1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Цртани филмови

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Sweety-Tweety, 26 март 2010.

 1. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  499
  Дали гледате цртани филмови, кои ви се омилени...повеќе ги сакате кратките или оние долгометражните, новиве или старите...
   
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Том и Џери :) како мала нон стоп ги гледав, а и сега кога ќе затечам некој на тв, уште ми се интересни :D
   
  На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Fairybell

  Fairybell Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  37
  дефинитивно новиве цртани повеќето немаат врска,освен оние на Дизни и Пиксар долгометражните.А старите се подобри,како Тетка Биберче,Том и Џери,Лолек и Болек,Вили Кваква,и уште многу други.
   
  На musicgirl55 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.504
  Допаѓања:
  195.482
  Пол:
  Женски
  Том и Џери, Пинк Пантер, Попај, Мечето Ушко, Тошо Мачорот, долгометражните на Дизни, ама и овие на Пиксар ги сакам... овие што нонстоп ги вртат на Cartoon Network, Boomerang и слични, не ми се нешто интересни... ама секогаш кога ќе ги начекам гореспомнатите не ги пропуштам... иако одамна не сум дете, уште гледам цртани филмови со радост :D :D :D :D
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Том и Џери, Мечето Ушко не го пропуштав, Багс Бани, Попај Морнарот, Пинк Пантер, од Дизни сите до еден, а најомилен ми е првиот дел
   

  Прикачени фајлови:

  • TogetherAgain.jpg
   TogetherAgain.jpg
   Големина на фајлот:
   41,9 KB
   Прегледи:
   1.852
 6. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Омилени ми с South Park,Goth Lyfe,dexter's laboratory,Sponge Bob... Ама сепак мислам дека Том и Џери се незаменливи ! :mrgreen:
   
 7. butterfly89

  butterfly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  97
  starite crtani definitivno ovie sega novite voopsto ne mi se dopagaat a najomileni mi se miki maus i tom i dzeri
   
 8. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Гледам само Том и Џери и спанџ боб :D
   
 9. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Како мала многу пати ја имав гледано Малата сирена,потоа Убавицата и ѕверот,Том и Џери.... :D
   
  На musicgirl55 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Starite definitivno,ovie novive sea ic nese ubavi.Naj omileni mi se Tom i dzeri,Miki maus,Meceto usko,Strumfovi :)
   
 11. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Омилени немам, ама сите оние дизниевите ги гледам и сега со задоволство.
  Новиве кинески,вакви, такви, боже сачувај, насилство, глупости, ништо вредно!
  Добро, можам да ги споманм и штрумфови, најинтересни :D
   
 12. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  Том и џери, Пинк Пантер, Штрумфови ми беа омилени.Од долгометражните Снежана и седумте џуџиња, Пепелашка, Црвенкапа, а на Бамби се отепав од плачење.
   
 13. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  499
  Ја отворив темава а не кажав кои се мои омилени цртани :)
  Овие новиве не само што не ги поднесувам, туку и сум ЗА оние со насилство да се забранат... инаку долгметражните сите ги сакам, особено Lion King i Little Mermaid, а од другите Том и Џери и мојот нај, нај, најомилен Мечето Ушко... го имам на неколку цд-а и некогаш кога ми е тешко си ги гледам и ми е подобро...лек за душа ми се :lol:
   
 14. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Легендарните Том и Џери, Штрумфови, Мики Маус, сите долгометражни цртани на Волт Дизни, a од поновиве Ice Aged
  [​IMG]
   
  На IvanaJenner му/ѝ се допаѓа ова.
 15. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Ааа па тешко може да се одвои некој, многу цртани ми се омилени, ретко кои не ми се допаѓаат, многу ме смируваат и опуштаат додека ги гледам.
   
 16. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  49
  ПЕПЕЛАШКА!!!! :l:
  Сите долгометражни со принцезиве ги сакам, но Пепелашка ми е во срце. Имам 19 год, и уште на ракава имам саат со неа :rofl:
  Исто мн ми се свиѓа новиов *The Princess and The Frog* цратанот е топ! Го препорачувам на сите!
   
 17. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  108
  Том и Џери-The best! ;)
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  И јас сеа тоа сакав да го пишам. Го гледав засношти.... преубав е :inlove:
   
 19. Lady-T

  Lady-T Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  0
  јас си ги гледам сеуште .. :D
   
 20. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.459
  Пол:
  Женски
  Гледам цртани филмови. Омилени ми се Том и Џери и Пепелашка.