недели :D ако го користиш секојдневно пошто е и за секојдневна употреба има доста ефекти...а и лицето е мазно како бебешка кожа..на мене ми е ептен погодена и задоволна сум :*
     
  16. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Девојки мило ми е што и кај вас има ефекти, јас само што ја направив веднаш споделив овде со вас :D .
    Користете ја, само не многу често, бидејќи тоа е пилинг и знаете сите дека пилингот треба да се прави еднаш неделно а не почесто. Поздрав :hai: :*
     
  17. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.131
    Допаѓања:
    88.391
    Пол:
    Женски
    Ја имам правено маскава и со вода и со млеко растворен квасецот, но со млеко е поубаво, а и помеко е лицето. :)
     
  18. Pain

    Pain Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    45
    а можи со обичен квасец??? да ја пробам :) јас ја имам течноста од авон за чистење на црнки и маската, е сеа го прават помазно и понежно лицето ама не гледам некое подобрување во чистењето на црнките...
     
  19. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Ааа мора да ја пробам оваа маскава со квасец,гледам сите ја фалите.Баш ќе пробам сега со вода,а следниот пат со млеко. :D
     
  20. ForeverYoung

    ForeverYoung Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    1.889
    Јас пробав со обичен квасец ама немаше ефект изгледа,нареден пат ке пробам со сув :)
    А откако ке ја извадите маската ви поцрвенува лицето или не?