1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Цртани филмови

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Sweety-Tweety, 26 март 2010.

  1. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.800
    Пол:
    Женски
    Моментално ја гледам Daria, скоро влегов во 4 сезона.
    Многу гледам цртани, некогаш ми се чини дека kisscartoon е само мој :lol:
     
  2. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски



    Топ 3 :D
     
    На Охрид88, HellAngel и Crna Dama им се допаѓа ова.
  3. Таа Сум

    Таа Сум Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2016
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    619
    Пол:
    Женски
    Не е важно колку години имам, сакам да гледам цртани. Со внукот кога ќе се загледаме мене ми е поинтересно отколку нему. :D
     
  4. Liu

    Liu Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2016
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    2.498
    Пол:
    Женски
    Сум пораснала со цртаните на Дизни. Знам дека берев пари и ги купував од видеотека.Имав цела колекција и сите нивни делови Омилени ми беа Убавицата и ѕверот, 101 Далматинец, Аристократските мачки, Малата сирена, Анастасија, Снежана и седумте џуџиња, Заспаната убавица, Пепелашка, Lady and the trump, Мини и Мики маус, Скруџ. И нормално Том и Џери, Скубиду , Пинк пантер, Диди и Декстер..... :)
     
  5. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
  6. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Во наше време (sound like my grandma:D) немавме голем избор на цртани, а и ретко даваа по тв. Последен омилен што го гледав кога бев веќе поголема беше Dungeons and dragons


    Не спаѓа во групата на цртани, но исто така многу сакав да ги гледам и Палафковците. Фарина ми беше омилен.
     
    На Saf, tace73, LadyInTheDark и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    Howl's moving castle - најтопла препорака, вистинска магија и чиста емоција
     
  8. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Иако сум веќе голема пак си гледам цртани ко ќе ми притекни :lol: претежно од постарите ми се многу поубави поучни како Палавковци и Мечето ушко... После Попај, Том и Џери, Пинк пантер, Скуби ду, Каменковци :rofl: абе уште цуцла да си купам хаха. И сите останати што ги даваа на бумеранг како помала многу ги гледав речиси нонстоп 8-|
     
  9. IvanaJenner

    IvanaJenner Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2017
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    555
    Пол:
    Женски
    Како помала нон стоп ги гледав Том и Џери, Пинк Пантер, Телетабиси.. Потоа братц, пепелашка, лепотица и ѕверот и сите други останати бајки.
    Дури и сега кога ми е досадно или пак го начекам на ТВ ги гледам.:)
     
  10. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
  11. carangigia

    carangigia Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2017
    Пораки:
    888
    Допаѓања:
    6.387
    Пол:
    Женски
    Маша :sun:

     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Кога бев дете, популарни беа стари цртани од Дизни. Ама кога велам стари, мислам навистина стари од '30-те години на минатиот век. Тогаш беа актуелни, па често ги емитуваа на ТВ.

    На пример, овој ми е еден од омилените цртани филмови:

    Старата ветерница. :)
    Вистинско ремек-дело. Нема ниту еден збор, сè е кажано преку ефекти со музика. Е, тоа е вистински цртан филм, а не оние новите, гломазно измоделирани во некој 3Д програм кои изгледаат пластично.





    Интересно е како светот тогаш развивал уметност, а ние уште сме биле зачаурени во некое си сосема поинакво време...
     
    На tace73, theowndemon и Joi им се допаѓа ова.
  13. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Една ретроспектива на моето детство...
    20190303_125445.png 20190303_125429.png 20190303_125500.png 20190303_125410.png 20190303_125348.png 20190303_125325.png 20190303_125306.png 20190303_125248.png 20190303_125219.png 20190303_125035.png
     
    На kankus, Saf, blackpanter и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    20190303_125013.png
     
    На kankus му/ѝ се допаѓа ова.
  15. The_boy

    The_boy Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2019
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    412
    Пол:
    Машки
    Том и Џери, Пинк Пантер, Џивџи,...
     
  16. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Гледам секакви цртани, вчера си направив акаунт на disney+ и одма пуштив Покахонтас кога видов дека има и втор дел се израдував. Kако мало дете сум :D(facepalm)
    [​IMG]
     
    На kankus му/ѝ се допаѓа ова.
  17. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.837
    Допаѓања:
    21.529
    Вчера ми беше ден за цртани као да неам скоро 30 години. :lol: Баш убаво ми дојдоа, малце да се расположам у дремењето дома.

    "Onward" - најубавиот анимиран филм што сум го гледала откако излезе "Inside Out" пред 5 години. Станува збор за двајца браќа кои пораснале без својот татко, но бидејќи се дел од магичен фантастичен свет, имаат прилика со магија да го вратат назад на 24 часа. Но тоа не е толку едноставно како што звучи. Се впуштаат во турбулентно патешествие за да успеат да го видат својот татко... или поточно, горниот дел од неговото тело. Гласот на постариот брат ге Chris Pratt, а на помалиот Tom Holland.

    "Spies in Disguise" - ликот на Tom Holland (одличен е во цртани) Волтер, е млад научник кој создава разни оружја за една организација со тајни агенти, а ликот на Will Smith Ленс, е најпознатиот најдобар таен агент. Во склоп на околности, Ленс ќе испие специјална измишљотина на Волтер која ќе го претвори во гулаб. Тој како гулаб, заедно со младиот неискусен Волтер ќе се обиде да го спаси светот и да ја поправи својата репутација. Океј, цртанов е цепки, има еден куп смешни сцени, Вил Смит и Том Холанд се одлична комбинација!

    "The Addams Family" - искрено, стилот на цртанот е малку промашен, премногу е светол и шарен за да биде добар приказ на Адамовите. Приказната е добра, ми се допадна, поготово порака која ја носи, а тоа е дека не треба да се осудува некој само затоа што е поинаков од тебе. Но, ми фали она мрачното по кое се познати филмовите. Гласот на Мортиша е Charlize Theron, а на Гомез е Oscar Issak и одлично си ја завршиле работата, поготово Шарлиз.
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Лабасиjа

    Лабасиjа Нов член

    Се зачлени на:
    30 март 2020
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Том и Джери, Попаj Морнарот, Астерикс, Чоко и Боко, Ну погоди, Българ: Филмот, Барбоскини, Лунтик, Семејството Мезга, Кот Леополд, Простоквашино, Марсупилами и други.
     
  19. KiwiFruit

    KiwiFruit Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2019
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    Дали некој може да се сети на цртанот на телма телевизија што го даваа беше со вонземјани живееа во куќа заедно..Барав ама никако да го најдам.. . Вселенци ли се викаше цртанот..
    Ми се навратија мемории, па сакам да го гледам пак..
    Фала :inlove:
     
  20. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Сунѓерот Боб
    Томи и Џери
    Луксуз :)