1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црн-бел бумбар [Контактна емисија на Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од baguf4e, 9 октомври 2010.

  1. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    тие можеби и дневници земаат од тоа. Се си бива.
     
  2. artemis

    artemis Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    324
    Пол:
    Женски
    Водителката е катастрофа. Се претставува дека е новинар, а нема врска од новинарство. Емисијата не чини затоа што таа е пристрасна, понекогаш и безобразна. И ништо нема поучно да се чуе. Нема врска, вмровска „направија“
     
  3. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.208
    Допаѓања:
    23.988
    Ее баш за оваа епизода сакав да напишам. Имаше повеке бели бумбари, ама после рекламите, изненадно се смени ситуацијата и имаше повеке црни. Се јавувале демек за време на реклами |(
    Исто беше и пред некој ден за тутунарите. Имаше повеке бели, и после реклами, оп, повеке црни.
    Местенка невидена
     
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    ^ друга работа што намерно ја продолжија емисијата тогаш :D :D
     
  5. esperanca

    esperanca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    3.166
    Најголем црн бубмар за емисијата.....значи не сум единствена на која емисијата и е најодвратна.....а за водителката да не ни зборувам толку ме нервира страшна работа уффф....не ми е јасно како за 5 мин реклами, бумбарите (секако оние што и одат во корист на емисијата) се зголемиле за 15 или и повеќе...
    друго што ме нервира во емисијата е тајното гласање затоа од кај можеме да потврдиме ние гледачите дека стварно некој тајно гласа или тие сами си ставаат бубмари....и јавно кога се јавуваат се едни исти знаеме дека се вмровци, ама барем ги слушаме дека крекаат нешто..... :D
     
  6. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    За оваа емисија би кажала дека е наместена емисија од Вмро-Дпмне имаат посебна соба во центар од каде секој ден се јавуваат во емисијата,а тоа е се наместено се јавуваат партиски членови на партијата со однапред напишан текст т.е што треба да кажат, па затоа никогаш нема да добиете да се јавите во емисијата, а може да забележите дека едни исти се јавуваат нон-стоп и секогаш поведува настанот кој му одговара на Вмро-Дпмне. Се е политички, а оваа информација ја имам од една моја пријателка која е тотално разочарана од партијата иако е нејзин член.
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  7. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Ма секогаш ја гледам. Не дека пратам политика, туку смешни ми се бабите и дедовците кои се јавуваат и ги бранат политичарите. Абе аман, смешки се целите. Со дедо заедно си ја гледаме и си коментираме. :lol:
     
  8. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Колку пати си одам од работа и мајка ми ја затечам како ја гледа емисијата гласот на телевизорот пуштен до даска а јас капната,намалувам и фрлам око повеке за Тања да видам во што е облечена.
    Мое мислење е дека се јавуваат пензионери а не партиски војници,луге кој по цел ден се дома па преку вакви емисии си го исполнуваат времето.
     
  9. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Офспринг не ги ставај во ист кош сите ВМРО-овци. :) Крајниот простотилук не го наметнува партијата за која си и дали си воопшто партиски определен. Тоа си е во човекот, секој за себе. Прости има и од таа и од таа страна.
    Јас не сум партиски определена, не шетам со знаме на митинг и слично ама не мешајте секаде политика. Доволно е вмешана до сега.

    Пред два дена баш менував канали и ја видов емисијава на Сител.
    Добро колку години наврши? :^) Не и е веќе дојден крајот?
    Ме нервираат емисии од овој тип. Куп сезнајковци, алал да ни е што имаме таков народ, а туу не сме знаеле да го искористиме. Експерт до експерт, кој со диплома од ФОН кој дома образован од трач со комшиката.
     
  10. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    Ало??
    - Дедо Илија !
    - ЈАс сум ТАња
    __________________________________________________________________
    леле кога ке почнат се исти пак исти . А кога почиње си менам канал :)
     
  11. Lov3

    Lov3 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2010
    Пораки:
    774
    Допаѓања:
    1.886
    • Црн бумбар за емисијата. :envy:
    • Црн бумбар за водителката. :@
    • Црн бумбар за одвратната дречлива коса на водителката. :puke:
    Добро бе, не се видела во огледало колку само и е грда косата? :^) :puke:
     
  12. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Имаше јака демотивација
    Баба ми увек ја гледа, срцка како се диви кога не може да добие иначе :swear:
     
  13. Dayse

    Dayse Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    133
    Пол:
    Женски
    Ја мразам емисијата :puke:
     
  14. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Е со ова сум пресмеана. Инаку, навистина се случи, така си кажа човекот. Не знам како водитлкана издржа да не се насмее.
     
  15. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Леле и јас се сеќавам на типот „Овој пат ќе бидам анонимен, оти Македонски Брод е мало место, па после ќе речат Миле вака, Миле онака“ :rofl:
    И...остана анонимен! :clap:

    А емисијава ми е бљувотина, ја оставам понекогаш да тече во позадина на ТВ дури си работам друго, и се` што слушам се Грујо и Бранко и колку тие на јапреднале или уништиле државава.
    А тоа Тањето цвета кога ке и` го пофалат изгледот или „емисијата“ во која дедо Илија секојпат успее да се вклучи.
    Проѕирна, политички ориентирана и проста.
    Глас и мислење на народот. Жими задников.
     
  16. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    хаха,оваа емисија ја гледам само кога сум кај бабами таја ја следи редовно,а и не сум заинтересирана за политика така да не ја следам само неколку пати ја имам гледано кај бабами како се расправаат :lol:
     
  17. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Уште го давале на тв ѓубрево! Ццц, ова не е емисија, туку платена политичка пропаганда! А водителкана не ја коменирам, премалку е што и да се каже. Незнам кој ја гледа освен баби и дедовци.
     
  18. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Црн бумбар и за емисијата и за водителката. Кога ја фалат убаво и е, кога не ја фалат.. исклучувајте го! Отпрво ми беше емисијата во ред, си ја следев заедно со моите дома, но.. Се јавуваат само едни исти, како да се платени. Како Николче Петрески од Кичево и некој ми ти такви.
     
  19. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    сеир сеир :rofl: само за тоа и ја гледам :D корисно ништо нема да научам, ама се смеам кога ќе се јави некој сдсм и кога ќе почнат затки да си ставаат
    памтам еднаш и се јави еден и и рече, јас тебе те знам од мала, тогаш беше ко пајче ли што ли, а сега си гуска :rofl: па колку пати и викале ти си вмровка ти ваква ти таква, абе караници невидени :lol: оваа само се вади не сум вмро не сум партиски определена
    има 2-3 дедовци што секој ден се јавуваат, мислам дека едниот се викаше илија, абе што да ти кажам
    да живее грујо, да живее македонија, лавови тигри абе што да ти кажам се гледачиве, некој од страна да ги слуша ќе мисли дека тука мед и млеко тече :lol:
    па кога фрчат комплименти на Tањето :rofl: абре интересна е за сеир, нема што не сум гледала подолго време, у понеделник обавезно ќе гледам :lol: црн хумор
     
  20. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Да се запише :!: нај црн бумбар за цела емисија... ауу колку ми е лом емисијава....посебно Тања.... :@