Цртани филмови

Дискусија во 'Дете' започната од Skorpija989, 13 ноември 2017.

 1. Poppins

  Poppins Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.352
  Допаѓања:
  2.972
  Пол:
  Женски
  Пепа прасе и Маша и Медо и се омилени , уште на најава кога ќе ги виде му се радува , а другите слабо не занимат :x
   
 2. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.974
  Допаѓања:
  9.944
  Пол:
  Женски
  јас пепа прасе не ја дозволувам за гледање. Толку глуп цртан толку лошо нацртано.... Никако.
   
 3. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.200
  Допаѓања:
  59.903
  Пол:
  Женски
  Пепа прасе е одличен цртан филм за деца. Поучен е, нема насилство, прикажува сегменти од секојдневието дома, во градинка, со возрасни и деца, односно опфатени се многу случки со кои се среќаваат децата - патувања, екскурзии од градинка, доктор и сл. Го има на македонски и глумата е доста солидна, дури мене и повеќе ми се допаѓа од оригиналот. Далеку е од глупав цртан филм.
   
  На kankus, mariz и Annath им се допаѓа ова.