Црнки на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од Sonce, 11 ноември 2009.

 1. poker_face

  poker_face Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2017
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  3.410
  Пол:
  Женски
  Освен што ми е изваден најгорниот мртов слој на кожата ми се извадени сите црнки и нечистотии кои ги имам на лицето и носот. Буквално да не речам 100% ама 95% ги нема. Кожата ми е по мека и иако после третманот се вцрвенува, црвенилото поминува за еден ден.
  Според мене важно е пред третманот порите да ти бидат отворени односно лицето да ти биде ставено на пареа 10тина минути за да можат полесно да се отстранат црнките и нечистотиите.
  Дали во твојот случај беше вака?
   
  На IamSexyAndIKnowIt и eta им се допаѓа ова.
 2. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  1.781
  Пол:
  Женски
  Не. Имав пареа 10мин па одма после со една машинка набрзина ми помина по лицето, ми стави крем био дерма и ај чао. Немав црвенила и нема резултато. Може во лп да ми ја опишеш твојата цела процедура?
   
 3. Tejjy

  Tejjy Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2018
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  168
  Пол:
  Женски
  Јас одев на третмани за лицето на дерматолог. Фореза се викаше третманот. Ме ставаше на пареа 10тина минути, потоа со едно ме поминуваше ко турпија низ лицето за да излезе мртвиот слој и после тоа ме стегаше со две крпчиња на прстите. На крај преку струја ми внесуваше антибиотик на лицето и можам да кажам дека од 5 третмани лицето ми се исчисти 95% и сум премногу задоволна. 900 денари плаќав за третманот, во Скопје кај др. Николина Лазаревска , а ординацијата Пикасо се викаше.
   
  На IamSexyAndIKnowIt и boo3 им се допаѓа ова.
 4. PurpleRose

  PurpleRose Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2017
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Здрaвo, сaкaм дa гo прoбaм oвoј третмaн, мoже ли дa ми кaжеш кaде се нaoѓa oрдинaцијaтa?
   
 5. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  1.781
  Пол:
  Женски
  Сношти дома си направив добар третман. Лицето на пареа 15мин. Вадење црнки и се живо со металното стапче за црнки од ДМ. Топол туш, миење и пилинг со кафеав шекер и маслиново масло. Миење со La Roche гелот. Маска, од Авон планет спа сината. И на крај серум од АлфаЛаб со швајцарско јаболко. Лицето ми се одра значи, ми се излупи. Ама ми стана ептен мазно. Штета што ми е мрсно и веднаш се познава.
   
 6. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.258
  Допаѓања:
  178.640
  Пол:
  Женски
  Јас пробував со караколот па со маска таква па со сода се испробав уствари и ништо нема благе везе што чисти се е маркетинг.

  Кај мене најмногу врши работа лицето врз пареа и потоа со златен прстен го минувам цело лице а се задржувам кај носот најповеќе и гребам
  Лицето не ми се уништува напротив све вади
  90 % накрај ставам само мед
  Постапката е супер ама за жал треба да се прави редовно
  Еднаш неделно
  Јас одамна не сум правела..
  Се немам време а уствари ме мрзи
   
  На Ava.84 и јolene им се допаѓа ова.
 7. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.719
  Допаѓања:
  36.141
  Пол:
  Машки
  Каков е тој златен прстен?
   
 8. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.258
  Допаѓања:
  178.640
  Пол:
  Женски
  Обичен прстен ама ивиците да му се тенки за да може да гребе
  Со зоблени не бива
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 9. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.677
  Допаѓања:
  14.380
  Пол:
  Женски
  На обичен златен прстен мисли :)
  @vitamina си пишала веќе, не видов :$ :D
   
