Црнки на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од Sonce, 11 ноември 2009.

 1. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  924
  Допаѓања:
  1.625
  Пол:
  Женски
  Таа од авон не е правилна, не функционира. Мојата е од DM. Ebelin.
   
  На Roksifoksi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.435
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Koja cena e
   
 3. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.385
  Допаѓања:
  14.478
  Пол:
  Женски
  Ги видов лентиве за нос во Дм, на акција се неделава, околу 120ден 5 ленти.
  Да ви кажам право баш ми се допаднаа. Слични се на тие на Балеа, само што Балеа ми ја иритираат кожата и ми течат солзи кога ги одлепувам.:whew: Со овие не ми се случува тоа.
  Убаво ги вадат црнките, потоа кожата ми е мека и чиста. Цената е исто така исплатлива.
  Единствен минус е што мирисаат многу јако и лошо, како на дим :drunk:
  Како и да е, 10 мин не е страшно да се издржи.:wasntme:
  Screenshot_20190308-221952_Gallery.jpg
   
  На dahlia_desire, Avery и Crnookata им се допаѓа ова.
 4. Baby.boo

  Baby.boo Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2014
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Женски, мислење или искуство од Vacuum Pore Cleaner од aliexpress? :D

  [​IMG]
   
 5. Mrs. Lovett

  Mrs. Lovett Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2018
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  689
  Пол:
  Женски
  Можам да кажам дека скоро сите црни маски, а и се останато од типот на ленти на нивеа и тоници и со ваква киселина со онаква,се што можеше да се проба и ќе ми дојде во рака го пробав и немаше никаков резултат. Случајно решив да ги пробам овие.
  download.jpg
  БУМ, голем погодок. Буквално црнките со се корен се гледаа на лентата по вадење како на рекламите за вадење црнки и сигурно 2-3 недели, а некогаш и месец си рааат... Барав во повеќе дрогерии на ДМ и нигде не можам да најдам ако некоја од вас случајно ги видела негде би сакала да ми кажете затоа што веќе пола година ги барам, дури и во Германија но не можам да ги најдам.
   
  На Филотеа и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
 6. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  950
  Пол:
  Женски
  На Балеа сите производи ги пробав за црнките, ништо не ми помогна. Изгледа е до мојата кожа.
  Сега си правам мој третман дома. Го држам лицето под пареа од чај од камилица и одам ги стискам. Т
   
  На LoneWolfGuy и Tanjamm им се допаѓа ова.
 7. The QueenD

  The QueenD Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2018
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Некој што ги користи производите на Biotrade да ми каже во која аптека во Скопје ги имаат производите,посебно ме интерсира за кремовите Acne out Hydra i Acne out Active. Ви благодарам.
   
 8. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  10.591
  Јас ги купувам од Виола, а знам дека ги има и во Life. Во Бугарија се многу поевтини, ако некогаш те носи патот натаму.
   
  На The QueenD му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.187
  Пол:
  Машки
  Препорака за каде да одам да извадам црнки на лице?
   
 10. dahlia_desire

  dahlia_desire Активен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2018
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  90
  Пол:
  Женски
  признавам дека прочитав само 15тина страници, ама 1 е часот, а јас сум уморна и очајна- црнките на носот ај, тоа што ми се лупи носот при ставање пудра и изгледа грозно ај, ама како да исчистам whiteheads од образ?? ќе пукнам од мака, користев некоја глупа грчка маска и некогаш успешно- некогаш не. ако има некој да сподели искуство ќе бидам благодарна.
   
 11. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.385
  Допаѓања:
  14.478
  Пол:
  Женски
  Провери во темата Како до чисто лице. Верувам ќе најдеш корисни совети. Оваа е конкретно за црнки :)
   
  На dahlia_desire му/ѝ се допаѓа ова.
 12. dahlia_desire

  dahlia_desire Активен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2018
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  90
  Пол:
  Женски
  изгледа махинално сум ја поминала таа тема, се извинувам и Ви благодарам многу.
   
  На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
 13. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  924
  Допаѓања:
  1.625
  Пол:
  Женски
  Мене почна да ми се суши и лупи носот од стискање црнки. Дури ми се разрани и раскрвари кожата на носот. А сепак не излегуваат до крај ни од алатката ни од ништо друго. Се помирувам, сфаќам дека нема решение. Нема лек.
   
  На Anie93 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.213
  Допаѓања:
  7.078
  Го има некој пробано ова дали навистина помага ?

  bodyyyyy.jpg
   
 15. boo3

  boo3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  813
  Допаѓања:
  2.524
  Пол:
  Женски
  Малку оф-топик одам, но за црнките би ти ги препорачала лентите на Нивеа или Балеа.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.004
  Допаѓања:
  86.822
  Пол:
  Женски
  Имам пробано, ни тие не ми помагаат. Таман ќе ги истискам, ќе ги снема, за недела дена нови се појавуваат. И така веќе со години.:worried:
   
 17. boo3

  boo3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  813
  Допаѓања:
  2.524
  Пол:
  Женски
  За жал нема трајно решение на проблемот со црнките. Редовно ќе мораш да ги средуваш...
   
  На cresa-jagoda, Luminary и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 18. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.098
  Допаѓања:
  49.409
  Пол:
  Женски

  Пробај со сапунот на себамед.
  Мене премногу ми помогна сите црнки ми ги исуши и со и без стегање не се појавија повторно.
  Но бидејќи имаш сува кожа само во тој дел користи го сапунов .
   
  На crazylady, cresa-jagoda и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 19. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Другарка на сестра ми од Грција била презадоволна од лосион на Неутрогена за митесери , и од целата колекција на Неутрогена. Имате ли искуства?
   
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.127
  Допаѓања:
  73.282
  Пол:
  Женски
  Не е лош, ама не знам колку би бил ефикасен ако го користиш само него.

  Според мене, си треба нешто посилно од лосион за да ги контролира зоните склони кон црнки. Лосионот сам по себе нема толкава моќ оти само салицилна киселина (ако ја содржи) не е доволна.
  Најзадоволна сум од секако, лентички против црнки и хемискиот пилинг од The Ordinary. Но, со пилингот треба да се внимава многу, не е баш така наивен за употреба. :)
   
  На IamSexyAndIKnowIt и Doozy им се допаѓа ова.