Црно-бели филмови

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од LanaSGirl, 16 февруари 2016.

 1. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  дечки предлог за некој ваков филм? во последно време многу ги засакав
   
 2. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  8.100
  Јас имам километарски предлози, само некој да сака да гледа :)
  Иначе, моите омилени.
   
  На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
 3. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  538
  Пол:
  Женски
  Избегнувам црно бели филмови, најчесто се тоа стари филмови 1940,1950..
  Единствен филм што сум го гледал во ваква техника е; The psycho. Многу јак филм.
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 4. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.982
  Допаѓања:
  32.253
  Пол:
  Женски
  Не гледам црно бели филмови, некако сами по себе ми се морничави
   
 5. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  947
  Допаѓања:
  1.584
  Не можам да ги гледам јас постарите црно-бели, и покрај тоа што сум слушал позитивни коментари. Едноставно, not my cup of tea.

  Инаку, од поновите, го обожавам црно-белиот ''The Artist" !!!
   
 6. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.982
  Допаѓања:
  32.253
  Пол:
  Женски
  Од црно бели сум го гледала Шиндлерова листа, не ми остави некој посебен впечаток, освен германецот, уствари и радни него го догледав
  3FBEB3D4-873C-4443-9251-93449627D6E3.jpeg