  На Ketchup и vitamina им се допаѓа ова.
 10. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.258
  Допаѓања:
  178.640
  Пол:
  Женски
  Сигурно постапката на јутуб ја има.
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.270
  Допаѓања:
  3.906
  Со триење на кожата со груби средства -нокти, прстени и слично се прават микро повреди на кожата и на долг рок и правите само штета. Првин ако се работи за пори полни со себум, а не за затворени комедони нема еднократно решение.
  За лице без или со минимално црнки потребна е редовна рутина на чистење на порите освен екстракција. Џабе влечете прстени кога за два дена пак се полнат.
  Благите хемиски пилинзи и соодветните киселини се далеку подобар начин за чистење на порите на долг рок, затоа што освен што ги чистат порите ги собираат во големина.
  Побарајте производи со салицилна киселина, гликолска и aha+bha комбинации.
  Веќе имам пишувано за производите на the ordinary како достапни цени, истражете малку.
  Сепак големината на порите е генетска особина и не можат да станат невидливи, ама кога се празни се помалку приметливи.
   
  На јolene, Dzevelekova и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
 12. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  1.416
  Пол:
  Женски
  Ги пробав лентите на Нивеа за вадење црнки и воопшто немаше никаков ефект. Јас не дека нешто имам којзнае колку ама овие на носот малку што ги имам многу тешко се вадат. Не се такви црни и вдлабнати во кожа, ама сепак се познава дека порите не се исчистени од маснотијата што се лачи и ужасно ме нервира.

  Редовно правам пилинг со кокосово масло и шеќер и мед и шеќер, ама сепак има на носот неколку што ни за жива глава не излегуват.

  Ми остана уште со палома и белка од јајце да пробам, ах да и црната маска на Балеа ја имам користено, никаков ефект.
   
 13. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.121
  Допаѓања:
  724
  пробајте со себум глобал на биодерма кремот што е јас се мачкам еве 1 ипол месец и сите црнки ги вади надвор на кожата па после само со протриување на кожата излегуваат сите црнки на многу лесен начин.
   
 14. Sleepy

  Sleepy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2014
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Ја препорачувам маската од црвена глина на Лореал. Еднаш неделно лицето го чувам под пареа, па потоа правам благ пилинг со маската и веднаш мијам со ладна вода за да се затворат порите.
  Црнките на носот ми се значително намалени.
   
 15. miley21

  miley21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2013
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  42
  Kade mozi da se najdi taa maska I kolku cini?
   
 16. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.992
  Допаѓања:
  73.901
  Пол:
  Женски
  Во ДМ, Космо и сите други дрогерии. 500 денари.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Sar-Ste

  Sar-Ste Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2014
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  2.536
  Пол:
  Женски
  Каде можам да го најдам
   
 18. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.099
  Допаѓања:
  17.214
  Пол:
  Женски
  Како да ги мафнам црнкиве од носот??
  Сум ги стискала, ставав белка, ставав жолчка, со паста пробував, па пробував со лимон и сода бикарбона..
  Сега од кога ја користам црната маска морам да призмаам дека после 2 ставања имам каде-каде помалку црни ама пак имам..
  Гнасно ми е да се гледам таква аман.
  Едит: Да издробам Аспирин и да ставам?Ќе држам топло на носот да се отворат порите и ќе ставам Аспирин.Имам читано дека делува
   
 19. angela.kostova

  angela.kostova Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  Moj sovet, ne probuvaj so asipirn, toa i prethodnite naicni (bez maskat) dolgorocno ke ti napravt poveke problem, limon e preagresivno kako i sodata, pastata isusuva premnogu, i aspirinot isto ke ti napravi
  mene za crnki mi pomogna na SOFI sapunot za cuvstvitelna koza, 199 denari go ima samo vo Dm
  ako epten ti se mozes da probas so nivniot crn sto e za dlbisnko cistenje. Mene za 3 upotrebi sekoj den 2 pati debelo se poznava deka pobavno se polnat porite na nosot, a rezultat vaka uste od prvo mienje imav.
  Prirodni sostojki se so masla. Mozes i da probas da si pravis maska so zelena glina
   
 20. Strawberry1238

  Strawberry1238 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2018
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Да ве прашам дали ако ставам низ цело лице од пастата за заби,помага за отстранување на црнките и масната кожа??Така имам прочитано,па да ве прашам дали некој пробал и какви резултати има??