Црнки на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од Sonce, 11 ноември 2009.

 1. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  7.868
  Пол:
  Женски
  Пред некој ден бев болна повраќав и од аптека ми дадоа цела кутија апчиња активен јаглед многу се добри за повраќање испив само едно и ми помина па сега сакам да направам некоја маска со активниот јаглен. Искрено јас ќе ја направам и ќе ја ставам на лицето ок е но страв ми е после кога ќе ја лупам дали боли или после тоа има некакво црвенило на лицето не знам. Споделете искуство со домашна маска која сте ја правеле со активен јаглен сакам да испробам но страв ми е.
   
 2. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  502
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  А зошто не пробаш со зелатин,јас вчера и денес си ставав и стварно ги вади на маската гледам црни точки,а со активен јаглен немам искуство,не верувам дека од домашна маска ке имаш црвенило,јас од црната маска шо ја рекламират ми се јави црвенило.
   
  На andriana12 и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
 3. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  7.868
  Пол:
  Женски
  Имам пробано со желатин и со млеко но ми се појави црвенило. Со што и како го користиш желатинот?
   
 4. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  502
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Ставам две лажички млеко и две желатин,ги загревам малку на пареа додека да се распоти,па се мачкам ми стои 15 мин.и кога ја вадам маската гледам црни точки на неа една до друга,после се мијам со сапун од цајно дрво и на крај кремче,и немам никакви проблеми изгледа тебе не ти одговара сепак секоја кожа не е иста.
   
  На crazylady, Belabelinakinder и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
 5. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  7.868
  Пол:
  Женски
  Можда тогаш ја ставив многу топла. Ќе пробам пак сепак фала многу.
   
 6. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  502
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Да може од тоа,не се става топла ке чекаш малку да олади,мојата си беше ладна.
  Нема проблем
   
  На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.787
  Допаѓања:
  109.403
  Пол:
  Женски
  Јас дојдов тоникот за лице на Гарниер да го испофалам. :D
  Чисто лице имам освен периодично со црнките што мачам мака, па ги стискам, па рани си правев за глупости, пишував тука баш пред некој месец. :D
  Откако почнав последниве 2 недели да не заборавам да го ставам, после ставање маска или бришење шминка го ставам, лицето ми стана перфектно, никаква црнка немам.
  Како на бебе ми е, кристал чисто. :inlove:
  Тотално го препорачувам. (y)
   
  Последна измена: 30 август 2019
  На Platoniclover15, IamSexyAndIKnowIt, Moon.Girl и 4 други им се допаѓа ова.
 8. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.159
  Допаѓања:
  29.850
  Пол:
  Женски
  Кој тоник поточно е тој Дримке, ако може да ми го кажеш точното име или слика да прикачиш, ако не ти е тешко. :wasntme:
  Јас имам користено тоници, лосиони досега, но не беа нешто ефективни.
  Ленти, маски со лупење- исто не помагаа.

  Најефективно досега беше стоењето над пареа 5-10 минути, се трудам да го правам почесто и помага. Кожата е помазна, помека и почиста, порите исчистени и се стеснуваат малку.
   
  На IamSexyAndIKnowIt и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 9. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.787
  Допаѓања:
  109.403
  Пол:
  Женски
  Еве овој, мајка ми од аптека ми го купи. :)
  Garnier_Skin_Naturals_Pure_Active_Spot_Purifying_Toner_200ml_1367398337.png
   
  На andriana12, theowndemon, IamSexyAndIKnowIt и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  371
  Пол:
  Женски
  Иии ми го разубаве денот. Него имаш неколку црнки на носот , или бааѓи? Да не лупам пари напразно( одмор ме чека) :D
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.787
  Допаѓања:
  109.403
  Пол:
  Женски
  Под уста највеќе имав и тие најчесто ми праеја проблем... И меѓу веѓи некогаш ми се појавуваа, па таму највеќе рани си правев и долго време ми заздравуваа...
  Баш на нос и немав такви кои се познаваа и бараа третман. :tmi::tmi:
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  371
  Пол:
  Женски
  Цена знаеш? :D
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.787
  Допаѓања:
  109.403
  Пол:
  Женски
  200 и нешто ми се чини.. :D
   
 14. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.715
  Допаѓања:
  4.801
  Пол:
  Женски
  Имам сува кожа, за прв пат во животов ми се појавија црнки на носот.

  Совет, како да се спасам од истите?
   
 15. andriana12

  andriana12 Активен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2019
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  6
  ista sum I jas na nosot cela sum crnki I dulcinja na celo to isto Sega pocna a I na obrazite da. MI ipagaat no bidejki celo vreme gi stiskav I cel at sum dupcinja I celo vreme se polnat so mrsnotii a pazam na ishranata ne sum has po nea
   
 16. Baby-Blue

  Baby-Blue Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  76
  Дали лентите за нос на Балеа со јаглен се препорачуваат за осетлива кожа и дали оставаат црвенило по употребата? Имам чувствителна кожа, па страв ми е да не ми се иритира...
   
 17. Ljubopitnataa77

  Ljubopitnataa77 Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2018
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Девојкии јас конечно се ослобофив пд црнките што ги имав на мојот нос..:D:D
  Се што ви треба е да земете крпа и ја натопите со врела вода... потоа ставете ја близу носот (или кај и да имате црнки) ии почека тапкајте со крпата по носот.... тоа се прави околу 1 минутта. Потоа земете црна шнола од оние најобичните долги што се фризерите ги користат за фризури и со него само почнете да притискате и да ја движите шнолата од горе надолу.... мене ми помогна,вреди да се проба:*
   
  На elimkd, MeckaCia, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  1.414
  Пол:
  Женски
  Дали некој има искуство со вадење на црнки, како пенкалце изгледа, со вакум се вадат, ама објаснив (facepalm), го гледав на некоја страна на интернет, не ми текнува каде околу 900 ден.
   
 19. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.142
  Допаѓања:
  3.351
  Пол:
  Женски
  На wellneo мислиш? Имам напишано на претходната страна, али немав одговор. :?:
   
 20. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  1.414
  Пол:
  Женски
  Да, така изгледа, сега видов и јас, трајно знам нема решение , ама барем да помага.