1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Цртани филмови

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Sweety-Tweety, 26 март 2010.

  1. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    И јас си ги гледам сеуште, кога имам време или кога сум присилена со братучед ми да ги гледам, со него гледам Ноди, Вини пу и Том&Џери(незаменлив) и декстер и Скуби ду да не го заборавам а и Покемон го гледав(го имам и на цд) кога бев мала гледав и штрумфофи и едно имаше ла линеа тоа интересно ми беше и мечето ушко го гледав ,а од долгометражните убави ми се Пепелашка, Покахонтас, Црвенкапа, Тристан и Изолда и Бамби и уште некој - овие си ги гледав до пред една година сеуште ми се интересни и мислам никогаш цртан нема да ми здосади секогаш ќе си гледам цртани.
     
  2. ana05

    ana05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    34
    леле јас и сега знам да седнам и со некои помали дечиња да изгледаме некој добар цртам филм :lol:
    А голем "фан" сум на душко долгоушко и она ШТО ИМА ШЕФЕ!!! :rofl:
     
  3. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    jas sum sepak za starite crtani tom i dzeri, graskograt, cevlicinja, meceto usko i himen mn. si go sakav ako sum zensko :))) a od dolgometraznite se znae site na dizni :)
     
  4. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    обожавам да гледам цртани, најубаво ми е и мозокот тогаш ептен ми е на пасење :wasntme: инаку ги сакам овие том и џери, со мики маус, грашковци и штрумфовите иако повеќе не ги даваат :( а од долгометражните последен што го гледав е мулан, прекрасен цртан, пепелашка ми е омилена, петар пан, аладин... и уште многу други што сега не ми текнуваат :$
     
  5. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Јас ги имам гледано и оние Покемон и Дигимон, па дури собирав и жетони што се паѓаа во смоки. Леле колку смоки тогаш имам изедено и јас не знам :lol: И секако дека не ја сложив сложувалката, едно ќоше никако не ми се падна :D
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Јас купував смоки од Драгонбол за слагалицата, ама не ги јадев. На мачорот му ги давав :lol:
     
  7. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    ^ А овие Јапонскиве цртани... една вечер со брат ми на цедиња до 6 сабајле Драгонбол сме играле,а за смоките со Дигемон и Покемон во кеса и во канта :D
     
  8. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Mногу сакам цртани, ги сакам сите стари цртани од детството, тие "нискобуџетните" што ги викам, значи почнувајќи од руските бајки - Василиса Прекрасна, после Мразулко, Вили Ква Ква, Грашковци, Летечките мечиња, Пожарникарот Сем, Денвер, сите!!!! ;)

    Денешните долгометражни цртани се вистинска уметност, половина и не се за деца. :D Би ги издвоила скоро сите на Pixar - Ratatouille, Incredibles, Monsters Inc, Wall-E, за UP немам доволно убави зборови. ;)
    Ги сакам и тие што се помалку морбидни - Coraline, Nine, Monster House :lol:

    Од постарите нормално Пинокио, Пепелашка, Убавицата и ѕверот, Малата сирена, Мулан се исто одлични. Единствено не ги сакам продолженијата на Пепелашка (има дури и трет дел ???), ниту продолженијата на сирената и убавицата. Тоа не им требало. И не ја сакам Снежана.

    И нормално - каде без Shrek!
     
    На QueenElena и girl1985 им се допаѓа ова.
  9. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    морам да се надоврзам со тебе трендафилка зашто ете си го спомнала цртанот :D , ете го заборавив мојот омилен цртан лелеее :o коку сум само јас забегана :wasntme: Monsters Inc го сакам цртанов, и бебето во него :lol:
     
  10. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.325
    Допаѓања:
    5.840
    Старите цртани како помала што сум ги гледала сакам пак да се емитуваат на Тв а не само некои индиски турски филмови даваат едноставно ПЕРЕЊЕ НА МОЗОЦИ
    Вака поубаво цртанче ќе се загледаш на пример Том И Џери,Штрумфови,Мозок (не сум сигурна дека вака се вика :D )
    Попај,Кралот лав,Снежана и седумте џуџиња,Мулан, Мики маус,101 далматинец и многу други кои штета што не се емитуваат како порано |(
     
  11. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.893
    Isto :lol: :lol:
     
  12. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    6.692
    Пол:
    Женски
    Цртани сакам многу-не е битно какви.Овие на бумеранг и картун нетворк не ми се свиѓаат баш.Ги сакам скуби ду,том и џери....
    Долгометражните исто така се супер.Уште 100 пати да ги изгледам Пепелашка,Снежана,Анастасија... нема да ми здосадат :)
     
  13. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    обожавам цртани филмови и се уште си ги гледам ако начекам некој
     
  14. lebarka

    lebarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    26
    Обожавам анимирани филмови. Омилени ми се: Ice age 1,2,3, Wall-E, How to train your dragon, Finding Nemo, Cloundy with a chance of meatballs, Open Season 1,2, Bolt и вака би можела уште многу да набројам :D Цртани гледам, ама не толку како порано, некако денешниве цртани не ми се толку интересни, ама затоа анимираните филмови се супер. Исто ми се допаѓаат старите Walt Disney класици базирани воглавно на бајките од браќата Грим или Ханс Кристијан Андерсен.
     
    На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
  15. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    од картун нетворк го гледав само декстер ама откачен е цртанот, посебно диди ми беше интересна :rofl:
    а од долгометражните нема некој цртан што не сум го гледала(од старите) а најмногу го сакам анастасија и еден со коњи ама појма неам како се вика, многу е жален :)
     
  16. The.Fame.Monster

    The.Fame.Monster Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    24
    ЛЕДЕНА ДОБААААААААААА - најубаво цртанче :rofl:
     
  17. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Ма јас уште си гледам цртани. :lol:
    Па и не сум толку возрасна, па што. Некои и ме прават будала, ама па што, во тие моменти ‘‘мозокот ми е на пасење‘‘. :D
     
  18. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    Си гледам кога ќе начекам на телевизија .. :lol:
    Том и Џери обавезно не менувам канал :) иако веќе на памет ги знам цртаните :D
     
  19. Malechk0

    Malechk0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    87
    Никогаш не мењам канал, кога ќе видам цртан :D
    Иако ги знам на памет, сепак интересни ми се.. :D
    повеќе ги сакам долгометражните, ама старите..
    Пепелашка, Снежана итн.. :D
     
  20. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    Скуби дууу , Том и Џери, Пинк Пантер , Попај, и сега гледам на бумеранг го даваат Гарфилд и некогаш си го подгледнувам :$