Црнки на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од Sonce, 11 ноември 2009.

 1. evvgg_K

  evvgg_K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2016
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  8
  Кои ленти за вадење црнки би ги препорачале?
   
 2. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  1.711
  Пол:
  Женски

  Јас ги земам тие на Нивеа, задоволна сум :)
   
 3. Sar-Ste

  Sar-Ste Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2014
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  2.535
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20190805-123902.png Здраво девојки дали некоја од вас го има користено ова за отстранување на црнки?
   
 4. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  2.572
  Пол:
  Женски
  B788B1B0-BA9B-4DA8-BA9C-ED700A141526.jpeg E8B0762C-F94B-4D43-BCD8-6653A152C644.jpeg BED87372-B68A-420F-B693-2180A7FAF947.jpeg
  Јас имам слушнато дека многу капилари пукале од него , инаку лично не сум го пробала . Многу сум задоволна од лентите на Balea или Victoria beauty , а претходно ставам црна маска со јаглен од Lorea па го мијам лицето со топла вода и ја лепам лентата ептен убаво вади се што има ...
   
  На Sar-Ste и Roksifoksi им се допаѓа ова.
 5. Ljubopitnataa77

  Ljubopitnataa77 Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2018
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki
  Denes primetiv deka imam crnki na nosot i toa ne e edna.;(;(:sweat:
  Daj ve molam kazete mi nekako na priroden nacin da gi izvadam ili preporacajte nesto da zemam od apteka. Poso vaka veke nemozam da gi gledam:puke::worried::*
   
 6. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  2.426
  Пол:
  Женски
  Побарај на јутуб маската за црнки од белка од јајце и палома. Мене многу ми помогна еве ја
   
  На Ljubopitnataa77 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.048
  Допаѓања:
  16.490
  Пол:
  Женски
  Како ти успеа да ги извадиш црнките? Јас ја направив еднаш, ама џабе. Ништо не ми извади.
   
  На SunnyGirl2 и Aschenputtel им се допаѓа ова.
 8. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  2.426
  Пол:
  Женски
  Незнам ни сама, исто вака правев чекор по чекор, и сестрами правеше и неа не и успеа
   
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.048
  Допаѓања:
  16.490
  Пол:
  Женски
  Имам пробано со лентите на Нивеа и Балеа, ама џабе. Не ми ги извадија сите црнки.
   
 10. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  2.426
  Пол:
  Женски
  и со црната маска немој да се лажеш, ништо не вади, а ова со јајцево пред да нанесеш, со топла мокра крпа чувај на лицето и после почни. Пробувај повеќе пати, ни мене не ми ги извади одеднуш
   
  На Ljubopitnataa77 и SummerGirl им се допаѓа ова.
 11. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.818
  Допаѓања:
  3.028
  Пол:
  Женски
  Искуство со ова? Вреди ли? Го има во топ шоп.
  FB_IMG_1566068273384.jpg
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 12. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.217
  Допаѓања:
  7.084
 13. rumcherry

  rumcherry Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2019
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Женски
  Те молам ќе ми опишеш како изгледа таа затоплувачката маска од Балеа? Немжам да ја најдам. И дали имаат во Дм некој матирачки крем од Балеа, Аверде или слично со салицилна киселина нели тоа помага против црнки ако знаете? Поздрав
   
 14. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  200
  Пол:
  Женски
  A kako moze trajno da se oslobodam od niv,me interesira ovie aparative za crnki kolku se efikasni.
   
 15. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  12.308
  Допаѓања:
  58.926
  Пол:
  Женски
  Неможеш трајно за жал... тоа се пори, дупчиња и секогаш ке се прават во нив нови црнки од кога ке ги извадиш старите.

  А оди некој на козметичар за црнкиве? Таму успешно ги вадат? Јас имам на носот, ама кожата ми е доста јака и не излегуваат баш сите...
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  785
  Пол:
  Женски
  И јас имам многу црнки, грозни се. Исто така целото лице ми е со дупчиња, најверојатно кога бев во пубертет ми излегоа премногу акни, лицето ми беше катастрофа и постојано ги стискав па од тоа да се. А и лицето ми е многу мрсно. Да ми препорачате некоа маска за лице која е доста ефикасна.
   
 17. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  200
  Пол:
  Женски
  A porite se cistat li?
   
 18. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  12.308
  Допаѓања:
  58.926
  Пол:
  Женски
  Не тие се дупченца, ги имаме по целото тело. На лицето најверојатно дека е нежно се полнат со прљаво и тоа се црнките.. прљаво во порите. Ние чистиме, тие пак си се прават...

  Мене најуспешно ми е над пареа да седам и после со стискање да вадам... Тоа ленти, црната крема што се љупи, ништо не ми вади.
   
  На IamSexyAndIKnowIt и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 19. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  200
  Пол:
  Женски
  A kako gi stiskas jas nemozam,a I neznam kako,clenka pogore spomnala deka se vadat I so vosok.
   
 20. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.792
  Допаѓања:
  35.807
  Пол:
  Машки
  Мислам дека е океј за ситни и не толку длабоки пори. Ко што гледав по интернет, не смее да стои на едно место повеќе од две секунди, а јас некако сум скептичен дека за две секунди ќе ми ги исчисти целосно порите. Само мислам дека дополнително ќе ми ги воспали. Моментално не ми се ризикуваат 2000 денари, или колку и да е, но би му дал шанса некогаш.
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.