1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црн-бел бумбар [Контактна емисија на Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од baguf4e, 9 октомври 2010.

  1. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    jas poarano ja gledav emisijava no mi se zdosadi i me nervira.neznam sto ke postignat lugeto glasjki :@ :@ :@
    [mod-kirilica:2gkr3qfc][/mod-kirilica:2gkr3qfc]
     
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
    Од толку луѓе што вртат, се едни те исти добиваат. Па некои и по два пати. Јас не ја гледам емисијава, ама мајка ми ја слуша често и веќе ги научила гледачите и само кога ќе каже ало некој, му го знае името.
    Се согласувам со сите коментари погоре. Црн бумбар и за емисијата и за водителката.
     
  3. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Би била поинтересна да не се јавува се истите гледачи...
     
  4. supermenka

    supermenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    6
    мизерија „патриотска“ на чело со „тањето“
     
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Море кога ќе се јави Пепи :D :D :D Или Митре од прекрасното Битуше кој ја поздравува прекрасната водителка на прекрасната емисија :D :D :D Или можда и Митре беше прекрасен :D
     
    На Fearless му/ѝ се допаѓа ова.
  6. SuperGirl2010

    SuperGirl2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    хахахах.. кога вртам канали ја фаќам понекогаш и ми е смешна :D Ама единствена контактна емисија во која нашето напатено македонче може слободно да си ги искаже маките, па и не мора за темите кои се поставени тој ден или недела (и тоа во 1 минута) :D :D
     
  7. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Не можам да ја поднесам емисијава, за помалку од минута успевам да се изнервирам.
    Па и таа Тање :puke: јас не знам, да не е емисијава што би работела, башка како марсовец е.
    Тешко ср*ње :puke: :puke: :puke:
     
  8. angie

    angie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    242
    Не ја гледам емисијава али еднаш онака оставен беше телевизорот на Сител и се јавува една бабичка и само онака изреволтирано вика : Знајте кога ќе дојт Црвенковски на власт? Ко ќе му паднет мадињана на бикон. :rofl: Да е здрава и жива бабичката до ден денес се смеам на ова :D
     
  9. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Некогаш кога ке ја начекам, паѓам од смеа. Многу ми се интересни некои старчиња што цел ден чекаат да почне емисијата, и со кој жар и пламен даваат бумбари :) Ех живот пензионерски. Водителкана е катастрофа жива, родена со среќно влакно на задникот до онаму што дотуркала бидејќи нивото на интелегенција во минус и е влезено.
     
    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
  10. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Еднаш се јавува еден човек и онака културно и вика здраво Тање како си :$ , водителката сигурно помисли дека е некој вмровски војник и му се смешка, мило му збори, абе остај. И овој човекот и вика ,, слушај Тање јас тебе те знам од мала, абе какво беше како патче, ама никогаш неверував дека ќе станеш оволкава гуска :lol: '' и спушти. Леле оваа полуде, али убаво ја тресна од земја, така и треба :clap:
     
    На esperanca и Fearless им се допаѓа ова.
  11. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    Баба ми не ја пропушта емисијава, па покрај неа понекогаш и јас ја гледам. Значи колку е народов наш ограничен, било која тема и да е на дневен ред тие цело време расправаат за Грујо и Бранко. За теми од културата и образованието речиси никој не коментира. И се едни исти вртат и се исти работи кажуваат. Највеќе ме нервира онаа Македонка од Велес, која толку е заљубена во премиерот наш, што од уста не и излегува. |(
    И од мене црн бумбар за емисијата
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  12. viki85

    viki85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    21
    Таа т.н. Тање е толку проста и ситна душа, што кога ќе ја видам цревата ми се дигаат, башка што е ружна и што не е за пред камера. Девојката ми е некоја далечна роднина, ама испокарана е со цела фамилија пошто не е со сите. Воопшто нема силен карактер, туку ги затнува сите што не го делат нејзиното мислење и ги исклучува од емисијата. Нема ни речник, ни памет, знае само да каже “господине, господине, ви се молам“, „тоа си е ваше мислење“ и толку. Ни за водителка не ја бива, ни за пред камера, ни за нигде. Далеку е од патриотка и од македонка зашто едноставно е вмровка, и тоа е доволен опис за се она што е најрасипано и просто
     
    На esperanca и Offspring им се допаѓа ова.
  13. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Верувале или не денеска во емисијата имаше најмногу бели бумбари за протестот на Бранко :D Јас прво си помислив да не е први април, па Тања бумбарката нешто шеги прави, ама изгледа потфрлија вмровските штабови и вмровските војничиња овој ден изгледа.
     
  14. elygj

    elygj Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    68
    Јас менувајќи програми случајно видов дека е таква ситуацијата со бумабарите,ама не догледав |( Е како така и се случи на Тања,таков настан да победи со бел бумбар? Коментираше таа нешто,реагираше? :?:
     
  15. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Баш чудно :^)
    Покрај тоа што Сител го поддржува ВМРО повеќе бели бумбари за маршот на СДСМ
    матат нешто ...
     
  16. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Лела Тања колку ме нервира :@ е страшно е пристрасна :envy: Кога ќе се јави некој и ќе почне да зборува против СДСМ та одма добро, добро продолжете одма ги подржува па дури и времето не и го крати а кога ке се јави некој и ќе зборува против ВМРО одма режија исклучетег о гледачот леле леле неможам да ја поднесам :envy:
     
  17. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    се јавуваат се едни исти, вмро-вци што седат дома и уживаат, (додека тутунарите мрзнат по патишта барајќи да им се плати трудот) и уште даваат црни бумбари за протестите! Нека дојдат сите таквите 2-3 дена да работат тутн па да ги видам дали ќе им се доста 40-50 денари по килограм!
     
    На esperanca и Srekicka им се допаѓа ова.
  18. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Им даваат картички на неколку луѓе за да се јавуваат.
     
    На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  19. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Сега моментално гледам додека го пишувам ова. Има 4 бели бумбари за Признание за партиски вработувања, 4 бели & 6 црни за Протестите на тутунарите, 1 бел за Аеродромот. :)

    Мене лично не ми се допаѓаат емисии од ваков тип, седнала водителката само и чека да и се јават.
    А пак луѓето не можам да ги сфатам како се јавуваат и со кој памет се расправаат таму :^)

    Водителката ако е толку добра во нејзината професија, ќе оди да води некоја паметна емисија, а не со гледачите муабет да си прави.
    А инаку баба ми не ја испушта да ја гледа Тања, многу и била убава :lol:
     
  20. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Оваа емисија е само за неписмени и ретардирани лица. Нит нешто паметно да чуеш, а уште помалку нешто реално. Само партиски војничиња со испран мозок и една препотентна и пристрасна водителка :puke: