Црнки на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од Sonce, 11 ноември 2009.

 1. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.995
  Допаѓања:
  73.905
  Пол:
  Женски
  Пастата за заби многу ја суши кожата, па не е баш паметно да ставиш на цело лице. Ќе ти се исперутат поосетливите делови, а кај црнките не верувам да имаш подобрување зашто си стојат во порите додека не се извадат надвор со стискање, пил-оф маска, или оние траките за нос.

  Мене најефикасни ми се траките за нос Балеа (99 денари, 3 во пакување), а ми се допаѓа многу и црната маска Revuele. Ја мачкам во подебел слој и чекам скроз да се исуши за да ја извадам (околу 40 минути).
  Го добивам истиот ефект и скоро сите црнки се исчистени, само што постапката треба да се повторува барем еднаш во неделата.
   
  На cresa-jagoda, SummerGirl и Strawberry1238 им се допаѓа ова.
 2. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.641
  Допаѓања:
  4.058
  @Mishela Од каде ја земаш маската? На цело лице ми изникнаа црнки, од нигде никаде и им барам спас сега. :D
   
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.995
  Допаѓања:
  73.905
  Пол:
  Женски
  Од ДМ, околу 180 денари е. Туба од 75мл. :)
   
 4. Dora18

  Dora18 Активен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  i jas takvi zedov odlichno sum zadovolna od trakite
   
 5. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  11.885
  Пол:
  Женски
  пробај со тоник со glycolic acid
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Elena-123

  Elena-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2013
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  301
  Јас ставив црна маска на носот и околу него.Освен што ми ја откорна мовта на кожата(бтв..пропратено со болка), друг ефект не добив. Гледам на јутјуб..пред да ја стават маската-ставаат сода бикарбона.
  Прашањето ми е: Колку е паметно ова со содава и дали вади црнки маската после тоа?? Некој пробал вака?
   
  На Moon2255 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  1.933
  Пол:
  Женски
  Јас имам пробано и те советувам да не пробуваш, пастата е премногу агресивна за лицето и од што е лута буквално како да ти го прегорува и кога ја миев мислев дека кожата ми паѓа, и очите колку ми солзеа од што е лута како да плачев.
  После тоа има мал ефект по суви се и брунчињата и црнките ама болно е и мачно.
   
  На Strawberry1238 и Crnookata им се допаѓа ова.
 8. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  502
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Mene malku mi pomogna,ama i suvost I crvenilo mi sozdade,odamna bese toa,poveke ne koristam.

  Od crnata maska uste osekam cesanje na liceto.
   
 9. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  502
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Mene za crnki losion od lavanda mi pomogna,specijalno napraven,od eden covek go zemav.
   
 10. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.113
  Допаѓања:
  17.277
  Пол:
  Женски
  Јас за ден-два планирам да го средам носот вака: прво ќе направам пилинг со паста, сода и лимон, после ќе ставам памукче со топла вода да се отворат порите и на крај ќе ставам црна маска.
   
 11. Vesna24

  Vesna24 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Ќе сакаш да споделиш контакт од човекот?
   
 12. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  502
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Vazi,samo da ja najdam kartickata
   
 13. PreciousDiamond

  PreciousDiamond Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  90
  Пол:
  Женски
  Јас ти препорачувам пилингот да го направиш на крај. Ако почнеш со пилинг, црната маска нема да извади многу црнки.

  Мојата рутина за црнки оди вака:
  1. Затоплувачка маска на Балеа
  2. Ленти за црнки, ги имам користено Нивеа и оние со активен јаглен на Балес и двете се ефикасни
  3. Пилинг за лице
  4. Маска
  5. Хидратантна крема за лице

  Ова го правам два пати неделно и така ги држам под контрола црнките.
   
 14. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.744
  Допаѓања:
  22.578
  Пол:
  Женски
  Веќе ништо не ми помага за црнките на носот. Кажете некаков лек..... :wasntme:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  1.781
  Пол:
  Женски
  IMG_20190204_221342.jpg
  Единствен спас од црнки. Розовата алатка за вадење црнки, белки, бубулици и све..
  Пред тоа лицето обавезно 15мин. на пареа.
  Огледалце и блиц светло.
  Чистење.
  И после се, миење со гел, ставање масла и креми, со масажа.
  1 неделно го правам тоа, бидејки имам многу отворени пори и брзо се стварат нечистотии.
  @marvelous ова ти е за whiteheads.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Poppins

  Poppins Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  2.981
  Пол:
  Женски
  Од каде ти е алатката за вадење црнки , едно време и во авон да не ги имаше ? @TutiFuti ти мислам правеше нарачки ги има ли , добра е ?
   
 17. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.903
  Допаѓања:
  27.693
  Пол:
  Женски
  20190205_151858.jpg Еве ја од Авон. Мене искрено не ми помага. Ама баш ич, додека пак на мм кога му вадам црнки ми помага што знам секоја кожа е различна.
   
  На cresa-jagoda и Poppins им се допаѓа ова.
 18. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.471
  Допаѓања:
  34.251
  Алатката за вадење црнки од Авон ми рѓоса. Има ли во Дм?
   
 19. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  1.933
  Пол:
  Женски
  Има
   
  На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  Дали го имате користено лосионов на неутрогена за црнки?
   

  Прикачени фајлови: